Sierpień w Górażdżach

Sierpniowy czas spędzony w świetlicy w Górażdżach, to przede wszystkim wakacyjne wycieczki.

Została zorganizowana wycieczka do:
- Parku Przygód i Atrakcji oraz Parku Linowego w Wilkowicach;
- Kina Helios w Opolu na seans „Lena i Śnieżek”.

W Wilkowicach była okazja zobaczyć różne zwierzątka, pobawić się na bardzo zróżnicowanych placach zabaw oraz skorzystać z parku linowego. Czas spędzony w tym miejscu okazał się stanowczo zbyt krótki, lecz zawsze będzie powód, aby tam wrócić J.

Wycieczka do Opola to wyjazd pociągiem i okazało się to strzałem w dziesiątkę. Wiele dzieci miało okazję pierwszy raz pojechać tym środkiem lokomocji. Była to duża odmiana. Film dla dzieci „Lena i Śnieżek” również okazał się bardzo trafionym wyborem. Wyjazd zaliczamy do udanych.

W świetlicy goszczono również grupę z Ukrainy przebywającą w naszej gminie na wakacjach. W przygotowano dla nich słodki poczęstunek i kolację wraz z mieszkańcami wsi Górażdże oraz zorganizowano krótką wycieczkę do okolicznej „bazy”, gdzie stacjonują samochody na co dzień pracujące w Kopalni Górażdże.

Wakacje zakończyły się bardzo artystycznie, twórczo i kreatywnie. Odbyły się warsztaty manualne dla małych i dużych, gdzie wykonywano własnoręcznie ozdobiony „słoik na słodkości”. Zdobienia wykonywane były z gliny polimerowej. Warsztaty cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Organizacja zajęć była możliwa dzięki realizowanemu projektowi „Integracja dawniej i dziś”. Dziękujemy.

Opiekun świetlicy

Ewa Kremer