Sierpień w Górażdżach

Sierpniowy czas spędzony w świetlicy w Górażdżach, to przede wszystkim wakacyjne wycieczki.

Została zorganizowana wycieczka do:
- Parku Przygód i Atrakcji oraz Parku Linowego w Wilkowicach;
- Kina Helios w Opolu na seans „Lena i Śnieżek”.

W Wilkowicach była okazja zobaczyć różne zwierzątka, pobawić się na bardzo zróżnicowanych placach zabaw oraz skorzystać z parku linowego. Czas spędzony w tym miejscu okazał się stanowczo zbyt krótki, lecz zawsze będzie powód, aby tam wrócić J.

Wycieczka do Opola to wyjazd pociągiem i okazało się to strzałem w dziesiątkę. Wiele dzieci miało okazję pierwszy raz pojechać tym środkiem lokomocji. Była to duża odmiana. Film dla dzieci „Lena i Śnieżek” również okazał się bardzo trafionym wyborem. Wyjazd zaliczamy do udanych.

W świetlicy goszczono również grupę z Ukrainy przebywającą w naszej gminie na wakacjach. W przygotowano dla nich słodki poczęstunek i kolację wraz z mieszkańcami wsi Górażdże oraz zorganizowano krótką wycieczkę do okolicznej „bazy”, gdzie stacjonują samochody na co dzień pracujące w Kopalni Górażdże.  

Wakacje zakończyły się bardzo artystycznie, twórczo i kreatywnie. Odbyły się warsztaty manualne dla małych i dużych, gdzie wykonywano własnoręcznie ozdobiony „słoik na słodkości”. Zdobienia wykonywane były z gliny polimerowej. Warsztaty cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Organizacja zajęć była możliwa dzięki realizowanemu projektowi „Integracja dawniej i dziś”. Dziękujemy.

Opiekun świetlicy

Ewa Kremer

Wakacje w Górażdżach

W czasie zajęć wakacyjnych w świetlicy w Górażdżach odbyło się wiele ciekawych inicjatyw. Czas spędziliśmy głównie przy glinie, modelinie, chrupkach kreatywnych PlayMais oraz na zajęciach malarskich. Najprzyjemniejszy czas okazał się jednak przy grach planszowych, zabawach terenowych oraz zorganizowanych wycieczkach do kina i Sztolni Królowa Luiza.

Górażdże: Warsztaty wiosenno - wielkanocne

W okresie wiosenno - wielkanocnym w świetlicy w Górażdżach odbyło się wiele ciekawych inicjatyw, m. in. : warsztaty tworzenia kwiatów z bibuły, które wykorzystano do tworzenia palm wielkanocnych; warsztaty florystyczne, gdzie wykonano prostą kompozycję kwiatową; warsztaty tworzenia zająców z siana, a także tworzenia ozdobnych jajek z cekinów. Serdecznie dziękuję za współpracę p. Ani z miejscowej filii bibliotecznej oraz p. Marcie, prowadzącej grupę Marianek w tutejszej parafii.

Ferie w Górażdżach

W czasie ferii zimowych dzieci i młodzież spotkały się w świetlicy w Górażdżach na zajęciach kreatywnych. Ferie rozpoczęły się od prac plastycznych, a w kolejnych dniach królowała makrama, czyli sztuka wyplatania sznurkami. Każdy uczestnik zajęć wykonał minimum jedną podkładkę pod kubek. Prace bardzo wszystkich zachwyciły i z każdym kolejnym dniem zaplatanie kolejnych sznurków szło sprawnie i niezwykle zwinnie. Nie zabrakło również gier planszowych, puzzli i zabaw.

Górażdże: Spotkanie świąteczne

W poniedziałek 20.12.2021 r. odbyło się ostatnie spotkanie z cyklu „ świątecznych inspiracji” w Świetlicy w Górażdżach. Zajęcia miały charakter integracyjny, a każdy uczestnik znalazł coś dla siebie. Nie zabrakło wspólnego ubierania choinki, gier i zabaw dla najmłodszych, starsi natomiast rozegrali turniej ping – ponga. Zwieńczeniem zajęć był poczęstunek w postaci pizzy, którą kochają wszystkie dzieci!

Ten dzień był podsumowaniem udanego cyklu zajęć – z którego skorzystały dzieci, młodzież oraz dorośli.