Pierwszy dzień lata tj.21.06. dzieci z naszej gminy wraz z rodzicami mogli bawić się wspólnie podczas „Wakacyjnego festynu", który odbył się w gogolińskim parku przy ulicy Ligonia.
Kurtyna wodna, którą włączyli strażacy dała ukojenie niejednemu maluchowi podczas tego upalnego dnia. Komisariat Policji w Gogolinie udostępnił wóz policyjny i motocykl aby każdy mógł wsiąść i poczuć się jak prawdziwy policjant. Podczas pokazów służb trwały liczne gry i zabawy. Pracownice naszych świetlic przygotowały warsztaty. Przy stoliku z pracami ręcznymi dzieci wykonywały przeróżne ciekawostki z papieru, bibuły, sznurka, kleju itp..... Ustawiła się długa kolejka (głównie dziewczynek) aby upiększyć sobie swoje dłonie i paznokcie, pomalować sobie buzię. Punkt gastronomiczny zachęcał na kiełbaski z grilla, a dla naszych spragnionych milusińskich były przygotowane darmowe napoje, ciastka i lody.

Organizatorem tej imprezy był:

• Ośrodek Pomocy Społecznej w Gogolinie
  • Gminny Ośrodek Kultury w Gogolinie