A- A A+
Facebook
Facebook
Facebook
Facebook

Czytaj więcej: #Zostańwdomu

Dziś obchodzimy wielkie święto. Jakie? Najlepiej wiedzą o tym najmłodsi! Z okazji Dnia Dziecka dyrektor oraz pracownicy Gminnego Ośrodka Kultury w Gogolinie postanowili złożyć zarówno tym małym, jak i dużym najserdeczniejsze życzenia!

Gminny Ośrodek Kultury w Gogolinie wraz ze świetlicami młodzieżowymi przyłączył się do akcji szycia maseczek dla seniorów organizowanej przez Gmina Gogolin. 

Czytaj więcej: Maseczki dla seniorów

Ze względu na sytuację epidemiologiczną spowodowaną rozprzestrzenianiem się koronawirusa Gminny Ośrodek Kultury w Gogolinie od 12 marca br. do odwołania zawiesza wszystkie zajęcia organizowane (również w świetlicach młodzieżowych), warsztaty, konkursy oraz zaplanowane wydarzenia, imprezy (w tym Jarmark Wielkanocny).

W okresie zawieszenia Gminne Centrum Kultury oraz świetlice młodzieżowe będą nieczynne dla petentów. Aby ograniczyć ryzyko epidemiologiczne prosimy o załatwianie bieżących spraw za pośrednictwem komunikacji telefonicznej i mailowej tel. 77 554 50 21, email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Uniwersytet Trzeciego Wieku ze względu na sytuację epidemiologiczną spowodowaną rozprzestrzenianiem się koronawirusa uprzejmie informuje, że jutrzejsze Walne Zebranie Członków UTW oraz kolejne spotkania zostają zawieszone do odwołania.

W niedzielę 8 marca 2020 r. w Gminnym Centrum Kultury w Gogolinie odbył się koncert z okazji Dnia Kobiet pt. „Muzyczny upominek dla Karoliny”. Gwiazdą wieczoru był Andre, czyli Andrzej Marcysiak z zespołem! Sympatyczny człowiek któremu w duszy gra muzyka… Twórca hitów „Ale Ale Aleksandra” i „Ta szalona Karolina”. W trakcie imprezy nie zabrakło konkursów z nagrodami. Na koniec każda z Pań w prezencie otrzymała słodki upominek.

Czytaj więcej: Muzyczny upominek dla Karoliny - Koncert Andre z zespołem

W sobotę 29 lutego 2020 r. odbyło się pierwsze w tym roku przedstawienie z cyklu „Witajcie w naszej bajce” z udziałem młodych artystów. Tym razem na scenie Gminnego Centrum Kultury w Gogolinie wystąpiły dzieci z Publicznego Przedszkola nr 1 w Gogolinie w bajce pt. „Brzydkie Kaczątko”. Do występu dzieci przygotowała Pani Martyna Kubiczek.

Historia tytułowego Brzydkiego Kaczątka to przedstawienie, które uczy tolerancji i wrażliwości. Mały bohater na swej drodze ku dorosłości stawia czoła licznym problemom, a to wszystko pośród skocznych piosenek i humorystycznych scenek. Mali aktorzy świetnie wcielili się w swoje role, a pełna barw scenografia sprawiła, że można było poczuć zbliżającą się wiosnę.

Po zakończonym przedstawieniu każde dziecko otrzymało kolorowankę dotyczącą bajki oraz naklejkę – co sprawiło ogromną radość małym widzom.

Czytaj więcej: Witajcie w Naszej Bajce: "Brzydkie Kaczątko"

W sobotę 22 lutego 2020 r. w Hali Sportowej im. B. i Z. Blautów odbyły się Igrzyska Olimpijskie Seniorów Gminy Gogolin. Blisko 80 zawodników w 10-ciu zespołach rywalizowało między sobą w 7 konkurencjach. Drużyny miały za zadanie między innymi zbudować piramidę z kartonów, celnie rzucać do eko-koszy czy "posadzić ziemniaczki". W nagrodę wszystkie zespoły otrzymały czekoladowo-książkowe zestawy a trójki najlepszych zawodników i zawodniczek pamiątkowe puchary. Były także pokazy tai chi i karate oraz konkursy i zabawy taneczne.

Czytaj więcej: Igrzyska Olimpijskie Seniorów Gminy Gogolin

We wtorek, 18 lutego, uczestnicy ferii z Nutką Cafe wybrali się do przeszłości, gdzie zobaczyli aktywne wulkany. Dzieci i młodzież wykonały swoje autorskie okulary, które były inspirowane wulkanami. Po krótkiej przerwie oraz kilku zabawach przeszliśmy do stworzenia dwóch makiet wulkanów. Tych prac nie udało się nam skończyć w tym dniu. Jednak bez obaw, już w piątek wrócimy do naszych wulkanów.

Czytaj więcej: Drugi tydzień ferii w Gminnym Centrum Kultury

20 lutego 2020 r. w Gminnym Centrum Kultury w Gogolinie ponad 180 osób uczestniczyło w biesiadzie z okazji Tłustego Czwartku. Gościem wieczoru byli prowadzący audycje „Niedzielne klachy do połednia” w Radio FEST 100.2 FM - gwiazda śląskiej sceny muzycznej – Bernadeta Kowalska I Przyjaciele
oraz niezwykle utalentowany wokalnie i aktorsko Krzysztof Wierzchowski.

Czytaj więcej: Tłusty Czwartek z biesiadą i dużą dawką humoru

Ferie zimowe dla mażoretek z zespołu ArriVa, działających przy Gminnym Ośrodku Kultury w Gogolinie to czas bardzo intensywny i aktywny. Właśnie wtedy uczestniczą w warsztatach, na których uczą się nowych układów, przygotowując się tym samym do zbliżających się Mistrzostw Polski.

Czytaj więcej: Ferie mażoretek

W poniedziałkowe przedpołudnie (10.02.2020 r.) odbyły się pierwsze zajęcia z cyklu „Ferie z Centrum Informacji Turystycznej”. Hasłem przewodnim było „Moje miejsce na Ziemi”. Najpierw przedstawiono główne zadania biura informacji turystycznej, następnie przeszliśmy wspólnie do tematu naszych zajęć. Gdzie jest nasze miejsce w Wszechświecie? Na Ziemi. W Europie. W Polsce. Na Śląsku. W Województwie Opolskim. W Powiecie Krapkowickim. W Gminie Gogolin.

Czytaj więcej: Pierwszy tydzień ferii w Gminnym Centrum Kultury

W piątek 14 lutego 2020 r. w Gminnym Centrum Kultury w Gogolinie odbył się koncert Walentynkowy. Gwiazdą wieczoru był wyjątkowy showman, gwiazda niemieckiej i śląskiej piosenki - TOBY z Monachium.

Czytaj więcej: Walentynkowy koncert - Toby z Manachium

Zajęcia w GOK

Najbliższe wydarzenia

Polub nas na Facebooku!

BIP

 

bip m

 

 

 

 

epuap

Wyszukaj na stronie

Realizowane projekty

menu logo Visegrad Fund logo 182 logo mkidn kolor logo dom kultury plus euroregion pradziad
Początek strony