A- A A+
Facebook
Facebook
Facebook
Facebook

Ziemia była zawsze naszym domem, kiedyś ludzie bardzo ją kochali, troszczyli się o nią. Później ludzie zapomnieli o tym i zaczęli ją niszczyć. Dlatego Ziemia dziś bardzo choruje i potrzebuje naszej pomocy.

20 kwietnia 2018 r. zaopatrzeni w worki na śmieci i jednorazowe rękawiczki, kolejny raz włączamy się w akcję „ Sprzątanie świata”. Szczytny cel przed nami więc do dzieła! Najpierw wyzbieraliśmy śmieci z parkingu ( puszki, butelki, torebki ), wyplewiliśmy nasze rabatki, pozamiataliśmy chodniki.... uff roboty co nie miara!

Po skończonej pracy czekała na wszystkich pizza. Pycha!!!  Miejmy nadzieję, że w przyszłym roku będzie mniej śmieci.

Ale to nie wszystko! W poniedziałek na uczestników zajęć czekały kolejne ekologiczne atrakcje! Świetlicowe Ekozmagania! Konkursy, zagadki, śmieciowy tor przeszkód, segregacja na czas, projektowanie śmieciowej sukienki itp. Walka o każdy punkt trwała do ostatniej sekundy! Szybciej, wolniej, dawaj, do plastiku ...

Jak się okazało mamy samych eko ekspertów na świetlicy. BRAWO!!!!

Zajęcia zakończyliśmy kreatywnym recyklingiem. Z pustych plastikowych butelek powstały piękne kolorowe motyle – ozdoba do ogrodu.

Po podliczeniu punktacji nastąpiło wręczenie nagród, wszyscy uczestnicy zajęć otrzymali drzewka, krzewy i kwiaty ogrodowe do posadzenia w swoich domach.

My EKOświetliki obiecujemy, że  będziemy dbać o naszą planetę przez cały rok, a nie tylko od święta!

Opiekun
Katarzyna Wystrach-Blaut
Z podopiecznymi

Zajęcia w GOK

Najbliższe wydarzenia

Polub nas na Facebooku!

BIP

 

bip m

 

 

 

 

epuap

Wyszukaj na stronie

Realizowane projekty

menu logo Visegrad Fund logo 182 logo mkidn kolor logo dom kultury plus euroregion pradziad
Początek strony