A- A A+
Facebook
Facebook
Facebook
Facebook

W ubiegłym tygodniu zostały zorganizowane w Świetlicy Młodzieżowej w Górażdżach warsztaty plastyczne. Tematem przewodnim było wykonanie prezencików z okazji tak ważnego święta – Dnia Ojca, które obchodziliśmy w niedzielę – 23 czerwca. Dzieci zaprezentowały na zajęciach swoje umiejętności w wykonaniu breloczków do kluczy, ramek na zdjęcia z filcu oraz serduszek ozdobionych kawą. Dzięki kreatywności i pomysłowości wszystkich uczestników powstały bardzo ładne upominki!

 

Drogi Tato!

Na dzień Ojca ślemy życzenia,

Bo to nie jest bez znaczenia!

Jesteś dobry dla nas Tato,

Chcemy podziękować za to!

Wspierasz nas od urodzenia,

Więc się nigdy już nie zmieniaj.

Monika Matuszek
opiekun Świetlicy Młodzieżowej w Górażdżach

W piątek 7 czerwca 2019 r. w przepiękną popołudniową pogodę Przedszkole w Górażdżach przy współpracy z Radą Sołecką i Sołtysem zorganizowali festyn z okazji Dnia Dziecka.  W programie festynu znalazło się wiele atrakcji: gry, zabawy, konkursy prowadzone przez animatora. Ogromnym zainteresowaniem cieszyła się loteria fantowa, w której każdy wygrywał los. Dzieci mogły skorzystać z malowania twarzy i zamienić się w swoją ulubioną postać.


Wielką atrakcją był Występ nauczycieli pt. „Świnki trzy”, śląskie beranie w wykonaniu dzieci, a także pokazy i  przyjazd Policji oraz Ochotniczej Straży Pożarnej. Najbardziej oblegane były stoiska z watą cukrową, ciastami, i innymi smakołykami. Wśród tylu atrakcji każdy mógł znaleźć coś dla siebie.

Był to też świetny moment, by spędzić czas w gronie najbliższych i okazać swoim dzieciom sporo miłości. Na twarzach dzieci widzimy mnóstwo uśmiechu, więc festyn możemy zaliczyć do udanych!

 

Monika Matuszek
opiekun Świetlicy Młodzieżowej w Górażdżach

Dzień matki obchodzony 26 maja jest dla nas bardzo ważnym dniem – dedykowany i poświęcony naszym mamom. Przygotowywaliśmy się do tego święta przez kilka dni.
Z pomocą naszego gościa – Pani Joli, zostały zorganizowane warsztaty plastyczne, na których każdy z nas mógł stworzyć piękny kwiat, a nawet cały ich bukiet. Nauczyliśmy się szyć, oraz wyklejać z filcu. Wszyscy zebrali swoje prezenciki do domu. Podczas całego tygodnia dzieci również rozmawiały o swoich mamach, ich rolach w rodzinie. Wykonały piękne serduszka z wypisanymi cechami, ozdobione ziarenkami kawy. 


Było również wiele zabawy na podwórku z piłką oraz rysunki kredą na placu.

Monika Matuszek
opiekun Świetlicy Młodzieżowej w Górażdżach

Maj jest miesiącem szczególnym dla naszego kraju. Z okazji Święta Narodowego 3 maja, które obchodzimy na pamiątkę uchwalenia Konstytucji, dzieci w świetlicy omawiały symbole narodowe, patriotyczne oraz ich znaczenie w życiu każdego z nas. Przypomnieliśmy sobie wiersz W. Bełza “Polak Mały” oraz hymn Polski “Mazurek Dąbrowskiego”.  


Malowaliśmy wspólnie symbole narodowe - flagę oraz godło, wycinaliśmy z papieru serca, kwiaty oraz flagi. Z wszystkich prac wykonaliśmy piękną gazetkę tematyczną, uwrażliwiającą dzieci na wartości związane z ojczyzną.  


W między czasie upiekliśmy smaczne gofry, które zostały zjedzone podczas wspólnej zabawy.  

Monika Matuszek
opiekun Świetlicy Młodzieżowej w Górażdżach

 

Święta Wielkanocne zbliżają się wielkimi krokami. Z tej okazji dzieci na świetlicy w Górażdżach bardzo aktywnie przygotowują się do Świąt.

W czwartek 11.04.2019 r. odbyły się warsztaty plastyczne. Poza pogadanką o symbolach i tradycjach wielkanocnych wykonaliśmy przepiękne prace. Stworzyliśmy ozdoby takie jak: kolorowe jajka ozdabiane metodą decoupage oraz zajączki z mchu. Wiele radości mieliśmy z masą porcelanową. Każdy mógł wyciąć i pomalować swoje ozdoby, które zostały zawieszone na gałązkach i ozdabiają nam świetlicę. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie.

We wtorek 16.04.2019 r. zorganizowano warsztaty kulinarne. Dzieci wykonały ciasteczka wielkanocne, ozdabiały je i malowały, a na samym końcu zjadły swoje przysmaki. Przypomnieliśmy sobie również o zwyczajach, które znamy z naszych domów.

Nasza miejscowość została już pięknie posprzątana, ozdoby wykonane, ciasteczka upieczone, więc śmiało możemy oczekiwać Świąt.

Życzymy wszystkim radosnych i spokojnych Świąt Wielkanocnych!Monika Matuszek
opiekun Świetlicy Młodzieżowej w Górażdżach

 

W dniu 15.04.2019 r. w piękne poniedziałkowe popołudnie Sołtys wraz z Radą Sołecką wsi Górażdże zorganizowali sprzątanie naszej miejscowości. Nasza grupa świetlicowa z wielkim zaangażowaniem wzięła udział w akcji. Wszyscy zaopatrzeni w zapas worków foliowych oraz rękawic wyruszyliśmy w teren. Dzieci dowiedziały się, jak wielkie znaczenie ma dbałość o środowisko, szczególnie o miejsce, w którym mieszkamy. Towarzyszyło nam wiele emocji – od zaskoczenia ilością śmieci, po radość, że możemy choć w małym stopniu pomóc.

Zostaliśmy bardzo miło przyjęci przez mieszkańców, którzy zrobili nam niespodziankę i poczęstowali nas soczkami oraz batonikami.

Po wspólnym sprzątaniu Rada Sołecka przygotowała dla wszystkich uczestników  poczęstunek – upieczone kiełbaski i pizzę.Monika Matuszek
opiekun Świetlicy Młodzieżowej w Górażdżach

Dnia 21 marca 2019 r. rozpoczęła się kalendarzowa wiosna, która jest zapowiedzią słonecznych dni i budzenia się przyrody do życia.

Można to zauważyć nie tylko po aktywności dzieci na boisku, ale również przez bardzo chętne wykonywanie prac plastycznych ukazując uroki tej kolorowej i radosnej pory roku, które można podziwiać w naszej sali.


Wychowankowie świetlicy malowali ilustracje przedstawiające zwiastuny wiosny. Wykonywali również z kolorowego papieru wiosenne kwiaty układając sukienkę dla Pani Wiosny, biedronki, żabki. Wszystkie prace plastyczne naszej świetlicy posłużyły do wykonania gazetek w sali świetlicowej oraz udekorowania okien.

Z tej okazji zrobiliśmy pyszne naleśniki, które każdy mógł zjeść nabierając sił na zabawę na podwórku i jazdę na rowerze.

Monika Matuszek
opiekun Świetlicy Młodzieżowej w Górażdżach

 

W dniach 28.01 - 6.02.2019 r. W świetlicy młodzieżowej w Górażdżach odbywały się zajęcia dla dzieci, które miały możliwość spędzić swój „feryjny” czas w ciekawy, atrakcyjny sposób.

Biorąc pod uwagę fakt, że grupa uczęszczających do świetlicy była zróżnicowana pod względem wiekowym, każdy mógł znaleźć dla siebie coś interesującego.

Naszą wspólną przygodę rozpoczęliśmy realizując opracowany wcześniej plan zajęć.

Na samym początku odbyło się spotkanie z Panią i Panem z Policji oraz Straży Miejskiej. Podczas pogadanki zaprezentowano nam, jak należy zachowywać się podczas ferii, by spędzić je bezpiecznie. Pan Strażnik przytoczył nam zachowania dobre i złe w domu, na jezdni, na podwórku, czy w lesie. Przypomnieliśmy sobie numery telefonów alarmowych. Każdy otrzymał kolorową książeczkę do poczytania z rodzicami, a także kolorowanki i gry o zachowaniu bezpieczeństwa.

Zostały zorganizowane zajęcia kulinarne. Przygotowaliśmy razem z dziećmi ciasto na naleśniki, które później zostały przez nas upieczone i bardzo smacznie zjedzone. Zrobiliśmy własnoręcznie pizzę z ulubionymi składnikami. Najbardziej jednak zasmakowała wszystkim Margherita.

Mogliśmy stworzyć ulubione soki i koktajle w wyciskarce. Każdy przyniósł swoje ulubione owoce i warzywa. Można było spróbować Kubusia, smoothie truskawkowego, a także bardzo zdrowego koktajlu ze szpinakiem, gruszką i jabłkiem. Wszystkie smaki okazały się niepowtarzalne.

Podczas zajęć plastycznych dzieci mogły stworzyć projekt swojej koszulki za pomocą specjalnych mazaków i kredek. Pojawiły się ulubione postaci z gier i bajek, znani sportowcy, napisy z imionami, kwiaty, serduszka.

Na zajęciach z majsterkowania wykonaliśmy ozdoby do swojego domu za pomocą patyczków laryngologicznych, które najpierw zostały pomalowane, później sklejone, by utworzyć serwetniki, przybornik na kredki, a nawet sanki.

Wiele frajdy sprawiło również malowanie i tworzenie z masy solnej różnych kształtów i przedmiotów. 

W czwartek zaprosiła nas do swojej Filii Pani z Biblioteki. Przypomnieliśmy sobie pory roku, w szczególności zimę. Przy zimowych kolorowankach wysłuchaliśmy bajeczkę „Max zimą”. Niejedna zimowa zagadka dała nam do myślenia.  Szukaliśmy zimowych zwierzątek, jednak wszystkie się przed nami schowały –  jednak trzeba zachowywać się w lesie trochę ciszej!

Dużą ilość naszej energii zużywaliśmy na zajęciach sportowych. W ramach tych zajęć poznaliśmy i doskonaliliśmy techniki gier zespołowych, trenowaliśmy swój umysł przy grach planszowych i w karty. Odbył się również turniej tenisa stołowego. Rywalizacja sprawiła wiele przyjemności.

Na zakończenie ferii 15-osobowa grupa dzieci z Górażdża, a także uczestnicy świetlic z Kamienia Śl., Kamionka oraz Strzebniowa pojechali na wycieczkę do Kędzierzyna –Koźla, by móc zobaczyć seans pt.: "Ralph Demolka w Internecie". Wszyscy byli bardzo podekscytowani z możliwości wyjazdu.

Cieszymy się z faktu, że wszyscy są zadowoleni z czasu spędzonego na świetlicy podczas ferii,
o czym świadczą piękne uśmiechy na twarzach dzieci.

Monika Matuszek
opiekun Świetlicy Młodzieżowej w Górażdżach

Mimo, że styczeń to chłodny i zimowy miesiąc, są takie dwa dni, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu. Nasze Babcie i Dziadkowie obchodzą wtedy swoje święto. Z tej okazji przy ciepłej herbacie przygotowaliśmy na świetlicy w Górażdżach drobne upominki. Dzieci wykonywały serca z masy solnej oraz kartki z życzeniami. Każdy zabrał swoją niespodziankę dziadkom, by móc im złożyć życzenia i życzyć 100 lat.

Monika Matuszek
opiekun Świetlicy Młodzieżowej w Górażdżach

Każdy lubi doświadczenia. Idąc tym tropem w naszej świetlicy zorganizowaliśmy zajęcia, na których dzieci malowały bańkami mydlanymi. Na kolejnych sadziliśmy kwiatki. Dzięki tym zajęciom dzieci poznały jakie kolory należy łączyć, aby powstał inny oraz jak dbać o rośliny.

Lucyna Kopton
opiekun Świetlicy Młodzieżowej w Górażdżach

Wakacje 2019

Zajęcia w GCK

BIP

 

bip m

 

 

 

 

epuap

Wyszukaj na stronie

Realizowane projekty

menu logo Visegrad Fund logo 182 logo mkidn kolor logo dom kultury plus euroregion pradziad
Początek strony