A- A A+
Facebook
Facebook
Facebook
Facebook

Kamień Śląski

W tym roku przypada setna rocznica odzyskania Niepodległości przez Polskę. Z tej okazji zostały zorganizowane warsztaty, na początku zadaniem dzieci było rozwiązanie krzyżówki, która mimo że była dosyć zrozumiała czasami sprawiała problem. Następnym ćwiczeniem było stworzenie pracy plastycznej pt. „Nasza Polska”. Dzieci wykazały się nie tylko swoją kreatywnością w tworzeniu prac, ale także wyraziły swoją wiedzę w temacie oraz należytą powagę, która świadczyła o ich dojrzałym zachowaniu.

Pod koniec października z okazji halloween oraz zbliżającego się święta dyni zostały zorganizowane warsztaty. Dzieci zostały podzielone na małe grupy, każdy zespół otrzymał dynię, mały nożyk oraz miskę na miąższ. Ich zadaniem było wycięcie jak najbardziej pozytywnej twarzy z dyni. Niektóre osoby wyklejały z bibuły lub kolorowały dynie. Pomysły były przeróżne, humory dopisywały i wszyscy się dobrze bawili.

Wrzesień jest czasem rozpoczynającym nowy rok szkolny oraz kolejną porę roku jaką jest jesień. Korzystając z pięknej pogody jaka nam towarzyszyła wybraliśmy się na spacer do pobliskiego parku w celu zgromadzenia skarbów jesieni. Dzieci były zachwycone kolorami różnych liści, dlatego zebrały ich najwięcej. Podczas naszej małej wycieczki poszukiwaliśmy również kasztanów oraz różnego rodzaju szyszek. Po powrocie na świetlicę zostały zorganizowane warsztaty, każdy miał możliwość stworzenia własnego bukietu z liści oraz innymi dodatkami.

Sierpień był także bardzo intensywnym miesiącem. Rozpoczął się od wykonania zdrowych kanapek z warzywami sezonowymi, a także stworzyliśmy abstrakcyjne dzieła pianą z farby i mydła.

Ciekawym spotkaniem były odwiedziny Pani Bibliotekarki, która opowiedziała Nam o zwyczajach i miejscowych legendach, a także o pizzy: skąd się wzięła, kto ją stworzył i dlaczego król nie mógł jej jeść? Po rozmowach każdy mógł wykonać swoją własną pizzę z wybranych składników.

10.08.2018 r. w naszej świetlicy odbył się wieczór bajek. Wcześniej uczestnicy zajęć przygotowali wspaniałe prace przedstawiające wybranych bohaterów kreskówek, które stały się dekoracją sali. Wszyscy w dobrych humorach wspaniale się bawili oglądając bajki, biorąc udział w grach, zabawach i konkursach. Były kalambury, gra w mafię, zagadki a także tańce. Ten wieczór na pewno zaliczymy do udanych.

W czasie zajęć świetlicowych nie mogło zabraknąć zabawy na świeżym powietrzu, gry w podchody, spacerów oraz wyjść na basen.

Ważnymi wydarzeniami był także świetlicowy turniej w ping ponga, a także „Mam talent”.                 

Wakacje powoli się kończą, ale wspomnienia pozostaną z nami na zawsze. Wspaniałą pamiątką są także wysłane przez dzieci pocztówki, które dotarły do świetlicy.

Opiekun świetlicy
w Kamieniu Śląskim
Sonia Banert

 

Wśród wakacyjnych aktywności nie mogło zabraknąć twórczości plastycznej, dlatego wykonano wieloryby z plastikowych kubeczków, malowano na dużym formacie, a także odbyły się warsztaty z modeliny, w czasie których uczestnicy stworzyli wesołe pomidorki. Najlepsze okazały się jednak pejzaże na płytach gipsowych. Praca przebiegała w dwóch etapach: najpierw namalowano widok plaży i morza. Następnym krokiem było odbicie swoich stóp – symbolizujące pozostawienie śladu na piasku. Obrazy prezentują się świetnie, a ich wykonanie sprawiło wiele śmiechu.

Uczestnicy zajęć mogli także wykonać własne wafle – andruty, przygotowując wcześniej czekoladowy krem.

19 lipca odbyły się zajęcia z panią kosmetyczką, które cieszyły się szczególnym powodzeniem wśród dziewczyn. Pani kosmetyczka opowiedziała i przedstawiła sprzęt, który używa w swojej codziennej pracy, każdy mógł zobaczyć i spróbować odgadnąć do czego służy. Parę rzeczy nas naprawdę zaskoczyło! Dzieci dowiedziały się także, jak ważna jest sterylizacja i higiena. Kolejną atrakcją były maseczki na nos oraz wykonanie profesjonalnego makijażu starszym dziewczynom. Dla chętnych również malowanie paznokci – świetlicowy zakład kosmetyczny działał pełną parą! Dzień należał do bardzo udanych.

Innymi atrakcjami było także: wyjście na basen w Kamieniu Śląskim, ekranizacja filmu „Cudowny Chłopak”, a także spotkanie z Panią Bibliotekarką, która opowiedziała dzieciom o Oceanii. Uczestnicy stworzyli także flagi państw Australii i Oceanii. Bardzo dziękujemy za spotkanie!

Opiekun świetlicy
w Kamieniu Śląskim
Sonia Banert

 

Długo czekaliśmy na okres wakacji, który ruszył w naszej świetlicy pełną parą.  Plastycznie, kulinarnie, sportowo.. dla każdego coś dobrego! Na początek pieczenie pysznych gofrów, a także przygotowanie gazetki wakacyjnej i ozdób związanych z morzem.

Dla smakoszy także pyszna i zdrowa sałatka owocowa. Nie mogło zabraknąć także wyjścia na świeże powietrze, zabaw ruchowych, a w tym wielkiego turnieju w dwa ognie. Działa również świetlicowe kino z bajką dla najmłodszych i filmem dla młodzieży. 

Jednym z ważnych punktów było spotkanie z panem dzielnicowym st. post. Mateuszem Śledzińskim, który wyjaśnił dzieciom jak zachowywać się w czasie wakacji, aby być bezpiecznym i uniknąć wszelkiego rodzaju niebezpieczeństw. Nie mogło obyć się bez zwiedzenia radiowozu i pamiątkowego zdjęcia.

Najmłodsi uczestnicy mogli wziąć udział w konkursie plastycznym związanym z filmem „Zaczarowany las”.

Opiekun świetlicy
w Kamieniu Śląskim
Sonia Banert

 

Z okazji zbliżającego się Dnia Ojca w Świetlicy Młodzieżowej w Kamieniu Śląskim odbyły się warsztaty, na których każdy z uczestników mógł wykonać prezent dla taty. Pierwszym z pomysłów był breloczek do kluczy w kształcie autka, a także humorystyczne kartki, które na pewno rozweselą nie jednego tatę. W przerwie oczywiście czas na zabawę na świeżym powietrzu. Tak przygotowani czekamy na 23 czerwca aby wręczyć ręcznie wykonane podarunki.

Opiekun świetlicy
w Kamieniu Śląskim
Sonia Banert

 

Świetlica z Kamienia Śląskiego jak co roku wzięła udział w Opolagrze. Tegoroczna edycja również należała do udanych. Mogliśmy skorzystać z wielu atrakcji: zobaczyć zwierzęta, które brały udział w konkursie, usiąść w prawdziwych maszynach rolniczych i budowlanych, a także poskakać w parku rozrywki na dmuchańcach. Nie mogło zabraknąć różnego rodzaju gadżetów i słodkości, które każdy zabrał do domu oraz pysznych wyrobów mlecznych. Pogoda nam dopisała i dzień zaliczamy do bardzo udanych.

Opiekun świetlicy
w Kamieniu Śląskim
Sonia Banert

 

W naszej świetlicy odbyły się warsztaty z modeliny. Wykonane zostały śliczne misie koala. Każdy z uczestników warsztatów zabrał się do pracy i w mig powstały koale. Nasza kolekcja z modeliny ciągle się powiększa i  wciąż powstają nowe dzieła.

Opiekun świetlicy
w Kamieniu Śląskim
Sonia Banert

 

01.06.2018 r. w Kamieniu Śląskim odbył się festyn z okazji Dnia Dziecka. Atrakcji było bardzo wiele. Również jako świetlica wzięliśmy w nim czynny udział. Rozłożona została długa folia, na której dzieci mogły malować farbami. Chętnych było wiele, a folia w szybkim czasie cała się zapełniła - tworząc długie, kolorowe dzieło.  Dzień zaliczamy do bardzo udanych.

Opiekun świetlicy
w Kamieniu Śląskim
Sonia Banert

 

Z okazji Dnia Matki w Świetlicy w Kamieniu Śląskim przygotowaliśmy piękne kartki w kształcie filiżanki, w których zostały umieszczone herbatki. Każda mama po otwarciu kartki mogła ucieszyć się z niespodzianki i skorzystać z chwili odpoczynku przy herbacie. Kolejnym prezentem były własnoręcznie wycięte pudełeczka, do których dzieci wsypały cukierki. Wszyscy z zajęć wyszli zadowoleni z gotowymi podarunkami w rękach.

Opiekun świetlicy
w Kamieniu Śląskim
Sonia Banert

 

Przez cały tydzień w naszej świetlicy odbywały się zajęcia poświęcone szyciu. Ci, którzy z igłą i nitką nie mieli dotąd do czynienie mogli nauczyć się podstaw. Osoby, które już wcześniej szyły szybko zabrały się za pracę i pomagały początkującym. I tak w mgnieniu oka powstały piękne rzeczy: kotki, poduszki, zawieszki, misie, serduszka, koniki, wszystko co wpadnie do głowy. Podstawą naszych prac był materiał oraz filc. Zapału mamy dużo, więc na pewno na tym nie zakończymy.

Opiekun świetlicy
w Kamieniu Śląskim
Sonia Banert

 

W Świetlicy w Kamieniu Śląskim  coraz częściej spędzamy czas na świeżym powietrzu. Korzystając z pogody próbujemy łapać jak najwięcej wiosennego słońca.

 Wychodzimy pograć na boisko w mecze piłki nożnej, spacerujemy, wychodzimy na plac zabaw. Korzystamy także z nowego obiektu, który pojawił się za naszą świetlicą. Jest to boisko do gry w siatkówkę plażową. Oczywiście zdążyliśmy go już wypróbować co sprawiło nam wiele radości.  W ostatnim czasie nie mogło zabraknąć także pikniku na świeżym powietrzu.

Opiekun świetlicy
w Kamieniu Śląskim
Sonia Banert

 

27 kwietnia 2018 r. w Świetlicy w Kamieniu Śląskim obchodzono Międzynarodowy Dzień Ziemi. Dzieci i młodzież wzięły się do pracy i posprzątały przy świetlicy oraz plebanii. Wszystkim towarzyszyły świetne humory.

W międzyczasie była przerwa na małą przekąskę. Wszyscy jesteśmy dumni z naszej pracy.

Opiekun świetlicy
w Kamieniu Śląskim
Sonia Banert

 

12 kwietnia w Kamieniu Śląskim obchodziliśmy Dzień Czekolady!

To chyba jeden z najsłodszych dni w naszej świetlicy. Każdy mógł spróbować różnych odmian czekolady: mlecznej, gorzkiej, białej i z nadzieniem. Każdą z czekolad oceniliśmy pod względem koloru, kształtu, twardości, zapachu i oczywiście najważniejsze – smaku.

Dowiedzieliśmy się także jaka jest historia czekolady, skąd się bierze kakao i jaką czekoladę jeść aby była nie tylko smaczna, ale i zdrowa.

Największą radość sprawiło jednak pieczenie czekoladowych babeczek. Wszystkie pracusie wzięły się do pracy i już za chwilę mogliśmy spróbować naszych wypieków. Święto Czekolady to naprawdę super zabawa. 

Opiekun świetlicy
w Kamieniu Śląskim
Sonia Banert

 

Chyba każdy lubi misie, te duże i małe - również dzieci ze świetlicy w Kamieniu Śląskim.

 

Dlatego w naszej świetlicy ruszyła akcja “Zaadoptuj misia”. Każdy chętny może adoptować wybranego przez siebie pluszaka. Od tego momentu zabiera go do domu i jest za niego odpowiedzialny. Akcja cieszy się dużym powodzeniem. Część maskotek, już znalazła swoich właścicieli i nowy dom.

Opiekun świetlicy
w Kamieniu Śląskim
Sonia Banert

 

Kiedy zbliża się wiosna, ptaki ćwierkają, a natura budzi się do życia, wszyscy wiedzą, że zbliża się Wielkanoc. Przygotowania ruszają więc pełną parą.

 

Także w naszej świetlicy nadszedł czas świąteczny. Przez cały tydzień przygotowywaliśmy się do tego wydarzenia. Odbyły się warsztaty wielkanocne, na których każdy mógł wykonać stroik oraz kurkę na patyku i zabrać je ze sobą do domu. Zrobiliśmy także gigantyczne pisanki z wykorzystaniem nakrętek: ekologicznie i  swiątecznie. Prace wyszły piękne i kolorowe. Zobaczyliśmy także film "Hop" – historię zbuntowanego zajączka wielkanocnego.

Zwięczeniem naszych przygotowań był świetlicowy zajączek. Wszyscy obdarowani podarunkami wyszli zadowoleni i uśmiechnięci.

 

Życzmy Wszystkim Wesołych Świąt !

Opiekun świetlicy
w Kamieniu Śląskim
Sonia Banert

 

W naszej świetlicy z okazji Pierwszego Dnia Wiosny przez cały tydzień nie brakowało wiosennych akcentów. Wykonana została gazetka tematyczna z piękną Panią Wiosną i kolorowymi motylami. Nie mogło zabraknąć także kolorowych gaików i zabawach ruchowych. Ponadto zasialiśmy rzeżuchę, która wraz z bocianami z rolek uświetniła nasz świetlicowy parapet. Poznaliśmy jak wiosnę obchodzi się w innych krajach takich jak: Chiny, Hiszpania czy Indie.

Opiekun świetlicy
w Kamieniu Śląskim
Sonia Banert

 

Z okazji zbliżających się Mikołajek zaprosiliśmy P. Irenę z miejscowej biblioteki, aby zaznajomiła nas troszkę w tym temacie. Odbyły się również krótkie warsztaty modelinowe, gdzie każdy uczestnik wykonał pięknego pingwinka w czapce Mikołaja lub w zwykłej czapce – z bąblem. W dniu dzisiejszym powstało też wiele innych ozdób świątecznych, m.in. renifery z korków po winie, choinki filcowe, czy też choinki z szyszek. Dzień ten z całą pewnością zaliczamy do udanych i spędzonych w miłym towarzystwie.

Opiekun świetlicy
w Kamieniu Śląskim
Ewa Kremer

 

Przed pierwszą niedzielą adwentową zabraliśmy się za wyplatanie adwentowych wieńców… Jak co roku bardzo już wyczekiwaliśmy tych dni w świetlicy wprowadzających nas w świąteczny nastrój. Wszyscy, z pomoc mniejszą lub większą, ukończyli swoje wieńce. Wykonanie takiego wieńca to sporo włożonej pracy, lecz na pewno warto. Nasze stoły w domach będą wyglądały ślicznie …

Opiekun świetlicy
w Kamieniu Śląskim
Ewa Kremer

 

Zajęcia w GCK

BIP

 

bip m

 

 

 

 

epuap

Wyszukaj na stronie

Realizowane projekty

menu logo Visegrad Fund logo 182 logo mkidn kolor logo dom kultury plus euroregion pradziad
Początek strony