Odrowąż: Wykopki
W piątek 2 września 2022 r. w Odrowążu odbyły się wykopki, w trakcie których każdy miał okazję własnoręcznie wykopać ziemniaki, które zostały posadzone kilka miesięcy temu w ramach cyklu „Jak powstaje ziemniak?”. Następnie odbył się konkurs plastyczny, w trakcie którego dzieci rysowały swoje ulubione potrawy z tego popularnego i zdrowego warzywa. W między czasie została przygotowana „kartoflana uczta”.
Gotowane ziemniaki w mundurkach z masełkiem okazały się tak niezwykłym przysmakiem, że rodzice byli zaskoczeni jak ich pociechy zajadają się tak prostym daniem, na co dzień marudząc przy najbardziej wykwintnym obiedzie.
Dziękujemy państwu Adrianowi i Teresie Macha za użyczenie działki oraz wkład i zaangażowanie podczas prowadzonych warsztatów.
Zajęcia odbyły się w ramach realizowanego przez Gminny Ośrodek Kultury w Gogolinie projektu pt. „Integracja dawniej i dziś” w ramach działań „Edukacja kulturowa Opolszczyzny – Eduko" – edycja 2022.