Tłumy mieszkańców na Jarmarku Wielkanocnym, który odbył się w niedzielę 26 marca w Hali Sportowej im. B. i Z. Blautów w Gogolinie. Jak co roku było smacznie, kolorowo i wesoło!
Już od soboty pod Gminnym Centrum Kultury w Gogolinie można było podziwiać ozdoby przygotowane przez sołectwa i dzielnice w ramach konkursu na najpiękniejszą dekorację wielkanocną. Uczestnicy wykazali się ogromną pomysłowością, wykonując m.in. drewniane zające, świąteczne ławeczki, czy ścianki do robienia zdjęć.

W niedzielę zaś sołectwa i dzielnicy rywalizowały ze sobą w drugim etapie konkursu, tym razem zapraszając gości gogolińskiego jarmarku na degustację potraw wielkanocnych. Były baby, mazurki, swojskie wędliny, a także dania z jajkiem w roli głównej; nie zabrakło też tradycyjnego żuru z białą kiełbasą. Swoje stoisko przygotowali również goście z Dzierżoniowa, którzy w trakcie imprezy promowali dziedzictwo kulinarne swojego regionu.

Komisja oceniająca wielkanocne stoiska biorące udział w konkursie miała twardy orzech do zgryzienia i ostatecznie podjęła decyzję
o przyznaniu ex aequo miejsc pierwszych i drugich.

Oto wyniki:
I miejsce i nagroda pieniężna w wysokości 1 000 zł: dzielnica Gogolin Karłubiec, dzielnica Gogolin Strzebniów, Malnia, Chorula, Kamień Śl., Kamionek, Dąbrówka, Zakrzów.
II miejsce i nagroda pieniężna w wysokości 900 zł: Górażdże, Obrowiec, Odrowąż.

Tradycyjnie głównym punktem Jarmarku Wielkanocnego były występy artystyczne, przygotowane przez dzieci i młodzież.
Z „Wiosennym koncertem życzeń” wystąpiły przedszkolaki z PP nr 3 w Gogolinie, natomiast „Wielkanocne show” zaprezentowały dzieci
górażdżańskiej filii Publicznego Przedszkola nr 1 w Gogolinie. Na scenie pojawili się również uczniowie PSP nr 2 w Gogolinie, a także Zespół Mażoretek „ArriVa” i grupa hip – hopowa WTR. Popis wokalny dały także dziewczyny z zespołu muzycznego, działającego przy PSP nr 3 w Gogolinie. Gościem specjalnym był Zespół Górali Czadeckich POJANA z Dzierżoniowa.

Z okazji jubileuszu 65-lecia działalności tej grupy, życzenia i gratulacja na ręce kierownika Bożeny Żygadło, przekazał Burmistrz Gogolina Joachim Wojtala dziękując przy tym również Wójtowi Gminy Dzierżoniów Markowi Chmielewskiemu, za obecność i współpracę w ramach Polskiej Sieci Odnowy i Rozwoju Wsi, w ramach której mieszkańcy gminy Gogolin mogli zapoznać się z bogatymi tradycjami Dolnego Śląska.

Z roku na rok coraz większym zainteresowaniem cieszy się Gminny Konkurs Kroszonkarski i Zdobienia Jaj Wielkanocnych im. Jerzego Lipki ,,Wielkie dzieło sztuki na małej skorupce”.
W tym roku wystartowało w nim niemal 70 osób w trzech kategoriach wiekowych.
Wyniki:
• kategoria od 16 lat i dorośli
I miejsce: Irena Simon, Patryk Blania, Wioleta Obrzud, Gizela Śmieszek, Magdalena Czekała
II miejsce: Monika Raczek, Teresa Radajewska, Zyta Junghardt, Mariola Blania, Maria Gołąbek
III miejsce: Agnieszka Spallek, Aurelia Spallek, Maria Gawron, Jadwiga Pogodzik, Paulina Bekiesch.

• kategoria od 12 do 16 lat
I miejsce: Natalia Baron, Dominika Dziwisz, Natalia Halczuk, Malwina Dyga
II miejsce: Karolina Gołąbek, Anna Komandzik, Milena Bogacka, Lena Kurek
III miejsce: Florian Obrzud, Ewa Mulorz, Emilia Adamczyk, Wiktoria Solotwińska

• kategoria do 12 lat
I miejsce: Julia Blaut, Michał Wystrach, Lilianna Guz
II miejsce: Piotr Gawron, Fabian Kauczok, Aleksandra Kuchnia, Grzegorz Janusz
III miejsce: Martyna Baron, Jakub Janusz, Lena Woźniak, Anastazja Mazurek

Mieszkańcy mieli również możliwość zakupu świątecznych ciast i dekoracji, ozdób, wiklinowych koszyków, czy ręcznie wykonanych zabawek. Stoiska przygotowali: Stowarzyszenie Pomocy Rodzinie Gminy Gogolin „Okaż serce innym”, Gminny Ośrodek Kultury w Gogolinie, Klub Seniora w Gogolinie, Świetlica Środowiskowa w Gogolinie, Kamieńskie Babki, Twórczyni Ludowa Grażyna Czekała, Delicious Home Made Irena Jasińska, Pasieka Rodzinna Zimon, Jolanta Ludwiczyńska, Elżbieta Poznań i Magdalena Mijal.

Ponadto odbyły się warsztaty świąteczne przygotowane przez Publiczne Szkoły Podstawowe oraz Przedszkola nr 3 i 1 oraz Oddział Przedszkolny przy PSP nr 3, a także przez Gminną Bibliotekę Publiczną
w Gogolinie.

Organizatorami wydarzenia byli: Burmistrz Gogolina, Gminny Ośrodek Kultury w Gogolinie, Gminna Biblioteka Publiczna w Gogolinie, Zespół Rekreacyjno – Sportowy w Gogolinie oraz Stowarzyszenie Pomocy Rodzinie „Okaż serce innym”.