Po długich przygotowaniach udało się  56 osobom z UTW  pojechać w dniach 21, 22 czerwca na wycieczkę do Jaskini Niedźwiedziej w Kletnie, Sanktuarium Marii Śnieżnej w Siennej i do Międzygórza z piękną tyrolską i szwajcarską architekturą. Drugiego dnia byliśmy w Bystrzycy Kłodzkiej i uzdrowiskowej części Lądka Zdroju. 

Dnia 1 czerwca 2022 r. świętowaliśmy Dzień Dziecka w sposób nietypowy. Pielęgnując "dziecko w sobie" słuchaliśmy relacji z podróży do Meksyku pana Jerzego Pejcza. Bardzo zwięzła, merytoryczna relacja o przyrodzie, historii, kulturze i  kulinariach ilustrowana licznymi zdjęciami.

"Powitanie lata" tym razem odbyło się w UTW dnia 8 czerwca w restauracji "Centrum" . Ponad  60 osób tańczyło przy muzyce na żywo w wykonaniu pana Zdebskiego. Był to czas na wspólne rozmowy i zabawę . Niektórzy uczestnicy proponowali, żeby takie tańce organizować co miesiąc.

W grupie ponad 70 osób świętowaliśmy 25 maja Dzień Matki.
Każdy z nas z czułością myśli o swojej mamie dlatego to święto tak licznie nas łączy. Nasze koleżanki przygotowały wiersze o matce, a Wędrująca Kapela inspirowała nas do wspólnego śpiewania  przebojów sprzed lat. Usłyszeliśmy też kilka anegdot o naszych mamach.
Dzięki zorganizowaniu przez GOK i urząd miasta koncertu dla matki  wielu z nas uczestniczyło w niedzielę 29 maja w  pięknym koncercie muzyki popularnej i operetkowej.

Pełen autokar członków UTW wyruszył rankiem 11 maja na wycieczkę do Rud Raciborskich. Na miejscu spotkaliśmy się z dyrektorem zespołu klasztornego ks. Janem Rosiakiem, który barwnie i z wielką pasją opowiadał historię klasztoru i jego odbudowy.


W Rudach zwiedziliśmy również Muzeum Kolejki Wąskotorowej, którą dojechaliśmy do pobliskiej miejscowości Stanica. Znowu mieliśmy szczęście do pasjonatów opowiadających historię funkcjonowania stacji, dawnej kuźni, mieszkania i służbówki zawiadowcy.