A- A A+
Facebook
Facebook
Facebook
Facebook
"Babcie bywają różne, lecz każda pamięta, że jednakowo zawsze kochają wnuczęta. To samo je cieszy, to samo raduje: nasz pocałunek, uśmiech i słowo... Dziękuję!" I właśnie do tych słów "dziękuję" dzieci w trakcie zajęć na świetlicy w Malni zrobiły różnokolorowe kwiaty dla babci i dziadka.
Barbara Herok
opiekunka wietlicy w Malni
 
Już tradycją się stało, że w okresie przed Świętami Bożego Narodzenia gromadzą się w świetlicy dzieci, rodzice i zaproszeni goście na spotkaniu opłatkowym. Tak było i w tym roku. 13 grudnia 2018 r. wieczorem zgromadzili się wszyscy przy wspólnym stole. Dzieci i młodzież przygotowały krótki program artystyczny. Mamy zadbały o to aby na stole nie zabrakło żadnej z wigilijnych potraw, był barszcz z uszkami, pierogi, ryby pod różnymi postaciami, sałatki, ciasta i słodycze. Po występach dzieci, Ks. Proboszcz pobłogosławił opłatki i był czas na składanie sobie życzeń. Przy wspólnym, suto zastawionym stole, szybko mijał czas. Na zakończenie, każdy z uczestników przyjęcia otrzymał stosowny prezent.
 
Barbara Herok
opiekunka wietlicy w Malni
 
Własnoręcznie ozdobiona poduszka to wspaniały pomysł na prezent. Przez kila grudniowych dni trwały w Malni warsztaty na których każdy chętny mógł zaprojektować i wykonać swoją poduszkę. Najpierw trzeba rozplanować i naszkicować wzór, następnie nałożyć specjalne farby do tkanin. Po wyschnięciu przeprasować i to cała filozofia. Powstały prawdziwe świąteczne arcydzieła.
 
Barbara Herok
opiekunka wietlicy w Malni
 
Już tradycją się stało, że w dniu Świętego Mikołaja w Świetlicy w Malni odbywa się wielkie pieczenie pierników. Do świetlicy w tym dniu każdy mógł zajrzeć i upiec oraz udekorować swoje pierniczki świąteczne. Z propozycji skorzystało bardzo dużo dzieci. Była to świetna zabawa a udekorowane pierniczki zawisną na choince albo zostały od razu zjedzone :-).
 
Barbara Herok
opiekunka wietlicy w Malni
 
Jak nakazuje tradycja 30 listopada obchodzimy "Andrzejki". Nie mogło być inaczej w świetlicy w Malni. Od godz. 16.00 zaczęło się andrzejkowe spotkanie. Całość spotkania przygotowały wolontariuszki Andzia i Tereska. Oprócz tradycyjnych wróżb było wiele zabaw, tańce i przeróżne konkurencje. Nie mogło również zabraknąć babeczek z wróżbą.
 
Barbara Herok
opiekunka wietlicy w Malni
 
W ramach zajęć świetlicowych nasze wolontariuszki: Tereska, Monika i Andzia  przeprowadzają specjalne zajęcia dla dzieci. I tak co poniedziałek o godz. 14.00 Tereska prowadzi zajęcia z origami. We wtorki również o 14.00 Monika pomaga w odrabianiu lekcji i czyta dzieciom książki. W piątek natomiast Andzia zaprasza na godz. 16.00 i prowadzi zajęcia plastyczno - artystyczne. Na zamieszczonych zdjęciach można zobaczyć pierwsze efekty ich zajęć. Wszystkich chętnych zapraszamy.
 
Barbara Herok
opiekunka wietlicy w Malni
 
Dnia 11 października, w ramach zajęć połączonych świetlic szkolnej pod opieką pani Magdy Jonderko oraz wiejskiej, przeprowadzono warsztaty jesienne dla klasy I PSP w Malni. Pierwszym zadaniem dzieci było narysowanie projektu skrzata. Następnie wykonanie: wycinanie, klejenie, malowanie. Nie były to łatwe zadania dla pierwszaczków ale dzieci świetnie sobie poradziły. Każde dziecko wykonało swojego skrzata. Ostatnim i najprzyjemniejszym zadaniem było wymyślenie imienia dla swojego stworka.
 
Opiekunka Świetlicy w Malni,
prowadząca warsztaty
Barbara Herok

Wraz z początkiem jesieni rozpoczęła się kolejna edycja projektu "Pokolenie 60+" na świetlicy w Malni. Tym razem pt. "W zdrowym ciele zdrowy duch". Projekt skierowany jest do seniorów Malni, Choruli i Górażdży. Głównym elementem projektu są zajęcia sportowe na świeżym powietrzu, a w szczególności poznanie techniki chodzenia z kijkami Nordic Walking. W celu poznania w/w techniki chodzenia odbyło się spotkanie z specjalistą w tym temacie panem Piotrem Giecewiczem. W ramach projektu planowane są również  wyjazdy do Pokrzywnej i  Głębinowa. Chętnych zapraszamy, grupa jest otwarta.
 
Koordynator projektu i opiekunka Świetlicy w Malni
Barbara Herok

Wyróżnienie i nagrodę w wysokości 350 zł otrzymała praca dzieci ze świetlicy w konkursie „W hołdzie św. Janowi Pawłowi II w 40. rocznicę wyboru na Stolicę Piotrową”. W trakcie zajęć wakacyjnych jednym z tematów było wykonanie makiety Wadowic. Mozolna i bardzo precyzyjna praca zaangażowała starsze dzieci do dzieła a równocześnie do przemyśleń na temat tej jakże wielkiej postaci jaką jest Jan Paweł II.

Opiekunka świetlicy w Malni
Barbara Herok

Pożegnanie wakacji i lata w Malni przebiegało pod tytułem "Nie ważne czy masz 6 czy 60 lat". Był to projekt Wolontariatu Pracowniczego Grupy Górażdże "Aktywni i Pomocni". skierowany do dzieci skupionych przy świetlicy oraz grupy "Pokolenie 60+". Liderami projektu byli pan Mirosław Kucharski i Mirosław Skibiński, ze strony świetlicy pani Barbara Herok. Jak się okazało w trakcie imprezy, że nie ważne ile mamy lat, zawsze możemy się dobrze wspólnie bawić oraz  uczyć się jedni od drugich: seniorzy od dzieci i dzieci od seniorów. W trakcie imprezy przeprowadzone były liczne konkursy. Największy entuzjazm wzbudził "Top Model" gdzie uczestnicy prezentowali się w parach: senior plus dziecko. Oprócz tego odbyły się również inne konkursy m.in. "Taniec z Babciami", "Olimpiada na wesoło", "Smaki dzieciństwa" i inne. Całej imprezie towarzyszyły dmuchańce, balonowe cuda, malowanie twarzy oraz gry i zabawy.  Dla pokrzepienia ciała były przygotowane ciasta, sałatki i grill. Był to czas również na podsumowanie wakacyjnej punktacji oraz licznych wakacyjnych wyjazdów.
Opiekunka świetlicy w Malni
Barbara Herok

6 sierpnia 2018 r. dzieci spędziły cały dzień w parku rozrywki w Żorach. Oprócz prawdziwie westernowej ulicy z saloonem, domem szeryfa, więzieniem, bankiem itp., na dzieci czekało tam ponad 40 atrakcji. Były różnego rodzaju karuzele, 3 kina, 2 parki linowe, mini zoo, wulkan wspinaczkowy i wiele, wiele innych. Dzieci miały okazję zobaczyć napad na bank, pokaz tańca kowbojskiego oraz pokazy jazdy konnej.  To był dzień pełen atrakcji i niespodzianek, aż żal było wyjeżdżać.
 
Opiekunka świetlicy w Malni
Barbara Herok

Dn. 1 sierpnia 2018 r. uczestnicy zajęć  Świetlicy w Malni wyjechali  wraz z dziećmi z innych świetlic do Stadniny koni w Pietni. Pierwszym punktem programu była przejażdżka zaprzęgiem konnym po polach i ugorach. Następnie gospodarz pan Wilibald Kopitza zaprosił dzieci do stajni, gdzie miały okazję poznać wszystkie konie, a było ich 11. Każdy z nich miał wyjątkowe imię, którego pierwsza litera była taka jak imię matki danego konia. Wszystkie konie oczarowały dzieci: Boliwia, Amelia, Dekster i inne. Były przejażdżki konne, plac zabaw, dużo cienia i zraszacz z zimną wodą, który w tych wysokich temperaturach był szczególnie oblegany przez dzieci. Spotkanie zakończono wspólnym grillem i sesją zdjęciową. Na pewno nie było to ostatnie spotkanie w Stadninie u pana Kopitzy.
 
Opiekunka świetlicy w Malni
Barbara Herok

Wśród bogatego planu wakacji znalazł się również czas na rowerowy rajd dzieci z Malni do Kamienia Śląskiego. Starsze dzieci i młodzież pod opieką Ks. Proboszcza wyruszyły na wycieczkę rowerową. Młodsza grupa natomiast, pod opieką pani Basi, przygotowała przyjęcie na powitanie grupy rowerzystów. Jedni jak i drudzy przeżyli wspaniałe chwile a punktem kulminacyjnym było wspólne przyjęcie.
 
Opiekunka świetlicy w Malni
Barbara Herok

Jak co roku grupa 36 dzieci wraz z  9 dorosłymi uczestniczyła w 5-cio dniowym wyjeździe do Kokotka. Organizatorem wyjazdu była pani Sołtys, Parafialny Zespół Caritas oraz Świetlica w Malni. Grupa wyruszyła w poniedziałek 16 lipca spod świetlicy. Pierwszy przystanek to był Park Trampolin w Zabrzu, gdzie wszyscy wyskakali się za wszystkie czasy. Swoich sił próbowały nie tylko dzieci ale również dorośli.
 
Kolejnym etapem była Kopalnia Srebra w Tarnowskich Górach. Wieczorem zmęczona ale bardzo zadowolona grupa dotarła do Kokotka. Wyśmienite jedzenie, bogaty program, niepowtarzalna atmosfera sprawiła, że nikt nie chciał wracać do domu. W piątkowy wieczór zadowolona grupa wróciła wieczorem do Malni z planami tygodniowego wyjazdu na przyszły rok.
 
Opiekunka świetlicy w Malni
Barbara Herok

Omawiając w czasie wakacji regiony Polski zastanawiamy się jak wykorzystać to ogromne bogactwo w dzisiejszym świecie. Wykorzystując nasze Śląskie wzornictwo każde dziecko miało możliwość zaprojektować i ozdobić sobie bluzeczkę oraz torbę. Efekt przeszedł najśmielsze oczekiwania. Proszę ocenić samemu nasze prace.
 
Opiekunka świetlicy w Malni
Barbara Herok

W Malni wakacje rozpoczęliśmy od spotkania z naszym dzielnicowym panem Andrzejem, który przypomniał nam zasady bezpiecznego zachowania w czasie wakacji. Czy to w domu, czy na podwórku, czy w innych miejscach poza domem dzieci są narażone na różne niebezpieczeństwa. I o tym właśnie przypominał nam pan Dzielnicowy. Najważniejsze aby wakacje upłynęły bezpiecznie.
 
Opiekunka świetlicy w Malni
Barbara Herok

Dnia 31 maja 2018 r. obchodziliśmy Dzień Dziecka. Od godz. 14.00 na naszym boisku rozbrzmiewała głośna muzyka, zapraszająca do wspólnej zabawy dzieci, młodzież i dorosłych, pod przewodnictwem MIRONA. Tym razem była to "Podróż po Polsce".  Dzieci w ciekawy i zabawny sposób poznawały różne regiony naszego przepięknego kraju. Oprócz świetnej zabawy, wszystkie dzieci mogły skorzystać z malowania twarzy. Dla wszystkich młodszych i starszych uczestników zabawy,przygotowany został słodki poczęstunek.
 
Imprezę plenerową dla dzieci przygotowała Rada Sołecka, Sołtys, Mniejszość Niemiecka i nasza Świetlica.
Opiekunka świetlicy w Malni
Barbara Herok

W Niedzielę Palmową w Muzeum w Opolu - Bierkowicach zostały wręczone nagrody w konkursie kroszonkarskim. Wszystkie uczestniczki konkursu z świetlicy w Malni zostały laureatkami w/w konkursu.
 
I miejsce zdobyły Julia Przybyła oraz Justyna Simon.
II m. Monika Wojciechowska oraz Aurelia Spallek.
III m. Julia Chodzinska i Weronika Radajewska.  
Wyróżnienia Iza Guth oraz Natalia Baron.

Laureatkom gratulujemy.
 
Dnia 20 marca odbył się w naszej świetlicy, bardzo ważny dla naszej społeczności, Konkurs Kroszonkarski.
 
Do konkursu przystąpiło 18 dzieci w trzech kategoriach wiekowych.  Wśród uczestników konkursu były laureatki konkursów gminnych i wojewódzkich tak, że poziom był bardzo wysoki. W grupie najmłodszej najlepszą okazała się Natalia Baron, w grupie średniej Aurelia Spallek oraz Julia Przybyła. W grupie najstarszej przyznano 4 równorzędne pierwsze miejsca dla Andzi Guth, Teresy Radajewskiej, Moniki Wojciechowskiej oraz Izabeli Guth. Podczas konkursu towarzyszyły nam doświadczone kroszonkarki : pani Maria Zimerman, pani Lucyna Mandalka, pani Agnieszka Spallek oraz pani Zyta Junghardt. Wręczenia nagród dokonał dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Gogolinie - pani Iwona Cimek oraz przewodniczący DFK w Malni pan Rudolf Kubiczek. Wszystkie dzieci otrzymały okolicznościowe dyplomy oraz nagrody. Sponsorami nagród był GOK Gogolin, świetlica w Malni oraz DFK w Malni.
 
Opiekunka świetlicy w Malni
Barbara Herok

Nasza świetlica jak zawsze, brała udział w różnych konkursach wielkanocnych. Jednym z nich był konkurs na "Najlepszą ozdobę wielkanocną" organizowany przez nasz GOK podczas Jarmarku Wielkanocnego. Zdobyliśmy I miejsce. Nagroda 200 zł w całości została przeznaczona na świetlicowy konkurs kroszonkarski. 
 
Opiekunka świetlicy
Barbara Herok

 

Zajęcia w GCK

BIP

 

bip m

 

 

 

 

epuap

Wyszukaj na stronie

Realizowane projekty

menu logo Visegrad Fund logo 182 logo mkidn kolor logo dom kultury plus euroregion pradziad
Początek strony