Gminny Ośrodek Kultury w Gogolinie był współorganizatorem imprez odbywających się w miniony weekend w Gogolinie.

W sobotę w Parku Miejskim przy ul. Ligonia odbył się Festiwal zwierząt, na którym nie brakowało atrakcji dla miłośników czworonożnych pupili. Można było podziwiać psie sztuczki i pokazy. Dla wszystkich dzieci przygotowano przedstawienie w wykonaniu aktorów z teatru „Kultureska”. Dla dzieci, jak zawsze wspaniałe atrakcje, eko – klocki, z których można było układać imponujące wieże i konstrukcje, w uśmiechniętym miasteczku przygotowanym przez Gminny Ośrodek Kultury w Gogolinie każdy mógł sobie pomalować buźkę oraz  stworzyć gigantyczne bańki mydlane.
W trakcie imprezy odbył się konkurs na kociego króla i najsympatyczniejszego psa. Można było również podziwiać Gogolin podczas przejażdżki bryczką, a wielki finał zwieńczył mega tort w kształcie psiej kości.

Z kolei w niedzielę zorganizowano „Piknik w Ogrodzie”, gdzie każdy na kocu, blisko natury mógł wspaniale spędzić  z całą rodzinną to słoneczne popołudnie. Imprezie towarzyszył instrumentalny koncert w wykonaniu big bandu, działającego przy Państwowej Szkole Muzycznej w Krapkowicach.
Pamiętano też o łasuchach – stoisko z naturalnymi przekąskami z domowego ogródka przygotowała Irena Jasińska z Gogolina, która serwowała m.in. owocowe szaszłyki, muffiny, pudding chia na mleku kokosowym, koktajl z nutami mango i limonki oraz „arbuzową tartę”.
Na terenie owocowego ogrodu wyeksponowana została także wystawa prac plastycznych dzieci, biorących udział w konkursie „Suseł spod Gogolina”. Podczas imprezy odbyło się ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród.
W uśmiechniętym miasteczku na wszystkie dzieci czekali animatorzy Gminnego Ośrodka Kultury w Gogolinie, tam każde dziecko zostało bajecznie pomalowane oraz wspólnie tworzono balonikowe zwierzątka.