Minione wydarzenia ATW

W sobotę 7 marca duża grupa pań z naszego stowarzyszenia uczestniczyła w wojewódzkich obchodach Dnia Kobiet w Ośrodku Szkolenia Olimpijskiego w Zakrzowie pt. "Dobra dla siebie i świata. Nowoczesna Czarodziejka".

Na zaproszenie Marszałka Województwa Opolskiego i Ludowego Klubu Jeździeckiego "Lewada" w spotkaniu uczestniczyło kilkaset kobiet z całego województwa. Gośćmi spotkania były m.in. pisarka Ewa Kassala, dziennikarka Anna Maruszeczko i Bożena Walter.

Dnia 5 marca świętowałyśmy w wyjątkowy sposób Dzień  Kobiet. Uczestniczyłyśmy w sesji zdjęciowej z profesjonalnym fotografem.
Przygotowywałyśmy się do tych zdjęć poprzez niecodzienne stylizacje i makijaż wykonany m.in. przez zaprzyjaźnioną kosmetyczkę. Dziękujemy za chwile radości i świetną zabawę.

Śledzikowy  marsz nordic walking w tym roku odbył się w Kamieniu Śląskim na terenie Silesia Ring. Dnia 25.02. zostaliśmy zaproszeni przez Wydział Zdrowia Urzędu Miejskiego w Gogolinie i Zespół Rekreacyjno - Sportowy na marsz po torze wyścigowym z największą w Polsce flotą aut wyścigowych. Dowiedzieliśmy się o działalności tego obiektu i planowanych imprezach na spotkaniu z pracownikami toru. Możemy z dumą promować  i pokazywać to miejsce znajomym z innych rejonów Polski.

Dnia 22 lutego duża grupa zawodników i kibiców naszego stowarzyszenia uczestniczyła w Spartakiadzie Seniorów zorganizowanej przez Urząd Miejski w Gogolinie i Zespół Rekreacyjno - Sportowy w Gogolinie. W Spartakiadzie uczestniczyło ponad 100 seniorów ze wszystkich miejscowości Gminy Gogolin.
Uczestniczyliśmy w wielu konkurencjach sportowych: rzucanie piłką do kosza, do pojemników, slalom z piłką, odbijanie pong-ponga na paletce, budowanie wieży z kartonów itp.
Bardzo dobrze się bawiliśmy i integrowaliśmy się z innymi seniorami.

Dnia 19 lutego 2020 roku na zaproszenie Urzędu Marszałkowskiego w Opolu grupa 53 członków UTW brała udział w zajęciach projektu unijnego. Projekt nosił nazwę "Śladami bioróżnorodności w sercu Opolszczyzny - bogactwo przyrody Gmin Strzeleczki, Krapkowice oraz Powiatu Krapkowickiego". W ramach trzech zajęć poznawaliśmy historię zamku, parku i obyczajów zwierząt w nim żyjących. Ugoszczono nas pysznym obiadem w pięknej zamkowej restauracji.

Dnia 13 lutego 2020 r. członkowie UTW spotkali się w restauracji "Centrum".
Była to świetna zabawa taneczna przy muzyce lat 70- tych i współczesnych przebojów muzyki popularnej. Wszyscy tańczyliśmy od pierwszego do ostatniego utworu i było nam mało - okazało się  że mamy świetną kondycję do tańca.
Postaramy się  spotykać tanecznie częściej.

Dnia 6 lutego na comiesięcznym spotkaniu członków UTW świętowaliśmy 80 urodziny pana Jerzego i pana Huberta. Były serdeczne życzenia, odśpiewane "sto lat" i pyszne słodkości od jubilatów.

Po długim okresie niewidzenia było wiele spraw organizacyjnych, zapisy na :

• zabawę karnawałową - 13.02.
  • lekcję bioróżnorodności w Mosznej - 19.02.
  • spartakiadę seniorów - 22.02.
  • śledzikowy marsz nordic walking - 25.02.
  • kurs komputerowy- 4.03.
  • kurs j. angielskiego 6.03.
  • kolejny wyjazd do teatru - 13.03.

Do naszego grona dołączyły panie Klaudia i Teresa.

W piętek 31 stycznia 2020 r. grupa 50 seniorów wyjechała autobusem do Teatru im. Kochanowskiego w Opolu. Obejrzeliśmy współczesną sztukę teatralną dotyczącą rasizmu i nietolerancji pt. "Czarna skóra, białe maski".

Dnia 30 stycznia 2020 r duża grupa członków UTW uczestniczyła w spotkaniu zorganizowanym przez Bibliotekę Miejską w Gogolinie.
Gościem spotkania był olimpijczyk i mistrz świata w skoku o tyczce Władysław Kozakiewicz. Wysłuchaliśmy dwugodzinnej opowieści o sukcesach i trudnościach czasu stanu wojennego sportowca mieszkającego od 1985 roku koło Hannoveru w Niemczech.

W czwartek 19 grudnia 2019 r. 70 członków Uniwersytetu Trzeciego Wieku spotkało się w Gminnym Centrum Kultury na spotkaniu wigilijnym aby dzieląc się wspólnie opłatkiem złożyć sobie najlepsze życzenia. Zjedliśmy smaczną kolację przygotowaną przez restaurację Centrum. Gośćmi UTW byli Burmistrz Gogolina Joachim Wojtala, ks. Aleksander Sydor i dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Gogolinie p. Ewa Wiora, którzy składali seniorom świąteczne i noworoczne życzenia. Dzięki obecnej Wędrującej Kapeli mogliśmy kolędować przy akompaniamencie „żywej” muzyki.

Comiesięczne spotkanie członków UTW odbyło się 5.12.2019 r. w sali GOK-u.
Dotyczyło ustaleń tematów na najbliższe trzy miesiące, informacji o planowanych na następny rok wycieczkach, kursie komputerowym, zabawie karnawałowej i niedalekiej Wigilii.

Wakacje 2020

Polub nas na Facebooku!