A- A A+
Facebook
Facebook
Facebook
Facebook

W tym roku gospodarzem Gminnych Uroczystości Święta Plonów było sołectwo Chorula.
Uroczystości dożynkowe rozpoczęła msza św., którą sprawowali księża pracujący na terenie gminy, na czele z ks. dr. Krzysztofem Pagórem, proboszczem chorulskiej wspólnoty. Uczestniczyli w niej włodarze gminy oraz członkowie delegacji z miast partnerskich i samorządów współpracujących z Gminą Gogolin. Po mszy św. rozdano wiernym ponad 150 dożynkowych chlebków, które zostały wypieczone specjalnie na tę okazję.

Jak co roku jedną z największych atrakcji dożynek jest barwny korowód, tak też było i tym razem. W korowodzie znalazły się nie tylko piękne korony dożynkowe i wozy z płodami rolnym, ale także prezentacje przygotowane na konkurs „Nasze zwierzęta w dożynkowym korowodzie – fauna Gminy Gogolin”. Tradycyjnie, korowód prowadziła Orkiestra Dęta Górażdże Cement SA oraz starostowie dożynkowi Agnieszka Gabor i Mirosław Członka, przedstawiciele władz samorządowych, duchowni oraz dożynkowi goście. Na scenie, przy dźwiękach pieśni „Boże z Twoich rąk żyjemy”, starostowie przekazali burmistrzowi Joachimowi Wojtali dożynkowy bochen chleba, ozdobne chleby otrzymali również sołtysi i przewodniczący zarządów dzielnic.

Na scenie przygotowano bardzo bogaty program artystyczny. Prezentowali się między innymi: .

  • Zespół Pieśni i Tańca Górali Czadeckich „Pojana” z Gminy Dzierżoniów,
  • Zespół Folklorystyczny Szwarne Dziołchy,
  • „Aksamitki”
  • Miejska Młodzieżowa Orkiestra Dęta,
  • Orkiestra Dęta Górażdże Cement SA,
  • Zespół wokalny z Dzielnicy Gogolin – Karłubiec
  • Oddział Przedszkolny przy Publicznej Szkole Podstawowej w Malni

Program artystyczny zakończył barwny koncert zespołu Don Vasyl Junior i Cygańskie Gwiazdy.


Podczas dożynek zaprezentowały się liczne środowiska, w tym seniorzy, którzy przygotowali stoisko z lokalnymi przysmakami (Klub Seniora), a także uczestniczyli w korowodzie dożynkowym (Koło Gospodyń Wiejskich z Łodygowic, Akademia Trzeciego Wieku, Pokolenie Plus). Podczas dożynek ogłoszono również wyniki konkursu na najpiękniejszą koronę, wóz korowodowy i prezentację lokalnej fauny, przygotowano również stoisko na którym zbierano środki w ramach akcji „Złotówkowy łańcuch solidarności i serdeczności” przeznaczone na leczenie i rehabilitację podopiecznych Stowarzyszenia Pomocy Rodzinie Gminy Gogolin „Okaż Serce Innym”.

W tym roku honory starostów dożynkowych pełnili:

Starościna Agnieszka Gabor – urodziła się w 1982r. w Opolu. Wychowała się w Tarnowie Opolskim. Absolwentka Technikum Ochrony Środowiska oraz Uniwersytetu Opolskiego - kierunek ochrona środowiska. Razem z mężem Janem od dziesięciu lat prowadzi gospodarstwo rolne o powierzchni 74 ha. Jest mamą czteroletniego Antoniego.

Starosta Mirosław Członka – urodził się w 1971r. w Bolesławcu. Wychował się we wsi Lubków, w województwie dolnośląskim. Zadeklarowany rolnik, od I klasy szkoły podstawowej. Absolwent Technikum Rolniczego w Rakowicach Wielkich oraz Akademii Rolniczej we Wrocławiu. Od 1996r. pracuje w gospodarstwie państwa Matejków
w Choruli. Jest kierownikiem 460 hektarowego gospodarstwa rolnego. Z żoną Agnieszką są rodzicami piętnastoletniego Jakuba i jedenastoletniej Patrycji.

 

Zajęcia w GOK

Najbliższe wydarzenia

Polub nas na Facebooku!

BIP

 

bip m

 

 

 

 

epuap

Wyszukaj na stronie

Realizowane projekty

menu logo Visegrad Fund logo 182 logo mkidn kolor logo dom kultury plus euroregion pradziad
Początek strony