We wtorkowe popołudnie ( 28.05.br.) w Gminnym Centrum Kultury w Gogolinie scena tym razem należała do młodych. W tym dniu odbył się konkurs na interpretację pieśni ze śląskiego śpiewnika podczas, którego zaprezentowali się uczniowie z Zespołu Szkół w Gogolinie, PSP w Malni, PSP Nr 2 w Gogolinie, PSP Nr 3 w Gogolinie, PSP w Kamieniu Śl., Grupa Młodych Liderów przy Zarządzie Gminnym TSKN w Gogolinie jak i również nasi najmłodsi z oddziału przedszkolnego przy PSP w Malni. W komisji oceniającej mieliśmy zaszczyt gościć Panią Paulinę Lulek (uczestniczkę z programu „Bitwa na głosy"), Panią Elżbietę Klimas ( wieloletniego pedagoga, propagującego działania mające na celu krzewienie kultury muzycznej), Pana Leszka Wiklaka ( artystę scenicznego, wokalistę z Gogolina) oraz Pan Rafał Jilg ( muzyka, kapelmistrza Miejskiej Orkiestry Dętej z Gogolina).
Wszyscy uczestnicy konkursu zostali ocenieni jednakowo, nie było przegranych, każdy otrzymał statuetkę – „Karolinki i Karliczka", płytę z aranżacjami pieśni „Poszła Karolinka do Gogolina..." oraz pamiątkowy dyplom. Na scenie zaprezentowali się także wokaliści w różnych repertuarach z Zespołu Szkół w Gogolinie, PSP Nr 2 w Gogolinie, PSP w Kamieniu Śl. oraz Młodzieżowa Rada w Gogolinie. Utalentowani rozbawili publiczność GCK-u śpiewem, tańcem i kabaretem.