Odrowąż: Wykopki
W piątek 2 września 2022 r. w Odrowążu odbyły się wykopki, w trakcie których każdy miał okazję własnoręcznie wykopać ziemniaki, które zostały posadzone kilka miesięcy temu w ramach cyklu „Jak powstaje ziemniak?”. Następnie odbył się konkurs plastyczny, w trakcie którego dzieci rysowały swoje ulubione potrawy z tego popularnego i zdrowego warzywa. W między czasie została przygotowana „kartoflana uczta”.
Gotowane ziemniaki w mundurkach z masełkiem okazały się tak niezwykłym przysmakiem, że rodzice byli zaskoczeni jak ich pociechy zajadają się tak prostym daniem, na co dzień marudząc przy najbardziej wykwintnym obiedzie.
Dziękujemy państwu Adrianowi i Teresie Macha za użyczenie działki oraz wkład i zaangażowanie podczas prowadzonych warsztatów.
Zajęcia odbyły się w ramach realizowanego przez Gminny Ośrodek Kultury w Gogolinie projektu pt. „Integracja dawniej i dziś” w ramach działań „Edukacja kulturowa Opolszczyzny – Eduko" – edycja 2022.

Odrowąż: Goście z Ukrainy

Sołectwo Odrowąż odwiedziły dzieci z Ukrainy, które przebywały na wakacjach w naszej gminie na zaproszenie Burmistrza Gogolina Joachima Wojtali. Sołtys Rudolf Bekiesz z Radą Sołecką zorganizowali poczęstunek dla zaproszonych gości. Dzieci wzięły udział w warsztatach plastycznych oraz grach i zabawach przygotowanych przez świetlicę młodzieżową.

Opiekun świetlicy Kilisz Irena

I miesiąc wakacji w Odrowążu
W świetlicy w Odrowążu pierwszy miesiąc wakacji minął pracowicie. Odbywały się warsztaty, podczas których panie tworzyły łapacze snów, breloczki do kluczy, zabawki dla piesków oraz przygotowały dekoracje na stoły biesiadne przed festynem wiejskim.
Odbywały się zajęcia plastyczne dla dzieci, gry i zabawy na powietrzu. Dzieci sprzątały okolice świetlicy. Miały okazję odwiedzić Bajkę Pana Kleksa w Katowicach, gdzie doskonale się bawiły.

Opiekun świetlicy Kilisz Irena

Odrowąż: Breloczki

Podczas spotkania w Odrowążu panie tworzyły breloczki do kluczy. Ze sznurka i koralików wyczarowały wspaniałe zawieszki, które nie pozwolą aby klucze się zawieruszyły.

Opiekun świetlicy Kilisz Irena

Odrowąż: Łapacze snów
W świetlicy w Odrowążu odbyły się warsztaty rękodzieła, podczas których panie tworzyły modne obecnie łapacze snów, które posłużą im do dekoracji okien lub ścian.
Opiekun świetlicy Kilisz Irena.