10 fotograficzna

Liderzy sekcji: Konrad Bassek

Termin zajęć: raz w miesiącu ( dokładny termin zostanie ustalony bezpośrednio z prowadzącym)

Odpłatność: zajęcia bezpłatne
( dla osób z terenu Gminy Gogolin, które mają pierwszeństwo w zajęciach)

Opis: Zapraszamy pasjonatów i fotograficznie zakręconych.
„Fotografia- ułamek sekundy , który może trwać wiecznie." Nowo utworzona sekcja fotograficzna Gminnego Ośrodka Kultury w Gogolinie zaprasza wszystkich pasjonatów pstrykania zdjęć bezsensownych i z sensem; „z jajem" i całkowicie poważnych; portretów jak i pejzaży; amatorów zarówno aparatów analogowych, cyfrowych i lustrzanek. Nasze zajęcia prowadzone są przez doświadczonych fotografików praktykujących od wielu lat w wielu dziedzinach fotografii. Zacznij już dziś, a być może to właśnie Twoje zdjęcia będą prezentowane na prestiżowych wystawach, takich jak World Press Photo, oraz zdobywały nagrody. Jeśli lubisz zatrzymywać czas i chcesz się nauczyć jak robić to naprawdę dobrze właśnie tu znajdziesz swoje miejsce. Wymiana doświadczeń gwarantowana.

Turystyczne wędrówki

Liderzy sekcji: Agata Pasieka

Termin zajęć: co drugi tydzień środa godz.16.00 – 18.00

Odpłatność: zajęcia bezpłatne
( dla osób z terenu Gminy Gogolin, które mają pierwszeństwo w zajęciach)

Opis: Zapraszamy młodych badaczy środowiska naturalnego w Gminie Gogolin.
Proponujemy tematy spotkań: I. Czas utrwalony w skałach naszej okolicy 1. Zbieramy „kamienie" 2. Geologiczne badania odkrywki: - ustalanie nazw skał, - okresu powstania, - wykonujemy wystawkę skał i skamieniałości, - robimy zdjęcia, szkice map, - konkursy.
II. Wykorzystanie skał w mojej miejscowości 1. Obserwacje indywidualne budynków, płotów, dróg, - lokalizacja, - rysujemy podręczne szkice, mapy, - zdjęcia 2. Wywiady z mieszkańcami Gogolina III. Inne formy geologiczne Opolszczyzny – wycieczka 1. Góra Św. Anny 2. Park Jurajski w Krasiejowie 3. Góry Opawskie ( do wyboru )