zwiastun wigilia_chorulaW dniu 19.12.2011r odbyło się spotkanie wigilijne zorganizowane przez Świetlicę Młodzieżową w Choruli oraz Gminną Bibliotekę Publiczną w Gogolinie – filia w Choruli.

Święta Bożego Narodzenia to czas radosny. Przygotowanie do nich wymaga wiele poświęcenia i cierpliwości. Trzeba przygotować choinkę, zrobić porządki w domu i wielkie świąteczne zakupy.

Pani Krysia (pracownik Biblioteki) poprzez opowiadania i książki pokazała nam magię świąt Bożego Narodzenia jaką przeżywano kiedyś, dowiedzieliśmy się jakie panowały zwyczaje, jakie potrawy znajdowały się na wigilijnym stole, jakie prezenty pod choinką, w co wierzono i co miało szczególne znaczenie. Mogliśmy porównać sobie dzisiejsze czasy z tymi sprzed 20-30 laty.

Każdy mógł opowiedzieć jak u niego w rodzinie wyglądają przygotowania do wigilii

i Bożego Narodzenia. Ale zapoznaliśmy się też z obyczajami obchodzenia świąt w innych krajach.

A na koniec każdy pokolorował symboliczną choinkę i zjadł świąteczne przysmaki.

Opiekun świetlicy

Elwira Frank