A- A A+
Facebook
Facebook
Facebook
Facebook

W miniony czwartek 12 kwietnia 2018 r. obchodziliśmy jedno z najsłodszych świąt w roku. Nasza świetlica na jeden dzień zamieniła się w czekoladową krainę. Przyłączyliśmy się do tych wszystkich,  którzy obchodzili Światowy Dzień Czekolady. Oj, było u nas pysznie!

Gorzka, mleczna, biała, nadziewana… kto odgadnie najwięcej smaków? Próbujemy, smakujemy no i w końcu mamy Królową Czekolady! A to nie jedyne słodkie zadania które na nas czekały tego dnia.

W trakcie zajęć mieliśmy też okazję zapoznać się z historią powstania czekolady oraz procesem jej produkcji. Zastanawialiśmy czy jest zdrowa, co nam daje no i ile można jej zjeść….

Tworzyliśmy także samodzielnie czekoladowe kompozycje. To zadanie podobało nam się najbardziej !!! Czekoladki  z kolorowymi cukierkami, słone, pikantne, z owocami i co tam jeszcze komu wpadnie do głowy. Świetlicowa fabryka czekolady pracuje pełną parą! Gotowe czekoladki na chwilkę do lodówki i czas na degustację…  mmm pycha!!!

W super dobrych humorach, bo czekolada poprawia nastrój zakończyliśmy czekoladowy dzień. Szkoda, że tak mocno czekoladowy dzień może zdarzyć się tylko raz w roku. Niestety, musimy pamiętać, że czekoladę należy jeść z umiarem.

Opiekun
Katarzyna Wystrach-Blaut
Z podopiecznymi

Zajęcia w GOK

Najbliższe wydarzenia

Polub nas na Facebooku!

BIP

 

bip m

 

 

 

 

epuap

Wyszukaj na stronie

Realizowane projekty

menu logo Visegrad Fund logo 182 logo mkidn kolor logo dom kultury plus euroregion pradziad
Początek strony