Wizyta Klubu Seniora z Łodygowic

W środę 7 lipca 2021 r. Gminę Gogolin odwiedzili członkowie Klubu Seniora z partnerskiej gminy Łodygowice. Wycieczkę po gminie rozpoczęło spotkanie przy kawie w Gminnym Centrum Kultury w Gogolinie. Gości uroczyście przywitał Burmistrz Gogolina – Joachim Wojtala. W trakcie spotkania zostały wyświetlony film promocyjny Karolinka Golf Park w Kamieniu Śląskim oraz film przedstawiający walory przyrodnicze Gminy Gogolin. Podczas wizyty w Gogolinie nie mogło zabraknąć wspólnego zdjęcia przy pomniku Karlika i Karolinki.

Drugim etapem wycieczki był wyjazd do Kamienia Śląskiego, w trakcie którego goście z Łodygowic zwiedzili m. in. Pałac Odrowążów, Sanktuarium św. Jacka, park przypałacowy z "Bramą pojednania i pokoju", Ogrody Kneippa oraz grotę solną z tężniami solankowymi.