A- A A+
Facebook
Facebook
Facebook
Facebook

Kamień Śląski

Sierpień był także bardzo intensywnym miesiącem. Rozpoczął się od wykonania zdrowych kanapek z warzywami sezonowymi, a także stworzyliśmy abstrakcyjne dzieła pianą z farby i mydła.

Ciekawym spotkaniem były odwiedziny Pani Bibliotekarki, która opowiedziała Nam o zwyczajach i miejscowych legendach, a także o pizzy: skąd się wzięła, kto ją stworzył i dlaczego król nie mógł jej jeść? Po rozmowach każdy mógł wykonać swoją własną pizzę z wybranych składników.

10.08.2018 r. w naszej świetlicy odbył się wieczór bajek. Wcześniej uczestnicy zajęć przygotowali wspaniałe prace przedstawiające wybranych bohaterów kreskówek, które stały się dekoracją sali. Wszyscy w dobrych humorach wspaniale się bawili oglądając bajki, biorąc udział w grach, zabawach i konkursach. Były kalambury, gra w mafię, zagadki a także tańce. Ten wieczór na pewno zaliczymy do udanych.

W czasie zajęć świetlicowych nie mogło zabraknąć zabawy na świeżym powietrzu, gry w podchody, spacerów oraz wyjść na basen.

Ważnymi wydarzeniami był także świetlicowy turniej w ping ponga, a także „Mam talent”.                 

Wakacje powoli się kończą, ale wspomnienia pozostaną z nami na zawsze. Wspaniałą pamiątką są także wysłane przez dzieci pocztówki, które dotarły do świetlicy.

Opiekun świetlicy
w Kamieniu Śląskim
Sonia Banert

 

Wśród wakacyjnych aktywności nie mogło zabraknąć twórczości plastycznej, dlatego wykonano wieloryby z plastikowych kubeczków, malowano na dużym formacie, a także odbyły się warsztaty z modeliny, w czasie których uczestnicy stworzyli wesołe pomidorki. Najlepsze okazały się jednak pejzaże na płytach gipsowych. Praca przebiegała w dwóch etapach: najpierw namalowano widok plaży i morza. Następnym krokiem było odbicie swoich stóp – symbolizujące pozostawienie śladu na piasku. Obrazy prezentują się świetnie, a ich wykonanie sprawiło wiele śmiechu.

Uczestnicy zajęć mogli także wykonać własne wafle – andruty, przygotowując wcześniej czekoladowy krem.

19 lipca odbyły się zajęcia z panią kosmetyczką, które cieszyły się szczególnym powodzeniem wśród dziewczyn. Pani kosmetyczka opowiedziała i przedstawiła sprzęt, który używa w swojej codziennej pracy, każdy mógł zobaczyć i spróbować odgadnąć do czego służy. Parę rzeczy nas naprawdę zaskoczyło! Dzieci dowiedziały się także, jak ważna jest sterylizacja i higiena. Kolejną atrakcją były maseczki na nos oraz wykonanie profesjonalnego makijażu starszym dziewczynom. Dla chętnych również malowanie paznokci – świetlicowy zakład kosmetyczny działał pełną parą! Dzień należał do bardzo udanych.

Innymi atrakcjami było także: wyjście na basen w Kamieniu Śląskim, ekranizacja filmu „Cudowny Chłopak”, a także spotkanie z Panią Bibliotekarką, która opowiedziała dzieciom o Oceanii. Uczestnicy stworzyli także flagi państw Australii i Oceanii. Bardzo dziękujemy za spotkanie!

Opiekun świetlicy
w Kamieniu Śląskim
Sonia Banert

 

Długo czekaliśmy na okres wakacji, który ruszył w naszej świetlicy pełną parą.  Plastycznie, kulinarnie, sportowo.. dla każdego coś dobrego! Na początek pieczenie pysznych gofrów, a także przygotowanie gazetki wakacyjnej i ozdób związanych z morzem.

Dla smakoszy także pyszna i zdrowa sałatka owocowa. Nie mogło zabraknąć także wyjścia na świeże powietrze, zabaw ruchowych, a w tym wielkiego turnieju w dwa ognie. Działa również świetlicowe kino z bajką dla najmłodszych i filmem dla młodzieży. 

Jednym z ważnych punktów było spotkanie z panem dzielnicowym st. post. Mateuszem Śledzińskim, który wyjaśnił dzieciom jak zachowywać się w czasie wakacji, aby być bezpiecznym i uniknąć wszelkiego rodzaju niebezpieczeństw. Nie mogło obyć się bez zwiedzenia radiowozu i pamiątkowego zdjęcia.

Najmłodsi uczestnicy mogli wziąć udział w konkursie plastycznym związanym z filmem „Zaczarowany las”.

Opiekun świetlicy
w Kamieniu Śląskim
Sonia Banert

 

Z okazji zbliżającego się Dnia Ojca w Świetlicy Młodzieżowej w Kamieniu Śląskim odbyły się warsztaty, na których każdy z uczestników mógł wykonać prezent dla taty. Pierwszym z pomysłów był breloczek do kluczy w kształcie autka, a także humorystyczne kartki, które na pewno rozweselą nie jednego tatę. W przerwie oczywiście czas na zabawę na świeżym powietrzu. Tak przygotowani czekamy na 23 czerwca aby wręczyć ręcznie wykonane podarunki.

Opiekun świetlicy
w Kamieniu Śląskim
Sonia Banert

 

Świetlica z Kamienia Śląskiego jak co roku wzięła udział w Opolagrze. Tegoroczna edycja również należała do udanych. Mogliśmy skorzystać z wielu atrakcji: zobaczyć zwierzęta, które brały udział w konkursie, usiąść w prawdziwych maszynach rolniczych i budowlanych, a także poskakać w parku rozrywki na dmuchańcach. Nie mogło zabraknąć różnego rodzaju gadżetów i słodkości, które każdy zabrał do domu oraz pysznych wyrobów mlecznych. Pogoda nam dopisała i dzień zaliczamy do bardzo udanych.

Opiekun świetlicy
w Kamieniu Śląskim
Sonia Banert

 

W naszej świetlicy odbyły się warsztaty z modeliny. Wykonane zostały śliczne misie koala. Każdy z uczestników warsztatów zabrał się do pracy i w mig powstały koale. Nasza kolekcja z modeliny ciągle się powiększa i  wciąż powstają nowe dzieła.

Opiekun świetlicy
w Kamieniu Śląskim
Sonia Banert

 

01.06.2018 r. w Kamieniu Śląskim odbył się festyn z okazji Dnia Dziecka. Atrakcji było bardzo wiele. Również jako świetlica wzięliśmy w nim czynny udział. Rozłożona została długa folia, na której dzieci mogły malować farbami. Chętnych było wiele, a folia w szybkim czasie cała się zapełniła - tworząc długie, kolorowe dzieło.  Dzień zaliczamy do bardzo udanych.

Opiekun świetlicy
w Kamieniu Śląskim
Sonia Banert

 

Z okazji Dnia Matki w Świetlicy w Kamieniu Śląskim przygotowaliśmy piękne kartki w kształcie filiżanki, w których zostały umieszczone herbatki. Każda mama po otwarciu kartki mogła ucieszyć się z niespodzianki i skorzystać z chwili odpoczynku przy herbacie. Kolejnym prezentem były własnoręcznie wycięte pudełeczka, do których dzieci wsypały cukierki. Wszyscy z zajęć wyszli zadowoleni z gotowymi podarunkami w rękach.

Opiekun świetlicy
w Kamieniu Śląskim
Sonia Banert

 

Przez cały tydzień w naszej świetlicy odbywały się zajęcia poświęcone szyciu. Ci, którzy z igłą i nitką nie mieli dotąd do czynienie mogli nauczyć się podstaw. Osoby, które już wcześniej szyły szybko zabrały się za pracę i pomagały początkującym. I tak w mgnieniu oka powstały piękne rzeczy: kotki, poduszki, zawieszki, misie, serduszka, koniki, wszystko co wpadnie do głowy. Podstawą naszych prac był materiał oraz filc. Zapału mamy dużo, więc na pewno na tym nie zakończymy.

Opiekun świetlicy
w Kamieniu Śląskim
Sonia Banert

 

W Świetlicy w Kamieniu Śląskim  coraz częściej spędzamy czas na świeżym powietrzu. Korzystając z pogody próbujemy łapać jak najwięcej wiosennego słońca.

 Wychodzimy pograć na boisko w mecze piłki nożnej, spacerujemy, wychodzimy na plac zabaw. Korzystamy także z nowego obiektu, który pojawił się za naszą świetlicą. Jest to boisko do gry w siatkówkę plażową. Oczywiście zdążyliśmy go już wypróbować co sprawiło nam wiele radości.  W ostatnim czasie nie mogło zabraknąć także pikniku na świeżym powietrzu.

Opiekun świetlicy
w Kamieniu Śląskim
Sonia Banert

 

27 kwietnia 2018 r. w Świetlicy w Kamieniu Śląskim obchodzono Międzynarodowy Dzień Ziemi. Dzieci i młodzież wzięły się do pracy i posprzątały przy świetlicy oraz plebanii. Wszystkim towarzyszyły świetne humory.

W międzyczasie była przerwa na małą przekąskę. Wszyscy jesteśmy dumni z naszej pracy.

Opiekun świetlicy
w Kamieniu Śląskim
Sonia Banert

 

12 kwietnia w Kamieniu Śląskim obchodziliśmy Dzień Czekolady!

To chyba jeden z najsłodszych dni w naszej świetlicy. Każdy mógł spróbować różnych odmian czekolady: mlecznej, gorzkiej, białej i z nadzieniem. Każdą z czekolad oceniliśmy pod względem koloru, kształtu, twardości, zapachu i oczywiście najważniejsze – smaku.

Dowiedzieliśmy się także jaka jest historia czekolady, skąd się bierze kakao i jaką czekoladę jeść aby była nie tylko smaczna, ale i zdrowa.

Największą radość sprawiło jednak pieczenie czekoladowych babeczek. Wszystkie pracusie wzięły się do pracy i już za chwilę mogliśmy spróbować naszych wypieków. Święto Czekolady to naprawdę super zabawa. 

Opiekun świetlicy
w Kamieniu Śląskim
Sonia Banert

 

Chyba każdy lubi misie, te duże i małe - również dzieci ze świetlicy w Kamieniu Śląskim.

 

Dlatego w naszej świetlicy ruszyła akcja “Zaadoptuj misia”. Każdy chętny może adoptować wybranego przez siebie pluszaka. Od tego momentu zabiera go do domu i jest za niego odpowiedzialny. Akcja cieszy się dużym powodzeniem. Część maskotek, już znalazła swoich właścicieli i nowy dom.

Opiekun świetlicy
w Kamieniu Śląskim
Sonia Banert

 

Kiedy zbliża się wiosna, ptaki ćwierkają, a natura budzi się do życia, wszyscy wiedzą, że zbliża się Wielkanoc. Przygotowania ruszają więc pełną parą.

 

Także w naszej świetlicy nadszedł czas świąteczny. Przez cały tydzień przygotowywaliśmy się do tego wydarzenia. Odbyły się warsztaty wielkanocne, na których każdy mógł wykonać stroik oraz kurkę na patyku i zabrać je ze sobą do domu. Zrobiliśmy także gigantyczne pisanki z wykorzystaniem nakrętek: ekologicznie i  swiątecznie. Prace wyszły piękne i kolorowe. Zobaczyliśmy także film "Hop" – historię zbuntowanego zajączka wielkanocnego.

Zwięczeniem naszych przygotowań był świetlicowy zajączek. Wszyscy obdarowani podarunkami wyszli zadowoleni i uśmiechnięci.

 

Życzmy Wszystkim Wesołych Świąt !

Opiekun świetlicy
w Kamieniu Śląskim
Sonia Banert

 

W naszej świetlicy z okazji Pierwszego Dnia Wiosny przez cały tydzień nie brakowało wiosennych akcentów. Wykonana została gazetka tematyczna z piękną Panią Wiosną i kolorowymi motylami. Nie mogło zabraknąć także kolorowych gaików i zabawach ruchowych. Ponadto zasialiśmy rzeżuchę, która wraz z bocianami z rolek uświetniła nasz świetlicowy parapet. Poznaliśmy jak wiosnę obchodzi się w innych krajach takich jak: Chiny, Hiszpania czy Indie.

Opiekun świetlicy
w Kamieniu Śląskim
Sonia Banert

 

Z okazji zbliżających się Mikołajek zaprosiliśmy P. Irenę z miejscowej biblioteki, aby zaznajomiła nas troszkę w tym temacie. Odbyły się również krótkie warsztaty modelinowe, gdzie każdy uczestnik wykonał pięknego pingwinka w czapce Mikołaja lub w zwykłej czapce – z bąblem. W dniu dzisiejszym powstało też wiele innych ozdób świątecznych, m.in. renifery z korków po winie, choinki filcowe, czy też choinki z szyszek. Dzień ten z całą pewnością zaliczamy do udanych i spędzonych w miłym towarzystwie.

Opiekun świetlicy
w Kamieniu Śląskim
Ewa Kremer

 

Przed pierwszą niedzielą adwentową zabraliśmy się za wyplatanie adwentowych wieńców… Jak co roku bardzo już wyczekiwaliśmy tych dni w świetlicy wprowadzających nas w świąteczny nastrój. Wszyscy, z pomoc mniejszą lub większą, ukończyli swoje wieńce. Wykonanie takiego wieńca to sporo włożonej pracy, lecz na pewno warto. Nasze stoły w domach będą wyglądały ślicznie …

Opiekun świetlicy
w Kamieniu Śląskim
Ewa Kremer

 

 

Podopieczni z trzech świetlic: Kamionka, Kamienia Śląskiego i Choruli wybrali się na wspólny wyjazd do Zamku w Mosznej pod hasłem „Zwiedzanie w szkole magii i czarodziejstwa”. Cała nasza przygoda rozpoczęła się wprowadzeniem nas w cały ten „klimat” zamku przez czarodzieja. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych wiadomości na temat tego zamku i tamtych czasów. Następnie:

  • możliwość walki na bezpieczne „miecze”;
  • przydzielenie uczniów do poszczególnych domów przez gadającą tiarę przydziału oraz przywdzianie szaty członkowskiej jednego z czterech domów – w zależności od cech charakteru i predyspozycji;
  • lekcja magicznych eliksirów.

Wrażeń nie brakowało, a zapewnione atrakcje były bardzo ciekawe. Na zakończenie każdy uczeń Szkoły Magii i Czarodziejstwa otrzymał pamiątkowy certyfikat. W magicznym nastroju powróciliśmy do swoich domów…

 

 Opiekunowie świetlic:

Lucyna Kopton
Ewa Kremer
Elwira Wacławczyk
Katarzyna Wystrach-Blaut

 

Na dzień 3 listopada przypada Święto św. Huberta, który jest patronem myśliwych. Obchodziliśmy ten dzień również w naszej świetlicy. Gościliśmy P.Irenę z miejscowej biblioteki, która bardzo dużo nam opowiedziała o św. Hubercie, o zwierzętach leśnych i różnych zwyczajach związanych właśnie w myśliwymi.

W tym dniu odbyły się również warsztaty modelinowe, na których wykonaliśmy liska z modeliny i wiele innych figurek. Śmiechu było co nie miara, bo lis okazał się dość trudny do wykonania i niektórzy z nas potrzebowali chwili na relaks. Miło spędzone popołudnie…

Opiekun świetlicy
w Kamieniu Śląskim
Ewa Kremer

 

Jak co roku, 31 października, obchodziliśmy w naszej świetlicy DZIEŃ DYNI. Przygotowaliśmy jak zwykle placki z dyni, które zawsze znikają w mgnieniu oka. Ich zapach można już poczuć nawet poza świetlicą.

Wykonaliśmy również śliczne świeczniki dyniowe z kieliszków. Wszystko udało się wyśmienicie.

Opiekun świetlicy
w Kamieniu Śląskim
Ewa Kremer

 

Najbliższe wydarzenia

Zajęcia w GCK

BIP

 

bip m

 

 

 

 

epuap

Wyszukaj na stronie

Realizowane projekty

menu logo Visegrad Fund logo 182 logo mkidn kolor logo dom kultury plus euroregion pradziad
Początek strony