A- A A+
Facebook
Facebook
Facebook
Facebook

30 listopada z okazji Andrzejek świetlice z Choruli, Strzebniowa, Zakrzowa, Kamionka, a także Nutka Cafe, wybrały się do kina w Kędzierzynie Koźlu. Tym razem był to film animowany pt. „Grinch”. Coraz bliżej Świąt Bożego Narodzenia, więc bajka idealnie wpisała się w klimat świątecznych przygotowań. Morał historii, w której mieszkańcy Ktosiowa oczekują Białego Bożego Narodzenia, a zielony stwór Grinch zrobi wszystko, by je zepsuć, pokazuje, że każdy może poczuć magię świąt i się zmienić. Ta piękna i zabawna historia wszystkim się podobała i wprowadziła w okres świąteczny. 


Oczywiście udaliśmy się także do Mc` Donalda, a później bezpiecznie wróciliśmy do domu. Zmęczeni, ale bardzo zadowoleni z udanego wyjazdu!

Opiekunowie świetlic w:
Choruli, Strzebniowie, Zakrzowie,
Kamionku oraz Nutki Cafe

W listopadzie obchodzimy święto misi, również  Świetlica w Kamionku przyłączyła się do tej akcji.  I Ci duzi i Ci mali – wszyscy je kochają, dlatego tego dnia każdy przyszedł do świetlicy z maskotką. Można było usłyszeć historię tej zabawki, a także zagrać w różne zabawy z naszymi pluszakami. Wykonano także pracę plastyczną – białego niedźwiadka, misia, którego lepiej nie spotkać na swojej drodze. Po zakończonej zabawie można było udekorować i spróbować piernikowego misia z czekoladową polewą. Tego dnia, z całą pewnością, królowały misie.

Opiekun Świetlicy w Kamionku
Sonia Banert

 

Kolejne warsztaty, które odbyły się w Domu Spokojnej Starości Św. Barbara w Kamionku polegały na wykonaniu kartek świątecznych. Dzieci wspólnie z podopiecznymi wykonały piękne kartki, które mogą podarować lub wysłać bliskiej osobie na święta. Ilość dekoracji i materiałów przygotowanych przez Panią Sonię Strzałek pozwoliła na prawdziwe „kartkowe” szaleństwo. Bardzo dziękujemy za zaproszenie i wspólną pracę.

Opiekun Świetlicy w Kamionku
Sonia Banert

 

Świetlica w Kamionku już od początku listopada przygotowywała się na Kiermasz Świąteczny: wykonywano ozdoby, wieńce adwentowe, zbierano dary natury, które następnie wykorzystano do ręcznie robionych dekoracji. Każdy znalazł coś dla siebie: jedni malowali szyszki inni wycinali i przyklejali ozdoby, ale dla wszystkich największą radością było dekorowanie i degustowanie pierników.

Całość naszych wytworów zaprezentowaliśmy 25 listopada 2018 r. na kiermaszu w Kamionku.

Organizatorom bardzo dziękujemy za współpracę.

 

Opiekun Świetlicy w Kamionku
Sonia Banert

 

Świetlica Młodzieżowa w Kamionku wzięła udział w warsztatach zorganizowanych przez Dom Spokojnej Starości Św. Barbara w Kamionku. Tematem przewodnim było stworzenie jesiennych kompozycji z darów natury: liści, roślin, dyni ozdobnych. Warto podkreślić, że większość zieli pochodziła z ogródków DSS, o które troszczyli się sami podopieczni. Prace z zakresu bukieciarstwa bardzo nam się spodobały. Wnet powstały piękne ozdoby, a jedna z nich stanowi wystrój naszej świetlicy. Za zaproszenie, a także słodki poczęstunek bardzo dziękujemy!

Opiekun Świetlicy w Kamionku
Sonia Banert

 

25 października obchodzimy Międzynarodowy Dzień Makaronu. Również świetlica w Kamionku zamieniła się w królestwo makaronu. Na początek garść informacji i ciekawostek: skąd pochodzi makaron, jak się go robi, ile jest jest odmian, jaką długość miała najdłuższa nitka, a także kto je najwięcej makaronu na całym świecie. Następnie czas na zabawę w prawdę i fałsz. Teraz każdy z nas jest ekspertem w sprawie makaronu! Nie mogło zabraknąć także zajęć kulinarnych, w czasie których uczestnicy ugotowali kolorowy makaron, podany na słodko z cukrem i cynamonem.

Najwięcej radości sprawił jednak makaron w kształcie liter, z których każdy mógł wyczarować piękne napisy. Takie święta bardzo lubimy.

Opiekun Świetlicy w Kamionku
Sonia Banert

 

Kiedy za oknami wszystko wskazuje oznaki jesieni, także dzieci ze Świetlicy w Kamionku zabierają się do pracy. Na jesiennych warsztatach wykonaliśmy ozdoby wykorzystując dary natury: suche gałęzie, szyszki, orzechy, kasztany itp. Powstały piękne dekoracje do naszej świetlicy i domów. Były myszki na korze, liski, baletnice „ubrane” w sukienki z liści, a także misie z szyszek. Na pewno to jeszcze nie koniec naszych jesiennych prac.  

Opiekun Świetlicy w Kamionku
Sonia Banert

Uczestnicy świetlicy młodzieżowej w Kamionku wręcz domagali się powtórki wojny na wodne balony. Pogoda jak najbardziej wskazuje na ochłodę, to też długo nie czekano. Balony w mgnieniu oka zostały napełnione przez dzieci i można było zaczynać zabawę. Ale najpierw rozgrzewka. Dzieci dobrały się parami i delikatnie rzucały do siebie balonem tak aby nie pękł. Następnie utworzono dwie drużyny. I nadszedł czas na najbardziej wyczekiwaną chwilę. Wojna! Była to jednak chyba najkrótsza wojna jaką znamy. Balony pękały raz dwa, a woda  przyjemnie chłodziła. Na koniec w ramach odpoczynku i chwili dla artysty, malowano farbami obrazy na panelach i grano w nową grę piłeczkami pingpongowymi.

Opiekun świetlicy
Elwira Wacławczyk

Dzieci uczęszczające na wakacyjne zajęcia w świetlicy młodzieżowej w Kamionku nie narzekają na słońce i upały bo wiedzą jak się schłodzić. Wycieczka rowerowa na basen w Kamieniu Śląskim albo wojna na balony wodne, to jest właśnie to! A komu jeszcze mało to może wylać miskę zimnej wody na swoją głowę. W ramach relaksu robiły odrestaurowujące gniotki z baloników.

Opiekun świetlicy
Elwira Wacławczyk

W minionym tygodniu pojechaliśmy w ramach współpracy z świetlicą młodzieżową z Kamienia Śląskiego do Kędzierzyna Koźla do kina na film pl. „Iniemamocni 2”. Po seansie oczywiście nie mogło zabraknąć McDonalda.

Pogoda w kolejnych dniach była piękna i upalna to pojechaliśmy na wycieczkę rowerową do Kamienia Śląskiego. Tam schłodziliśmy się w źródełkach przy sanatorium co sprawiło dzieciom wiele radości. Następnie trochę pozwiedzaliśmy i poznaliśmy krótkie historyjki i legendy dotyczące tego miejsca. W ramach relaksu uczestnicy mieli możliwość poszaleć na placu zabaw. Na koniec wycieczki zamówiliśmy i zjedliśmy pizzę w miejscowej restauracji.

 

Opiekun świetlicy
Elwira Wacławczyk

Uczestnicy świetlicy młodzieżowej w Kamionku w piątek przynieśli poduszki, koce, materace i popcorn aby wspólnie spędzić „dzień filmowy”. Wygodnie się rozsiedliśmy, otworzyliśmy chipsy itp. i włączyliśmy dwa filmy animowane. W przerwie między pierwszym, a drugim filmem upiekliśmy pizzę i w ten sposób jeszcze milej i przyjemniej odpoczywaliśmy i relaksowaliśmy się.

Kilka dni później dzieci za zadanie miały przynieść starą koszulkę, którą mogły odnowić za pomocą farb do malowania na tkaninie.

Opiekun świetlicy
Elwira Wacławczyk

Uczestnicy świetlicy młodzieżowej w Kamionku mieli przez ostatnie dni okazję wykazania się jako mali artyści. Największe zainteresowanie wzbudziło malowanie na szkle, które dzieci bardzo chętnie wykonywały. Następnie ozdobiliśmy naszą salę świetlicową „małą” ośmiorniczką. Dzieci zrobiły kilkumetrowe macki i ogromną głowę ośmiornicy, po czym zamontowano stwora wodnego w centrum sali aby czuwał nad każdym z nich. Wykonano także wakacyjne plakaty z brystolu oraz lodziki – magnesy na lodówkę.

Opiekun świetlicy
Elwira Wacławczyk

W ubiegłym tygodniu pojechaliśmy na wycieczkę rowerową do Kamienia Śląskiego na basen, gdzie spędziliśmy wspaniale wspólny czas. Zrobiliśmy również ciasteczka z ryżu preparowanego oraz stworzyliśmy mały wakacyjny akcent czyli statki z papierowych talerzyków.

Opiekun świetlicy
Elwira Wacławczyk

Do świetlicy młodzieżowej w Kamionku zaproszono dzielnicowego st. post. Mateusza Śledzińskiego, który wyjaśnił dzieciom na czym polegają bezpieczne wakacje. Uczestnicy dzięki spotkaniu dowiedzieli się w jaki  sposób postępować gdy są same w domu, z jakich mogą korzystać kąpielisk, jak prawidłowo przechodzić przez pasy, w jaki sposób mają się zachowywać podczas wycieczek pieszych i rowerowych. Przypomniano sobie ważne numery alarmowe. A w nagrodę mogli zwiedzić radiowóz. Dla pana dzielnicowego dzieci i młodzież przygotowały specjalne podziękowanie i mały upominek w  formie zawieszki do kluczyków. W tym dniu także wykonywano prace plastyczne, które rozwijały wyobraźnię.

Opiekun świetlicy
Elwira Wacławczyk

Ostatnio uczestnicy świetlicy młodzieżowej w Kamionku mieli możliwość upiec oryginalne babeczki – różyczki, które nie były proste do przyrządzenia ale wszyscy sobie z nimi świetnie poradzili i wykonali zadanie rewelacyjnie, co widać.

Dzieci zrobiły także ciekawe i kolorowe widokówki wakacyjne z papierowych talerzyków.

Opiekun świetlicy
Elwira Wacławczyk

Upiekliśmy ciasto jabłkowe, rozwiązywaliśmy krzyżówki i rebusy i uszyliśmy woreczki do zabaw sportowych. W miłej atmosferze, pełnej nowych zadań i wyzwań spędzamy nasz czas wolny w świetlicy młodzieżowej w Kamionku.

Opiekun świetlicy
Elwira Wacławczyk

Świetlica młodzieżowa w Kamionku rozpoczęła kulinarnie i artystycznie tegoroczne wakacje.

Skupiono się na tym co najbardziej dzieci lubią, czyli na pieczeniu.

Ciasteczka z marmoladą obtoczone cukrem były łatwe do zrobienia i bardzo smaczne. Nie zabrakło wycinania i malowania farbami. Zadaniem wszystkich uczestników było wykonanie dużego słoneczka, które symbolizuje wakacje i gorące dni ale najbardziej zaakceptowanie regulaminu wakacyjnego, poprzez odbicie na kartce papieru swojej ręki i przyklejenie jej przy słoneczku.

Opiekun świetlicy
Elwira Wacławczyk

W dniu 1 czerwca 2018 r. na terenie restauracji „Kasztelanka” został zorganizowany dla wszystkich dzieci z miejscowości Kamionek Dzień Dziecka. Przygotowano dla nich różne gry i zabawy, a naszym zadaniem było malowanie twarzy dzieciom. Dziękuję starszym dziewczynom za pomoc i zaangażowanie w tym dniu.

Opiekun świetlicy
Elwira Wacławczyk

23 maja obchodzimy dzień żółwia. Z tej okazji dzieci i młodzież świetlicy młodzieżowej w Kamionku wykonały samodzielnie akwarium i małe żółwiki. Podczas zajęć uczestnicy dowiedzieli się jaką budowę mają żółwie, jakie są ich rodzaje, co lubią jeść, ile mogą mieć lat, itd. Do akwarium dołączyły rybki, ślimaki, różne kolorowe kamyczki i wodorosty. Akcja miała na celu zintegrowanie grupy, co w 100% się udało. Dzieci pomagały sobie nawzajem i wspólnie obmyślały dekorację akwarium i tego co może się w nim znaleźć.

Opiekun świetlicy
Elwira Wacławczyk

Dzień Matki obchodzimy 26 maja. W tym roku zaczęliśmy nasze prezenciki wykonywać już o wiele wcześniej. Każdy mógł uszyć dla mamy serduszko, zrobić różę-magnes na lodówkę i zrobić słoiczek do przechowywania igieł i guziczków. Prace były naprawdę przepiękne i pomysłowe, w końcu prezent dla mamy musi być niepowtarzalny i jedyny w swoim rodzaju.

 

Kochane Mamusie w tym miejscu pragniemy złożyć Wam najserdeczniejsze życzenia z okazji Waszego święta. Życzymy Wam, aby uśmiech z waszej twarzy nigdy nie znikał i abyście zawsze pamiętały, że jesteście dla nas najważniejsze na świecie!! Kochamy Was!

Opiekun świetlicy
Elwira Wacławczyk

Zajęcia w GCK

BIP

 

bip m

 

 

 

 

epuap

Wyszukaj na stronie

Realizowane projekty

menu logo Visegrad Fund logo 182 logo mkidn kolor logo dom kultury plus euroregion pradziad
Początek strony