A- A A+
Facebook
Facebook
Facebook
Facebook

Co to nuda??? Nie mamy pojęcia, tego na pewno nie czuliśmy podczas tegorocznych wakacji. Były zajęcia kulinarne, sportowe, majsterkowanie i nie tylko. Podczas tegorocznych wakacji odwiedziliśmy opolskie zoo, Studio Polskiej  Piosenki w Opolu oraz kino Helios, gdzie obejrzeliśmy film animowany Król lew 2. Podczas wakacji odbyły się również warsztaty plastyczne "Kwiaty z foamiranu", które poprowadziła p. Katarzyna Wystrach - Blaut z zaprzyjaźnionej świetlicy w Choruli.

Opiekun świetlicy 
Agnieszka Porada

W sobotę 8.06.2019 r. świetlica młodzieżowa przy współpracy z dzielnicą Gogolin - Strzebniów oraz lokalnym stowarzyszeniem zorganizowały spotkanie z okazji Dnia dziecka. Najmłodsi mieli możliwość zobaczenia wozu strażackiego, sprzętu gaśniczego jak również uczestniczyły w wielu konkursach. Nie zabrakło również słodkich niespodzianek od organizatorów oraz malowania twarzy przez wolontariuszki...

Opiekun świetlicy 
Agnieszka Porada

Dnia 15 maja obchodziliśmy kolejny ciekawy dzień - święto polskiej niezapominajki. Dzieci wysłuchały krótkiej historii owego święta, no a później... nie mogło zabraknąć twórczych zajęć - były niezapominajki z papieru, odbijanie rączek i wiele innych atrakcji... Każdy zabrał pamiątkowy bukiecik niezapominajek do domu.

Opiekun świetlicy 
Agnieszka Porada

W kwietniu w naszej świetlicy obyło się wiele fajnych zajęć. Dzieciaczki uczestniczyły w zorganizowanych przez tutejsze stowarzyszenie, zarząd dzielnicy oraz świetlicę warsztatach wiosenno - wielkanocnych, podczas których wykonane zostały ozdoby, które były do nabycia podczas Kiermaszu wielkanocnego. Nie zabrakło "koralikowego szału". Świetlica wzięła również udział w konkursie "Ozdabiamy Plac Benedyktyński na Wielkanoc".

Życzymy Państwu zdrowych i pogodnych Świąt Wielkanocnych spędzonych w gronie rodzinnym.

Opiekun świetlicy 
Agnieszka Porada

"Gaiczek zielony
Pięknie przystrojony
W czerwone wstążeczki
Przez śliczne dzieweczki.
A ten gaik z lasu idzie.
Dziwują się wszyscy ludzie
Idzie po lipowym moście
Przypatrują mu się goście..."

Przygotowania do wiosny ruszyły pełną parą - dzieci wraz z opiekunem zrobiły piękny gaiczek - symbol wiosny, na którym nie mogło oczywiście zabraknąć kwiatów, wstążeczek itp. Oprócz gaika dzieci wykonały wiosenne kwiaty podczas zajęć plastycznych, którymi ozdobiona została nasza świetlica.

Opiekun świetlicy 
Agnieszka Porada

Końcówkę lutego spędziliśmy bardzo aktywnie - były rozgrywki  tenisa stołowego, bilarda oraz ulubione wśród dzieciaków piłkarzyki. A w przerwie między rozgrywkami były również chęci na gry stolikowe.

Opiekun świetlicy 
Agnieszka Porada

Bardzo szybko upłynęły tegoroczne ferie zimowe, ale wcale się nie nudziliśmy. Było dużo zajęć manualnych oraz rozwijających umiejętności logicznego myślenia. Były zajęcia plastyczne, koralikowe prasowanki,  wiele gier planszowych. A na zakończenie  wyjazd do kina w którym uczestniczyło 11 osób.

Opiekun świetlicy 
Agnieszka Porada

Z początkiem grudnia dzieci  zamieniły w świetlicę w prawdziwą piekarnię - było pieczenie ciasteczek, dekorowanie ich a później... wielkie oczekiwanie na wizytę świętego Mikołaja, aż tu w końcu dnia 5.12.2018 r. z gościnną wizytą do dzieci przybył  owy święty. Jego odwiedziny  poprzedził jednak występ  aktorów z Krakowa z przedstawieniem pt. "Święta tuż, tuż..". W spotkaniu uczestniczyło około 65 dzieci.

Serdecznie dziękujemy organizatorom spotkania: Dzielnicy Gogolin Strzebniów, Stowarzyszeniu "Piękny Skrawek Gogolina - Strzebniów" za przygotowanie spotkania dla dzieci i słodkich niespodzianek.

Opiekun świetlicy 
Agnieszka Porada

Jednymi  z licznych wydarzeń  w listopadzie było między innymi spotkanie z okazji Dnia Pluszowego Misia, w którym to dzieci przyniosły do świetlicy swoje ulubione pluszaki. Innym były Andrzejki - w tym roku zorganizowano wyjazd do kina na bajkę - "Grindż". Oprócz tego dzieci robiły  kartki bożonarodzeniowe, które później przekazane zostały do Gminnego Ośrodka Kultury w Gogolinie.

Opiekun świetlicy 
Agnieszka Porada

W październiku tworzyliśmy bardzo wiele fajnych dekoracji z darów jesieni - kasztanów, żołędzi a nawet z szyszek. Wycinaliśmy liście z masy solnej a szablonami były kolorowe liście spadające z drzew. Nie zabrakło również kwiatów z brystoli, które wykorzystane zostaną do dekoracji hali podczas Turnieju Tańca Towarzyskiego. W ostatni dzień października naszą świetlicę odwiedzały grupy przebierańców Halloween.

Opiekun świetlicy 
Agnieszka Porada

Wakacji nadszedł koniec i to właśnie z tej okazji świetlica zorganizowała wyjazd na kręgle. W wyjeździe uczestniczyły również zaprzyjaźnione świetlice z Zakrzowa oraz Choruli. Był turniej w którym nasza świetlica zajęła równorzędne I miejsce, a później nie mogło zabraknąć pizzy. W ostatnim tygodniu wakacji odbyło się również popołudnie z bajkowym super bohaterem.

Opiekun świetlicy
Agnieszka Porada

Realizowane projekty

menu logo Visegrad Fund logo 182 logo mkidn kolor logo dom kultury plus euroregion pradziad
Początek strony