A- A A+
Facebook
Facebook
Facebook
Facebook

8 października w świetlicy odbył się dzień uśmiechu  -  uczestnicy zajęć świętowali go m.in. poprzez kreatywne zajęcia plastyczne oraz konkursy i zabawy ruchowe, a wszystkim tym czynnościom oczywiście towarzyszył uśmiech. Na zakończenie uczestnicy otrzymali ordery uśmiechu.

Opiekun świetlicy 
Cieślik Magdalena

26 września 2018 r. w świetlicy w Zakrzowie obchodzone było powitanie jesieni. Przy okazji zaś uczciliśmy zbliżające się święto wszystkich chłopców. W tym dniu odbyły się warsztaty plastyczne – wykonywane były jeże, muchomory oraz jesienne pejzaże. Ponad to uczestnicy zajęć rywalizowali ze sobą w konkurencjach sportowych. Na zakończenie był słodki poczęstunek i niespodzianki dla chłopców.

Opiekun świetlicy
Cieślik Magdalena

17 września 2018 r. w świetlicy zorganizowany został dzień kropki. Tego dnia odbyły się zabawy związane z tym dniem, m.in. kropkowe wyścigi, zajęcia ruchowe z kropkami, szukanie kropek czy zawody kto ma więcej kropek. Ponadto uczestnicy zajęć wykonali owoce w kropki przy pomocy patyczków.

Opiekun świetlicy
Cieślik Magdalena

Na zakończenie wakacji uczestnicy zajęć wykonywali butelki z sola morską, w której znalazł się list, co najbardziej podobało się im podczas wakacji. Oprócz tego był jeszcze wyjazd na kręgle i pizza oraz małe niespodzianki dla wszystkich, którzy aktywnie uczestniczyli w wakacyjnych zajęciach

Opiekun świetlicy
Cieślik Magdalena

Ważne jest, aby współpracować w grupie, dlatego też w świetlicy odbyły się takie zajęcia – uczestnicy zajęć wykonywali wspólnie stonogę, każdy wykonał element, a następnie złożona została w jedną całość. Następnie były wspólne zabawy na świeżym powietrzu oraz wodna bitwa, aby trochę się ochłodzić. Ponad to wykonane zostały zabawki - zwierzaczki oraz statki. Oprócz tego było wspólne wyjście na lody.

Opiekun świetlicy
Cieślik Magdalena

Ten tydzień wakacji został poświęcony zdrowiu. Dzieci miały okazję wykonać trójwymiarową piramidę zdrowego żywienia oraz samodzielnie wykonywały smakołyki z ciasta francuskiego, były również zabawy na boisku oraz wspólne wyjście na piknik. Na koniec tygodnia wykonane zostały koktajle – najbardziej smakował wszystkim bananowy.

Opiekun świetlicy
Cieślik Magdalena

Kolejny tydzień wakacji za nami, a w nim malowanie do muzyki na różnych formatach, ćwiczenia muzyczne oraz warsztaty taneczne, karaoke, wyjazd do kina z zaprzyjaźnionymi świetlicami z Choruli i Strzebniowa oraz wykonanie pizzy arbuzowej.

Opiekun świetlicy
Cieślik Magdalena

Podczas tego tygodnia wakacji uczestnicy zajęć wykonywali dzieła z masy solnej – powstały wyspy, miejsca do których chcieliby pojechać. Kolejną atrakcją było puszczanie mega baniek oraz próby żonglowania różnymi przedmiotami. Oprócz tego były zajęcia językowe na których była możliwość poznania podstawowych zwrotów w kilku językach oraz uczestnicy zajęć zapoznawali się z flagami wybranych państw. W piątek zaś tworzyli samodzielnie frytki oraz bułgarską sałatkę.

Opiekun świetlicy
Cieślik Magdalena

Na początku tygodnia uczestnicy zajęć stworzyli  plakaty, w których znalazły się ich ulubione zwierzęta, dzięki temu każdy stworzył swoje mini ZOO, następnie  była zabawa w tropicieli, czyli śladami zwierząt -  udało nam się spotkać konie, kaczki, kury, koty czy psy. Gościliśmy również u naszej koleżanki Julii, która pokazała nam swoje zwierzęta i zapewniła wiele innych atrakcji. Ponad to były jeszcze kalambury na temat zwierząt, a na koniec zostały wykonane zwierzaki z płyt i ozdoby na słomki.

Opiekun świetlicy
Cieślik Magdalena

Na początku tygodnia uczestnicy zajęć stworzyli własne książeczki oraz zakładki do książek, następnie była wycieczka do Westernowego Parku Rozrywki Twinpigs w Żorach, gdzie było mnóstwo atrakcji, m.in. pokazy kowbojskie, karuzele, filmy 5D, malowanie twarzy czy wspinaczka po wulkanie. A ponad to w kolejnych dniach  w świetlicy były również zabawy ruchowe z wierszykami oraz stworzone zostały kukiełki do teatrzyku, ze swojej ulubionej książki.

Opiekun świetlicy
Cieślik Magdalena

Wakacje rozpoczęliśmy bardzo intensywnie. Uczestnicy zajęć mieli okazję wykonać plakaty o sporcie, brać udział w zajęciach rekreacyjno-sportowych oraz wyścigach. Ponadto był wyjazd na basen, konkurs wiedzy o sporcie, wykonywanie koszulek według własnego pomysłu, a na zakończenie tygodnia gofry. Oprócz tego świętowaliśmy urodziny Alicji i Pauliny, które częstowały nas pysznościami, za co im bardzo serdecznie dziękujemy!!!

 

Opiekun świetlicy
Cieślik Magdalena

22 czerwca 2018 roku sołectwa Zakrzów i Dąbrówka zorganizowały wycieczkę rowerową do Ligoty Dolnej. Z okazji tego odbyło się najpierw spotkanie z policjantem, który opowiedział o bezpieczeństwie w ruchu drogowym oraz podczas zbliżających się wakacji.

 Następnie wyruszyliśmy - było wiele do zobaczenia, m.in. Muzeum Sztuki Sakralnej, izbę tradycji, w której zebrane są pamiątki związane ze szkołą pilotów działającą kiedyś w tej wiosce oraz nieczynny już piec wapienny.

Na zakończenie na boisku wiejskim czekał na wszystkich poczęstunek.

Opiekun świetlicy
Cieślik Magdalena

W ramach obchodów 100-lecia Odzyskania Niepodległości świetlica zorganizowała cykl zajęć o Polsce, w ramach których odbył się konkurs „Wiersz o Polsce”. Ponadto był quiz wiedzy o ojczyźnie oraz uczestnicy zajęć poznawali ciekawe miejsca na mapie i mieli okazję zobaczyć zdjęcia, widokówki z wybranych miast w Polsce. Autorom wierszy zostały wręczone pamiątkowe dyplomy oraz nagrody.

Opiekun świetlicy
Cieślik Magdalena

6 czerwca 2018 roku odbył się festyn rodzinny zorganizowany wspólnie z przedszkolem i filią szkoły w Zakrzowie oraz sołectwami Zakrzów i Dąbrówka, Stowarzyszeniem „Kraina Białej Damy”. W imprezie tej wzięło udział wiele osób, które miały możliwość poczęstowania się słodkościami oraz kiełbaskami z grilla,  a dla dzieci były dmuchańce, mega bańki, konkurencje sportowe, wata cukrowa, malowanie buziek i  włosów. Nie mogło również zabraknąć występu przedszkolaków i uczniów klasy III.

Opiekun świetlicy
Cieślik Magdalena

Pod koniec maja w świetlicy odbył się cykl zajęć o morskich przygodach. Uczestnicy zajęć poznali organizmy żyjące w morzach i oceanach, sami tez mieli okazję stworzyć rozmaite zwierzęta z różnych materiałów.

Opiekun świetlicy
Cieślik Magdalena

24 maja 2018 roku w świetlicy odbyły się warsztaty, nas których to dzieci mogły doskonalić umiejętności krawieckie bowiem uczyły się samodzielnie szyć. Dzięki czemu powstały pluszowe słoniki, które każdy uczestnik wykonał według własnego upodobania. Serdecznie dziękujemy Pani Ewelinie za poświęcony nam czas i przekazanie wiele przydatnych wiadomości.

Opiekun świetlicy
Cieślik Magdalena

21 maja 2018 r. odbyły się warsztaty, nas których to dzieci wykonały „niespodzianki dla mamy”. W międzyczasie zaś były zabawy na świeżym powietrzu oraz słodki poczęstunek. Każdemu udało się stworzyć wyjątkowy prezent dla mamy.

Opiekun świetlicy
Cieślik Magdalena

W ostatnim tygodniu uczestnicy zajęć świetlicowych spędzali swój czas  z książką. Czytali, zdobywali informacje na temat powstawania i budowy książki, rozwiązywali zagadki, poznawali zasady panujące w bibliotece oraz wykonali samodzielnie książeczki, a także zakładki do nich. Na koniec tygodnia była niespodzianka – książeczka dla każdego oraz dla najaktywniejszych uczestników nagrody.

Opiekun świetlicy
Cieślik Magdalena

 26 kwietnia  zostało zorganizowanie „sprzątanie świata”. W ramach tej akcji uczestnicy zajęć sprzątali obejście świetlicy. Dla wszystkich, którzy ciężko pracowali była niespodzianka – soczki i lody. Ponadto były jeszcze gry i zabawy.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyłączyli się do tej akcji.

Opiekun świetlicy
Cieślik Magdalena

18 kwietnia obchodzony był w Zakrzowie i Dąbrówce zaległy Dzień Kobiet i Józefka. Z tej okazji uczestnicy zajęć świetlicowych przygotowali przedstawienie, które zaprezentowali w remizie OSP.

Na koniec zaś wszyscy goście otrzymali drobne upominki.

Opiekun świetlicy
Cieślik Magdalena

Najbliższe wydarzenia

Zajęcia w GCK

BIP

 

bip m

 

 

 

 

epuap

Wyszukaj na stronie

Realizowane projekty

menu logo Visegrad Fund logo 182 logo mkidn kolor logo dom kultury plus euroregion pradziad
Początek strony