A- A A+
Facebook
Facebook
Facebook
Facebook

Z początkiem grudnia dzieci  zamieniły w świetlicę w prawdziwą piekarnię - było pieczenie ciasteczek, dekorowanie ich a później... wielkie oczekiwanie na wizytę świętego Mikołaja, aż tu w końcu dnia 5.12.2018 r. z gościnną wizytą do dzieci przybył  owy święty. Jego odwiedziny  poprzedził jednak występ  aktorów z Krakowa z przedstawieniem pt. "Święta tuż, tuż..". W spotkaniu uczestniczyło około 65 dzieci.

Serdecznie dziękujemy organizatorom spotkania: Dzielnicy Gogolin Strzebniów, Stowarzyszeniu "Piękny Skrawek Gogolina - Strzebniów" za przygotowanie spotkania dla dzieci i słodkich niespodzianek.

Opiekun świetlicy 
Agnieszka Porada

Jednymi  z licznych wydarzeń  w listopadzie było między innymi spotkanie z okazji Dnia Pluszowego Misia, w którym to dzieci przyniosły do świetlicy swoje ulubione pluszaki. Innym były Andrzejki - w tym roku zorganizowano wyjazd do kina na bajkę - "Grindż". Oprócz tego dzieci robiły  kartki bożonarodzeniowe, które później przekazane zostały do Gminnego Ośrodka Kultury w Gogolinie.

Opiekun świetlicy 
Agnieszka Porada

W październiku tworzyliśmy bardzo wiele fajnych dekoracji z darów jesieni - kasztanów, żołędzi a nawet z szyszek. Wycinaliśmy liście z masy solnej a szablonami były kolorowe liście spadające z drzew. Nie zabrakło również kwiatów z brystoli, które wykorzystane zostaną do dekoracji hali podczas Turnieju Tańca Towarzyskiego. W ostatni dzień października naszą świetlicę odwiedzały grupy przebierańców Halloween.

Opiekun świetlicy 
Agnieszka Porada

Wakacji nadszedł koniec i to właśnie z tej okazji świetlica zorganizowała wyjazd na kręgle. W wyjeździe uczestniczyły również zaprzyjaźnione świetlice z Zakrzowa oraz Choruli. Był turniej w którym nasza świetlica zajęła równorzędne I miejsce, a później nie mogło zabraknąć pizzy. W ostatnim tygodniu wakacji odbyło się również popołudnie z bajkowym super bohaterem.

Opiekun świetlicy
Agnieszka Porada

Kolejne tygodnie mijają, ale u nas o nudzie nie można nawet myśleć - w ubiegłym tygodniu również wiele się działo - była bitwa na wodne balony, lepiliśmy z samoutwardzalnej masy, układaliśmy budowle z klocków LEGO, ale również byliśmy w kinie na filmie pt. Kuba Guzik. Po kinie nie mogło oczywiście zabraknąć McDonald’a.

Opiekun świetlicy
Agnieszka Porada

Mijają kolejne tygodnie wakacji , jednak uczestnicy zajęć w Świetlicy w Strzebniowie nie znają co to nuda. nie brakuje nam pieszych wycieczek - dzieci odwiedziły Owocowy Ogród Miejski, Park przy ul. Ligonia, gdzie czas poświęciliśmy na sport. Odwiedziliśmy również Gminny Ośrodek Kultury w Gogolinie - gdzie zostaliśmy bardzo serdecznie przyjęci, za co z głębi serca dziękujemy. Trochę ochłody dzieci znalazły na Placu Benedyktyńskim. Oprócz wycieczek były zajęcia decupage oraz gry stolikowe.

Opiekun świetlicy
Agnieszka Porada

W ubiegłym tygodniu nie zabrakło warsztatów z szycia "Tańcowała igła z nitką". Dzieci szyły krasnale z skarpet - wyszły naprawdę kolorowe stworki. Oprócz tego dzieci grały w stare, przez wielu już zapomniane gry podwórkowe takie jak w gra w klasy czy też skakanie w gumę. Dzieci uczestniczyły również w wyjeździe z zaprzyjaźnionymi świetlicami z Zakrzowa i Choruli do Westernowego Parku Rozrywki w Żorach.

Opiekun świetlicy
Agnieszka Porada

Wakacje rozpoczęliśmy od pogadanki  o bezpieczeństwie podczas rozpoczynających się wakacji. Spotkanie poprowadzili funkcjonariusze Posterunku Policji w Gogolinie.

Nie zabrakło również zajęć manualnych, podczas których  dzieci na czas składały płatki do kwiatów  z których powstały kolorowe kule. 

Opiekun świetlicy
Agnieszka Porada

Wspólnie z dzielnicą Gogolin - Strzebniów oraz Stowarzyszeniem Piękny Skrawek Gogolina - Strzebniów, dnia 2.06.2018 został zorganizowany dzień dziecka. Były zabawy i tańce, słodkie niespodzianki i lody. Nie zabrakło również stoiska z watą cukrową oraz popcornem przygotowanym przez Radę rodziców PSP nr 2 w Gogolinie. Dla dzieci z występem przybyli również laureaci gminnego oraz wojewódzkiego konkursu Śląskiego Berania - Dzieci z Publicznego Przedszkola Nr 3 im. Karlika i Karolinki w Gogolinie wraz z opiekunem Panią Gizelą Sapok - DZIĘKUJEMY

Opiekun świetlicy
Agnieszka Porada

Ostatnie popołudnia spędzaliśmy na świeżym powietrzu. Były gry i zabawy planszowe ale również piłka nożna czy koszykówka. Ale największą atrakcją okazała się nowo zamontowana siłownia na placu przy świetlicy, której dzieci prawie w ogóle nie chcą opuszczać.

Opiekun świetlicy
Agnieszka Porada

"Jesteśmy Polką i Polakiem
Dziewczynką fajna i chłopakiem
Kochamy Polskę z całych sił
Chcemy byś również kochał ją i ty..."

 2 maja  obchodziliśmy Święto flagi. Temu zagadnieniu poświęcona została tematyka naszych zajęć. Dzieci dowiedziały się o zabytkach naszego państwa, a na koniec wykonały flagę Polski odbijając i wycinając swoje dłonie.

Zajęcia w GCK

BIP

 

bip m

 

 

 

 

epuap

Wyszukaj na stronie

Realizowane projekty

menu logo Visegrad Fund logo 182 logo mkidn kolor logo dom kultury plus euroregion pradziad
Początek strony