Odrowąż: Sadzenie ziemniaków

Gdy zapytamy dzieci skąd się biorą ziemniaki, coraz więcej nam odpowie, że z marketu bądź targu. W dniu 27 kwietnia 2022 r. w Odrowążu odbyło się pierwsze spotkanie integracyjne z cyklu „Jak powstaje ziemniak?”, w trakcie którego pani Ania z filii w Choruli Gminnej Biblioteki Publicznej w Gogolinie opowiedziała o tym popularnym i zdrowym warzywie.

Dzięki uprzejmości państwa Adriana i Teresy Macha dzieci miały okazję zapoznać się z narzędziami używanymi do prac polowych oraz własnoręcznie posadzić ziemniaki.

Zajęcia odbyły się w ramach realizowanego przez Gminny Ośrodek Kultury w Gogolinie projektu pt. „Integracja dawniej i dziś” w ramach działań „Edukacja kulturowa Opolszczyzny – Eduko" – edycja 2022.