Mrzeżyno –wczasy zdrowotne

Od 20 września do 2 października szesnasto osobowa grupa ATW odpoczywała nad polskim morzem w pięknym ośrodku „ Koral”, korzystając z zabiegów rehabilitacyjnych. Dom wczasowy położony przy ujściu rzeki Regi do morza, 100m od pięknej szerokiej plaży. Było SUPER!!!

„ Żegnaj lato na rok…”

Słuchacze gogolińskiej Akademii w dniu 14 września podsumowali XIII semestr oraz „ żegnali lato” w gościnnej Choruli integrując się z seniorami Malni, Górażdzy i Choruli. Było edukacyjnie, było śpiewająco, grająco i tanecznie. Wszyscy bawili się doskonale

11.IX Gminne Dożynki

Podczas tegorocznego święta plonów dopisało dosłownie wszystko: pogoda, misternie przygotowane płody rolne z koronami żniwnymi na czele, barwny korowód a wśród pięknego korowodu ATW z transparentem o treści „ 50 LAT + VAT” dwudziesto sześcio osobowa grupa taneczna .

Festiwal w Kamieniu Śląskim

27 VIII ok. 30 osobowa grupa naszych słuchaczy uczestniczyła w Festiwalu Tożsamości i Kultury Wsi Odnowionej – który rozpoczął się rajdem rowerowym z Gogolina do Kamienia Śl. Występy zespołów folklorystycznych, stoiska z rękodziełami, świeżo wyciskany sok jabłkowy to tylko niektóre z licznych atrakcji.

Udana wizyta studyjna w gminie Bieliny i Morawica

4 i 5 sierpnia 2016r gogolińska Akademia podziwiała malownicze zakątki serca Gór Świętokrzyskich. To niezwykłe miejsce zachwyciło nas atrakcyjnym położeniem, zdrowym klimatem i unikalnym dziedzictwem kulturowym naznaczonym magią Świętego Krzyża. Odwiedziliśmy również Osadę Średniowieczną w Hucie Szklanej wraz ze słowiańskimi rzemieślnikami oraz postaciami Krainy Legend Świętokrzyskich, a także zagrodę chłopską w Kakoninie. Przy smakowitej kuchni regionalnej, gdzie króluje zalewajka, pachną truskawkowe smakołyki, a smalec z mnóstwem pyszności kusi swoim aromatem - wymieniliśmy swoje doświadczenia z przedstawicielami aktywnych społeczności . Gościnność i niepowtarzalny temperament „ świętokrzyskich górali” pozostaną nam długo w pamięci.

SENIORIADA

Czterodniowe święto seniorów. W programie wiele atrakcji i artystycznych rozmaitości m.in. wykład prof. Doroty Simonides, wieczór ”Słowo, poezja i taniec”, parada seniorów, pokaz tańca towarzyskiego, zabawny występ Artystów Scen Śląskich „Lata 20, lata 30”, koncert Wojciecha Gąsowskiego, itp. Także było super działo się dużo a ci co nie byli niech żałują.