Czy bajki łączą pokolenia? Oczywiście! W dobie Internetu i gier komputerowych okazało się, że bajki wyświetlane z klisz za pomocą projektora „Ania”, które oglądali kiedyś dziadkowie i rodzice stały się wspaniałą atrakcją dla dzieci.

W piątek 14 lutego 2020 r. sala widowiskowa Gminnego Centrum Kultury zamieniła się w „Bajkowe kino z dawnych lat”. Gdy zgasły światła zapanowała cisza. Najmłodsi wpatrywali się w ilustracje i ze skupieniem wsłuchiwali się w czytany na głos tekst. Po każdej bajce chętnie zabierały głos w dyskusji na temat jej przekazu. Aby urozmaicić spotkanie dla dzieci przygotowano także kalambury i kolorowanki nawiązujące do obejrzanych projekcji.

Zajęcia przygotowali pracownicy Gminnego Ośrodka Kultury, Centrum Informacji Turystycznej Gminy Gogolin oraz Gminnej Biblioteki Publicznej w Gogolinie.