I miesiąc wakacji w Kamionku

Pierwszy miesiąc wakacji w świetlicy w Kamionku upłynął pod znakiem zajęć plastycznych - zabawach farbami i zajęciach z papieroplastyki oraz kulinarnych, na których pieczono ciasta, gofry, a nawet pizzę.

Wiele radości uczestnikom zajęć przyniosły również gry planszowe i zabawy na świeżym powietrzu.

 Pod koniec miesiąca dzieci i młodzież pojechały na wycieczkę do katowickiej “Bajki Pana Kleksa”, gdzie nauka łączyła się z dobrą zabawą.

Kamionek: Zawieszki dla mam

23 maja 2022 r. dzieci i młodzież wykonywali w Kamionku prezenty dla mam - zawieszki z filcu

Kamionek: Sadzenie ziemniaków
29 kwietnia 2022 r. dzieci i młodzież ze świetlic w Kamieniu Śląskim i Kamionku podczas spotkania integracyjnego z cyklu „Jak powstaje ziemniak?” posadziły ziemniaki na polu obok Domu Spokojnej Starości "św. Barbara".
Wspólnie z pensjonariuszami DSS wysłuchali ciekawostek opowiedzianych na temat tak popularnego i zdrowego warzywa przez panią Irenę z Gminnej Biblioteki Publicznej w Gogolinie.

Kamionek: Warsztaty wielkanocne

Uczestnicy zajęć w świetlicy w Kamionku przygotowując się do Świąt Wielkanocnych tworzyli w piątek 8 kwietnia 2022 r. wiosenne wianki na drzwi oraz zajączki z puszek.

Kamionek: Warsztaty wiosenne

Dzieci ze Świetlicy Wiejskiej w Kamionku podczas warsztatów wiosennych tworzyły piękne papierowe bukiety kwiatów. Uczestnicy spędzili miło popołudnie a efekty pracy wszystkich zadowoliły.