5 października członkowie Chóru Mieszanego w Gogolinie wyjechali na wycieczkę do Rud i Raciborza. W Rudach z przewodnikiem zwiedziliśmy Stare Opactwo i zaśpiewalismy w kaplicy.

Na rudzkim cmentarzu odwiedziłliśmy grób Juliusza Rogera, lekarza, fundatora okolicznych szpitali, entomologa i etnografa. Juliusz Roger w r .1863 wydał "Pieśni Ludu Polskiego w Górnym Szląsku z muzyką". W tym zbiorze umieścił pieśń o Karolince, która szła do Gogolina.

W gogolińskiej bibliotece można obejrzeć wydanie fototypiczne, które przygotował i wstępem zaopatrzył Piotr Świerc.
Przy grobie Juliusza Rogera zapaliliśmy znicz i zaśpiewaliśmy, również "Poszła Karolinka" .

Z Rud pojechaliśmy spacerować po Arboretum Bramy Morawskiej.

W Raciborzu zwiedziliśmy zamek i śpiewając doświadczyliśmy wspaniałej akustyki w kaplicy zamkowej. Nie zwiedziliśmy browaru zamkowego, ale może tam wrócimy.
Wycieczkę zakończyliśmy wieczorną mszą w kościele p.w. Wniebowzięcia NMP gdzie śpiewalismy na chórze przy wspaniałej muzyce organowej w gotyckiej architekturze.