A- A A+
Facebook
Facebook
Facebook
Facebook

W piątek 6 grudnia 2019 r. w Gminnym Centrum Kultury w Gogolinie odbyły się mikołajkowe warsztaty plastyczne z Panią Dorotą Kłeczek dla uczniów klasy 2a z PSP nr 2 w Gogolinie. Dzieci malowały farbami akrylowymi na prawdziwych podobraziach malarskich.
Uczestnicy zajęć w domach przy pomocy rodziców i zamontowaniu świecących lampek zamieniły swoje obrazy w magiczne świecące choinki. Warsztatom towarzyszyło wspólne śpiewanie piosenki "Choinko piękna jak las…".

Czytaj więcej: Mikołajkowe warsztaty plastyczne

We wtorek 26 listopada 2019 r. w Nutka Cafe działającej przy Gminnym Ośrodku Kultury odbyły się warsztaty „Magiczne Kule“, połączone z wróżbami andrzejkowymi. 30 osób, w tym dzieci, młodzież oraz dorośli, mieli za zadanie przygotować kule przewidujące przyszłość, które posiadają wróżki. Takie „Magiczne Kule” można zobaczyć w wielu bajkach oraz filmach. Dzięki zaangażowaniu wszystkich uczestników powstawały piękne kule, które będą ozdobą w domach uczestników, jak i pamiątką tegorocznych Andrzejek. Wszyscy uczestnicy opuścili warsztaty zadowoleni, z uśmiechem na twarzy.

Czytaj więcej: "Magiczne Kule" w Nutka Cafe

23.11.2019 r. w Gminnym Centrum Kultury w Gogolinie odbyła się kolejna odsłona spektaklu z cyklu: "Witajcie w Naszej Bajce". Tym razem w innej formie, ponieważ w wykonaniu pracowników i rodziców dzieci z Publicznego Przedszkola nr 3 im. Karlika i Karolinki w Gogolinie.

Bajka pt.: "Ale się porobiło – Król Bajdurek na urlopie” wzbudziła we wszystkich pozytywne emocje! Przepiękna scenografia, wspaniałe stroje i niesamowita gra aktorska sprawiły, że była to bajka wyjątkowa. Przedstawieniu towarzyszyły także zabawy z najmłodszymi widzami.

Na pamiątkę każdy otrzymał kolorową maskę z przesłaniem, które ma zachęcić do zabawy w teatr oraz czytania baśni i bajek.

Czytaj więcej: Witajcie w Naszej Bajce: "Ale się porobiło – Król Bajdurek na urlopie"

W sobotę 16 listopada 2019 roku tancerka, Natalia Rosiek, z grupy Hip Hop “WTR”, działającej przy Gminnym Ośrodku Kultury w Gogolinie, wzięła udział w zawodach tanecznych “Sprawny Dzieciak” w Zdzieszowicach. Natalia zaprezentowała się w kategorii Hip Solo (12-15 lat).

Natalia godnie reprezentowała swoją grupę zdobywając 2 miejsce.

Młodzież trenuje pod okiem Pani Karoliny Koniecznej.

17 listopada 2019 r. w Gminnym Centrum Kultury w Gogolinie odbył się podsumowujący koncert z cyklu "Spotkanie z muzyką klasyczną" w wykonaniu bas-barytona Oskara Koziołka-Goetza przy fortepianowym akompaniamencie Julianny Petzuch.

Czytaj więcej: Spotkanie z Muzyką Klasyczną

W piątek 8 listopada 2019 r. w Gminnym Centrum Kultury w Gogolinie odbył się Listopadowy Wieczór Kabaretowy. Gwiazdą tegorocznej imprezy była grupa kabaretowa Paranienormalni.

Jak żyć? Odpowiedzi na to odwieczne i fundamentalne pytanie próbowali odnaleźć artyści, rozwiewając wszelkie wątpliwości w niezwykle zabawny sposób. Przekonali widzów, że chociaż czasami nie bywa różowo, a życie to nie bajka, w pokonaniu trudności zawsze pomoże poczucie humoru. To cudowne lekarstwo na powszechną rutynę i inne nieszczęścia.
Kabaret w swoim najnowszym programie pt. „Z humorem czeba żyć” żartował ze spraw codziennych, relacji międzyludzkich, kwestii damsko-męskich i roli mediów w naszym życiu. A wszystko to z właściwą sobie lekkością.

Na blisko 2 godzinny blok artystyczny złożyły się zarówno nowe skecze, sytuacje i bohaterowie, ale także znane postaci wykreowane przez Paranienormalnych w nowej i odświeżonej odsłonie. Zaprezentowanym skeczom towarzyszyły na przemian gromkie oklaski i salwy śmiechu.

Czytaj więcej: Listopadowy wieczór kabaretowy

30 października 2019 r. w Nutka Cafe działającej przy Gminnym Ośrodku Kultury w Gogolinie odbyły się warsztaty „Jesienne lampiony“. Dzieci oraz młodzież miały za zadanie pomalować dwa słoiczki i przygotować dodatkowe ozdoby, które były wykonywane z darów jesieni, czyli kasztanów, liści, dzikiej róży, itp.. Dzięki tym działaniom powstawały piękne jesienne lampiony, które będą ozdabiały domy uczestników oraz świetlicę Nutka Cafe. Wszyscy uczestnicy opuścili warsztaty zadowoleni i zmotywowani do własnych, kreatywnych działań.

Czytaj więcej: Jesienne lampiony

26.10.2019 r. w Gminnym Centrum Kultury w Gogolinie odbyła się kolejna odsłona spektaklu z cyklu: "Witajcie w Naszej Bajce". Tym razem na scenie wystąpili uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Gogolinie. Bajka pt.: "Król Maciuś Reformator" to historia księcia, który osierocony, musi jako dziecko zasiąść na tronie i rządzić swoim krajem.

Mali aktorzy świetnie wcielili się w swoje role, a wspaniałe stroje i scenografia sprawiły, że bajka ta wypadła znakomicie. Po spektaklu odbył się konkurs na wizerunek Króla Maciusia, w którym nagrodami były cukierki - dla każdego kto odda pracę z portretem króla.

Do występu grupę przygotowali: pani Magdalena Smykała, pani Kornelia Miemczyk oraz pan Łukasz Wojtkiewicz.

Czytaj więcej: Witajcie w Naszej Bajce: "Król Maciuś Reformator"

W sobotę 19 października 2019 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Gogolinie odbył się Koncert Finałowy SuperStar w ramach Konkursu Piosenki Niemieckiej. Na scenie zaprezentowali się wspaniali artyści, a jedną z nich była Aurelia Spallek, która reprezentowała Gminę Gogolin. Z piosenką "Ein Lied für jeden Sonnenstrahl" Stefanie Hertel zdobyła wyróżnienie. Bardzo serdecznie gratulujemy!
Koncert organizowany był przez Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Niemców na Śląsku Opolskim, a partnerami konkursu byli: Gminny Ośrodek Kultury w Gogolinie oraz Gmina Gogolin.

Czytaj więcej: Super Star

W czwartek 17 października 2019 r. Gminne Centrum Kultury w Gogolinie odwiedzili członkowie Stowarzyszenia „Karolinka”, działającego przy Dobrodzieńskim Ośrodku Kultury i Sportu.

Uczestnicy spotkania zapoznali się z legendą o Karliku i Karolince, poznali historię pomnika, genezę powstania pieśni „Poszła Karolinka” oraz zobaczyli film o Gminie Gogolin. Nie zabrakło również licznych opowieści związanych z lokalną tradycją i folklorem.

Wyjazd do Gogolina odbył się w ramach projektu UE pn. „Prawda i Legenda o Karolince z okolic Dobrodzienia”.

Dziękujemy Pani Elżbiecie Klimas, Ewie Kremer oraz Państwu Marii i Bernardowi Kipka za pomoc w przeprowadzeniu spotkania.

Czytaj więcej: Wizyta członków Stowarzyszenia „Karolinka” z Dobrodzienia

Wraz z rozpoczęciem nowego roku artystycznego, Gminny Ośrodek Kultury w Gogolinie wprowadził do swojej oferty edukacyjnej zajęcia taneczne z elementami tańca śląskiego, które skierowane są do uczniów klas I Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 im. Kornela Makuszyńskiego w Gogolinie.

Celem zajęć jest reaktywacja gogolińskiego zespołu pieśni i tańca, który będzie kultywował śląską kulturę, folklor oraz tradycje ludowe.

Dzieci rozpoczęły swoją naukę od układu tanecznego do pieśni „Poszła Karolinka”, który będzie można zobaczyć już wkrótce!

Czytaj więcej: Zajęcia taneczne z elementami tańca śląskiego

Wioleta Rydzak - wokalistka Studia Piosenki działającego przy Gminnym Ośrodku Kultury w Gogolinie w sobotę 12 października 2019 r. brała udział w Ogólnopolskim Przeglądzie Piosenki Religijnej „Dobrze jest śpiewać naszemu Panu” w kościele św. Marcina w Ochodzach. Organizatorem konkursu był Samorządowy Ośrodek Kultury w Komprachcicach.

Wioleta w swojej kategorii wyśpiewała III miejsce. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

W sobotę 12 października 2019 r. w Gminnym Centrum Kultury w Gogolinie odbyła się druga edycja akcji charytatywnej „Zumbuj z nami”. W trakcie imprezy udało się zebrać 3.060 zł dla Sebastiana, Alusia i Madzi w ramach sprzedaży cegiełek. W blisko czterogodzinnym spotkaniu z tańcem, ale także występami przedszkolaków z Publcznego Przedszkola nr 3 i mażoretek "Arriva" uczestniczyło ponad 250 osób!

Zajęcia bezpłatnie poprowadziła instruktor tańca Anna Miczka-Ofiera, a wśród osób biorących udział w akcji organizatorzy czyli Stowarzyszenie Pomocy Rodzinie Gminy Gogolin "Okaż serce" rozlosowali nagrody i upominki. Zebrane środki zostaną podzielone po równo i zostaną przekazane na konkretny cel czyli koszty rehabilitacji, zakup leków czy koszty badań lekarskich dzieci.

Czytaj więcej: Charytatywna Zumba

Zajęcia w GOK

BIP

 

bip m

 

 

 

 

epuap

Wyszukaj na stronie

Realizowane projekty

menu logo Visegrad Fund logo 182 logo mkidn kolor logo dom kultury plus euroregion pradziad
Początek strony