Andrzejkowy wieczór Kabaretowy - Kabaret Jurki

Gwiazdą tegorocznego Andrzejkowego Wieczoru Kabaretowego w Gminnym Centrum Kultury w Gogolinie był Kabaret Jurki z Zielonej Góry, czyli: Agnieszka Litwin „Marylka”, Przemek Sasza Żejmo, Marek Litwin. Znani z kultowego serialu improwizowanego Spadkobiercy.

Na półtoragodzinny blok artystyczny złożyły się skecze, pełne najróżniejszych bohaterów i szaleńczych zwrotów akcji, monologi, a także elementy improwizacji nawiązujące do lokalnych miejscowości oraz aktualnych wydarzeń z kraju i ze świata.

Na przybyłych gości czekał słodki upominek – tradycyjnie z wróżbą oraz duża dawka dobrego humoru.

Grupa HIP-HOP WTR w Wołczynie

W sobotę 19 listopada 2022 r. grupa taneczna WTR, działająca przy Gminnym Ośrodku Kultury w Gogolinie, rozpoczęła oficjalnie sezon 2022/2023, biorąc udział w pierwszych zawodach.

Listopadowe popołudnie na wesoło

Ponad trzygodzinna dawka dobrego humoru i wspaniałej muzyki. Tak najkrócej można podsumować „Listopadowe popołudnie na wesoło” w Gminnym Centrum Kultury w Gogolinie, które odbyło się w piątek 11 listopada 2022 r. O wspaniałe samopoczucie uczestników imprezy zadbał Kabaret Moherowe Berety - cztery Panie w średnim wieku na co dzień grające w Teatrze Rozrywki w Chorzowie, których skeczom towarzyszyły powtarzające się salwy śmiechu publiczności i gromkie oklaski.

Witajcie w naszej bajce: "Była sobie żabka psotka"

W sobotę 05 listopada 2022 r. na scenie Gminnego Centrum Kultury w Gogolinie w kolejnym przedstawieniu z cyklu "Witajcie w naszej bajce", zaprezentowały się przedszkolaki z Oddziału Przedszkolnego przy Publicznej Szkole Podstawowej w Kamieniu Śląskim.

Podsumowanie projektu „Jest w orkiestrach dętych wielka siła – muzyka łączy pokolenia”

„Jest w orkiestrach dętych wielka siła – muzyka łączy pokolenia” – to tytuł projektu realizowanego wspólnie przez Miejską Młodzieżową Orkiestrę Dętą z Gogolina oraz Walecką Orkiestrę Dętą CAPRI, na czele z kapelmistrzami Rafałem Jilgiem oraz Markiem Śmiechem – wójtem Gminy Walce.