A- A A+
Facebook
Facebook
Facebook
Facebook

 

Podczas poniedziałkowych zajęć dzieci wykonały kolorowe krasnoludki. Do ich wykonania potrzebne były: filc, płyta CD, kolorowy papier, włóczka, ruchome oczka oraz koraliki. Kontynuowane były również prace z makramy – wyplatanych sznureczków. Powstały przepiękne tęczowe pióra. Wykorzystane m. in. do breloczków.

Część uczestników rozpoczęło swoją przygodę z wyplataniem papierowej wikliny. Nie zabrakło także występów karaoke.

Czytaj więcej: Ostatni tydzień zajęć wakacyjnych

W poniedziałek 13 lipca 2020 r. w Gminnym Centrum Kultury w Gogolinie przywitano nowych uczestników zajęć wakacyjnych. Dzieci zapoznały się z zasadami obowiązującymi w reżimie sanitarnym. Każdy uczestnik przygotował swoje stanowisko. Nie zabrakło chwil na to aby poznać się nieco bliżej. Zajęcia zakończyły się wykonaniem prac origami.

Czytaj więcej: Nowa grupa rozpoczęła I tydzień wakacji

Mało kto wie ile trzeba włożyć czasu i wysiłku by przygotować koronę żniwną. To misterna praca wymagająca precyzji i wielkiego zaangażowania.

W trosce o tradycję nawet w czasach pandemii pracownicy Gminnego Ośrodka Kultury w Gogolinie wspólnie zaangażowali się w wykonanie korony dożynkowej. Zebrali i wysuszyli kłosy zbóż. Nadziewają ziarna na druty. Efekty pracy będzie można podziwiać już wkrótce po wakacjach.

Czytaj więcej: Korna dożynkowa

Kolejny tydzień wakacji w Gminnym Ośrodku Kultury ruszył pełną parą! Aby wyjść dziecięcej naturze naprzeciw – na dzisiejszych zajęciach przygotowano drewniane szkatułki. Dzieci uwielbiają kolekcjonować na pozór błahe przedmioty: kamyczki, muszelki, koraliki. To dla nich prawdziwe skarby, które w specjalnym pudełku będą jeszcze ważniejsze. Do dekoracji wykorzystano metodę decoupage – jest to technika zdobnicza polegająca na przyklejaniu na powierzchnię wzoru wyciętego z serwetki papierowej.

Czytaj więcej: Drugi tydzień wakacji w GCK (turnus 1)

Wakacje to dla dzieci najwspanialszy czas w całym roku. Podczas ich trwania można w różny, ciekawy sposób spędzać wolne chwile. Pierwszego dnia wakacji w Gminnym Centrum Kultury w Gogolinie dzieci miały możliwość wykonania dwóch prac plastycznych. Pierwsza z nich polegała na ozdobieniu swojego pudełka do przechowywania, a druga na stworzeniu pejzażu z motywem zachodu słońca. Oprócz tego nie zabrakło zabawy z muzyką oraz gimnastyki. Rozpoczęcie wakacji należało do bardzo udanych, a przede wszystkim bezpiecznych!

Czytaj więcej: Pierwszy tydzień wakacji w GCK (turnus 1)

Zapraszamy do zapoznania się z wakacyjną ofertą Gminnego Ośrodka Kultury w Gogolinie oraz świetlic młodzieżowych na terenie Gminy Gogolin. Mimo licznych obostrzeń związanych z koronawirusem mamy nadzieję, że te wakacje będą udane.

Ważne informacje:

1. Procedury COVID-19  zachowania bezpieczeństwa i zasad funkcjonowania
a. Oświadczenie rodzica 1 - opiekuna prawnego (do wypełnienia)
b. Deklaracja rodzica 2 - opiekuna prawnego (do wypełnienia)
2. Instrukcje
3. Ważne numery telefonów


Chorula

Czytaj więcej: #Zostańwdomu

Dziś obchodzimy wielkie święto. Jakie? Najlepiej wiedzą o tym najmłodsi! Z okazji Dnia Dziecka dyrektor oraz pracownicy Gminnego Ośrodka Kultury w Gogolinie postanowili złożyć zarówno tym małym, jak i dużym najserdeczniejsze życzenia!

Gminny Ośrodek Kultury w Gogolinie wraz ze świetlicami młodzieżowymi przyłączył się do akcji szycia maseczek dla seniorów organizowanej przez Gmina Gogolin. 

Czytaj więcej: Maseczki dla seniorów

Ze względu na sytuację epidemiologiczną spowodowaną rozprzestrzenianiem się koronawirusa Gminny Ośrodek Kultury w Gogolinie od 12 marca br. do odwołania zawiesza wszystkie zajęcia organizowane (również w świetlicach młodzieżowych), warsztaty, konkursy oraz zaplanowane wydarzenia, imprezy (w tym Jarmark Wielkanocny).

W okresie zawieszenia Gminne Centrum Kultury oraz świetlice młodzieżowe będą nieczynne dla petentów. Aby ograniczyć ryzyko epidemiologiczne prosimy o załatwianie bieżących spraw za pośrednictwem komunikacji telefonicznej i mailowej tel. 77 554 50 21, email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Uniwersytet Trzeciego Wieku ze względu na sytuację epidemiologiczną spowodowaną rozprzestrzenianiem się koronawirusa uprzejmie informuje, że jutrzejsze Walne Zebranie Członków UTW oraz kolejne spotkania zostają zawieszone do odwołania.

W niedzielę 8 marca 2020 r. w Gminnym Centrum Kultury w Gogolinie odbył się koncert z okazji Dnia Kobiet pt. „Muzyczny upominek dla Karoliny”. Gwiazdą wieczoru był Andre, czyli Andrzej Marcysiak z zespołem! Sympatyczny człowiek któremu w duszy gra muzyka… Twórca hitów „Ale Ale Aleksandra” i „Ta szalona Karolina”. W trakcie imprezy nie zabrakło konkursów z nagrodami. Na koniec każda z Pań w prezencie otrzymała słodki upominek.

Czytaj więcej: Muzyczny upominek dla Karoliny - Koncert Andre z zespołem

W sobotę 29 lutego 2020 r. odbyło się pierwsze w tym roku przedstawienie z cyklu „Witajcie w naszej bajce” z udziałem młodych artystów. Tym razem na scenie Gminnego Centrum Kultury w Gogolinie wystąpiły dzieci z Publicznego Przedszkola nr 1 w Gogolinie w bajce pt. „Brzydkie Kaczątko”. Do występu dzieci przygotowała Pani Martyna Kubiczek.

Historia tytułowego Brzydkiego Kaczątka to przedstawienie, które uczy tolerancji i wrażliwości. Mały bohater na swej drodze ku dorosłości stawia czoła licznym problemom, a to wszystko pośród skocznych piosenek i humorystycznych scenek. Mali aktorzy świetnie wcielili się w swoje role, a pełna barw scenografia sprawiła, że można było poczuć zbliżającą się wiosnę.

Po zakończonym przedstawieniu każde dziecko otrzymało kolorowankę dotyczącą bajki oraz naklejkę – co sprawiło ogromną radość małym widzom.

Czytaj więcej: Witajcie w Naszej Bajce: "Brzydkie Kaczątko"

Wakacje 2020

Zajęcia w GOK

Najbliższe wydarzenia

Polub nas na Facebooku!

BIP

 

bip m

 

 

 

 

epuap

Wyszukaj na stronie

Realizowane projekty

menu logo Visegrad Fund logo 182 logo mkidn kolor logo dom kultury plus euroregion pradziad
Początek strony