W dniach 15.07 - 19.07.2019 odbyła się, długo wyczekiwana przez dzieci, świetlicowa kolonia. W tym roku grupa 51 uczestników wyjechała do Ośrodka Wczasowo – Rekolekcyjnego im. J.P.II Caritas Archidiecezji Krakowskiej w Zakrzowie. W pierwszym dniu uczestnicy zwiedzali Kraków, m.in.: Wawel, Muzeum historyczne, Kościół Mariacki, Sukiennice oraz odbyli rejs statkiem po Wiśle.

Ośrodek kolonijny wyposażony był w wiele atrakcji tj. 2 boiska tartanowe, salę gimnastyczną, świetlice, sale konferencyjne oraz kolejkę do przewozu gości. Dobre, na miejscu gotowane jedzenie, czyste i schludne pokoje oraz bardzo życzliwa obsługa razem tworzyli domową atmosferę. W trakcie pobytu grupa zwiedzała Lanckoronę zwaną inaczej miastem aniołów. To przepiękna i urokliwa miejscowość z drewnianymi domkami i mnóstwem kwiatów a także z ruinami XIV w. zamku, Kalwarię Zebrzydowską oraz Wadowice. Ośrodek Caritasu położony jest w głębi lasu, do najbliższej wioski było kilka kilometrów.

Gry terenowe, mecze piłki nożnej i siatkówki oraz pogodne wieczory przygotowane przez wolontariuszki wypełniały cały czas pobytu. Centralnym punktem dnia była Msza Święta której oprawę muzyczną i czytania przygotowywały dzieci. Kadrę kolonii tworzyli opiekunowie wolontariusze: pani Magdalena Jonderko, pani Marta Chodzińska, pani Barbara Herok oraz Ks. Hubert Sklorz. Bardzo dziękujemy sponsorom tego wyjazdu m. in. Caritas Diecezji Opolskiej, pani Sołtys i Radzie Sołeckiej wsi Malnia, Ks. Proboszczowi oraz UM i GOK Gogolin.
Barbara Herok
opiekunka świetlicy w Malni