Wakacje z Nutką Cafe - turnus II

I TYDZIEŃ

1 sierpnia

W poniedziałek 1 sierpnia 2022 r. druga tura dzieci i młodzieży rozpoczęła Wakacje z Nutka Cafe. Uczestnicy zajęć, aby się lepiej poznać, wykonywali różne zadania i wspólnie się bawili. Były m.in. gry takie jak "zgadnij kim jestem" i "Familiada" oraz zabawy na placu zabaw. Ponadto wykonane zostały proste piłeczki do zabawy, które na pewno umilą wszystkim czas.

2 sierpnia

Wtorkowe zajęcia wakacyjne w Nutka Cafe upłynęły pod znakiem aktywności fizycznej. Tego dnia pojawiło się wiele ciekawostek na temat sportu a nawet puzzle z motywem sportowym. Następnie odbyły się zajęcia ruchowe, zawody sportowe, zabawy z piłką. W trakcie zajęć na uczestników czekała miła niespodzianka - pizza, za którą bardzo dziękujemy sponsorowi.

3 sierpnia

4 sierpnia

Dzięki uprzejmości pani Magdy i Pani Ewy udało się uczestnikom uszyć poduszki. Chętni mogli doszyć do nich ozdoby, pompony, guziczki. W środę 3 sierpnia 2022 r. uczestnicy zajęć wakacyjnych Nutka Cafe a także świetlic wiejskich w Kamionku, Kamieniu Śląskim, Górażdżach, Obrowcu, Strzebniowie oraz Choruli wybrali się na wycieczkę do Opola, gdzie zwiedzili Muzeum Polskiej Piosenki. Mogli tam słuchać i nagrywać piosenki, a także ubierać się w stylizacje gwiazd. Uczestniczyli też w warsztatach "Muzyczne Kalambury". Kolejną atrakcją był rejs statkiem i możliwość zobaczenia opolskich zabytków z perspektywy Odry. W trakcie tak pięknego, gorącego dnia nie mogło oczywiście zabraknąć przepysznych lodów! Oprócz tego wykonane zostały obrazy malowanie na szkle. Nie mogło również zabraknąć gier i zabaw zespołowych oraz aktywności fizycznej.

5 sierpnia

W piątek 5 lipca 2022 r. na zajęcia wakacyjne w Nutka Cafe została zaproszona pani Katarzyna Wystrach-Blaut, która w ciekawy sposób pokazała jak stworzyć piniaty. Każdy z uczestników stworzył dla siebie soczystego arbuza, do którego zostały włożone cukierki zdobyte w różnych konkurencjach.

II TYDZIEŃ

8 sierpnia

W poniedziałek 8 sierpnia 2022 r. uczestnicy zajęć wakacyjnych w Nutka Cafe rozpoczęli dzień od aktywności fizycznej, gdyż jest to podstawa piramidy zdrowego żywienia. Następnie wykonali pizzerinki z ciasta francuskiego, dodając swoje ulubione składniki. Na koniec wykonali trójwymiarową piramidę.

9 sierpnia

We wtorek 9 sierpnia 2022 r. uczestnicy wakacyjnych zajęć mogli zapoznać się z techniką tworzenia makramy oraz samemu spróbować stworzy własne breloczki, bransoletki zgodnie ze wskazówkami pani Ewy Kremer. Następnie zapoznali się z typowymi śląskimi tańcami i nauczyli się kilku prostych kroków za radą pani Elżbiety Klimas. Na koniec zostały stworzone „mega gry planszowe”, w które w które dzieci i młodzież będą grać podczas kolejnych zajęć.

10 sierpnia

W środę 10 sierpnia 2022 r. uczestnicy zajęć wakacyjnych w Nutka Cafe zaprojektowali własne torby na strój gimnastyczny oraz w komplecie do tego stworzyli wzory na swoich kubkach. Następnie mieli okazję zwiedzić Gminną Bibliotekę Publiczną w Gogolinie oraz skorzystać z proponowanych przez jej pracowników gier i zabaw.

11 sierpnia

Wakacje z Nutką Cafe to również ciekawe wycieczki! W dniu dzisiejszym uczestnicy zajęć, wspólnie z dziećmi ze świetlic w Kamieniu Śląskim, Górażdżach, Obrowcu i Kamionku wybrali się do Parku Przygód i Atrakcji w Wilkowicach, gdzie mieli okazję miło spędzić czas na grach i zabawach, wspinaczce i kontakcie ze zwierzętami.

12 sierpnia

Wykorzystując ładną pogodę uczestnicy zajęć wakacyjnych w Nutka Cafe wybrali się na Pływalnię Miejską w Gogolinie, gdzie mogliśmy skorzystać z wodnych atrakcji, pograć w siatkówkę i miło spędzić czas.

III TYDZIEŃ

16 sierpnia

We wtorek 16 sierpnia 2022 r. uczestnicy zajęć wakacyjnych w Nutka Cafe mieli okazję zapoznać się z podstawami pierwszej pomocy oraz spróbować wykonać proste czynności z tym związane dzięki ratownikom z OSP Jasiona. Wszyscy otrzymali odblaskowe breloczki, aby być lepiej widocznym na drodze. W drugiej części zajęć dzieci i młodzież bawili się w małych ogrodników. Każdy stworzył własną kompozycję kwiatową w ozdobnym wiaderku.

17 sierpnia

W środę 17 sierpnia 2022 r. uczestnicy zajęć wakacyjnych w Nutka Cafe oraz świetlic z Górażdży i Kamionka wybrali się do kina w Opolu film pt. "Lena i Śnieżek". Wyjazd był niezwykle ciekawy, gdyż była to wycieczka pociągiem. W kinie film wszystkim bardzo się podobał. Wszyscy zmęczeni, ale zadowoleni wrócili do Gogolina.

18 sierpnia

Kolejne ciekawe zajęcia wakacyjne w Nutka Cafe odbyły się za sprawą naszych dzisiejszych gości, którzy przenieśli uczestników w świat muzyki. Wszystkim najbardziej podobały się te instrumenty których wcześniej nie znali, a było ich na prawdę wiele! Kilka zagadek muzycznych, próba instrumentów, aż w końcu wspólnie wykonano piosenkę, do której każdy zagrał. Następnie wykonano kolorowe słoiki z wykorzystaniem glinki polimerowej. Warsztaty odbyły się w ramach realizowanego przez Gminny Ośrodek Kultury w Gogolinie projektu pt. „Integracja dawniej i dziś” w ramach działań „Edukacja kulturowa Opolszczyzny – Eduko" – edycja 2022.

19 sierpnia

Dziś ostatni dzień zajęć wakacyjnych z Nutką Cafe! Dziękujemy wszystkim Uczestnikom za udział, a także rodzicom za pomoc i zaangażowanie. Do zobaczenia!