Spotkanie autorskie

Spotkanie autorskie z Jolantą Szwalbe odbyło się 30 marca 2017r. Pani Jolanta, która mówi o sobie, że z zawodu nie jest pisarką lecz "optymistką", jest autorką pięciu bardzo inspirujących antologii. Podczas swojego wykładu z wielką lekkością opowiadała o dokonaniach i cytowała myśli i sentencje wielu znanych myślicieli, pisarzy, ludzi kultury i nauki. Celem spotkania było pokazanie uczestnikom pozytywnego nastawienia do świata i ludzi, zachęcenie do pokonywania przeciwności losu, nie oglądania się w przeszłość, ale patrzenia w przyszłość z uśmiechem, radością i pogodą ducha.

„To warto wiedzieć”

16 marca w GCK odbył się wykład dla seniorów na temat „To warto wiedzieć” praktyczne informacje i wskazówki na temat zdrowia ( krioterapia, leczenie bezsenności, stopień szkodliwości stresu, zapotrzebowanie energetyczne organizmu itp.) Spotkanie prowadził fizjoterapeuta , autor wielu książek Zbigniew Kołba.

Śledzikowy Nordic Walking

Marsz Nordic Walking i biesiada w rytm muzyki płynącej z akordeonu – to przepis na udane zakończenie karnawału. Blisko 50 mieszkańców Gminy Gogolin( w tym 36 osób z ATW) uczestniczyło w tradycyjnym już Śledzikowym Marszu Nordic Walking O godzinie 16.00 grupa zapaleńców wyjechała autokarem z Gogolina do Malni, by tam przemaszerować około 4 i półkilometrową trasą w stronę Odrowąża. Uczestników marszu powitał Burmistrz Gogolina Joachim Wojtala, a ciekawostki na temat wsi, malnińskiego kościoła, a także planowanej rozbudowy firmy Gniotpol przekazał Krzysztof Reinert – naczelnik Wydziału Funduszy. Po intensywnym wysiłku fizycznym, na wszystkich miłośników aktywnego spędzania czasu czekała niespodzianka – odpoczynek w towarzystwie śledzika oraz dobra zabawa przy dźwiękach akordeonu. Każdy uczestnik otrzymał również upominek – odblaskową czapkę, która z pewnością przyda się podczas kolejnych wypraw i sprawi, iż wszyscy będą bardziej widoczni na trasie.

TŁUSTY CZWARTEK – Biesiada w greckich rytmach

23.02.2017r – biesiadę z dużą dawką humoru zapewnił śląski wodzirej Marek Szołtysek oraz Grecki Zespół „ ZORBA” W sali widowiskowej Gminnego Centrum Kultury ponad trzy godziny królowały dźwięki buzuki, greckie pieśni i piosenki oraz grecki taniec. Uczestnicy biesiady podziwiali taniec solistów zespołu, mieli także okazję nauczyć się tradycyjnej „zorby”. Zgodnie z tradycją, jak przystało na Tłusty Czwartek, na stołach królowały różnorodne pączki. Nie zabrakło także aromatycznej, domowej kawy.Organizatorem biesiady był Urząd Miejski w Gogolinie i Gminny Ośrodek Kultury w Gogolinie. Biesiada była kolejnym przedsięwzięciem zorganizowanym w ramach obchodów gogolińskiego roku jubileuszowego.

Warsztaty plastyczne –z p. Basią Herok

09.03.2017 – wiosenne wstęgi
09.02. 2017 – Walentynkowe serduszka
26.01.2017 – karnawałowe ozdoby „ kotyliony”

Ciekawe spotkanie ( wykładowo – karnawałowe)

16 lutego słuchacze Akademii spotkali się z radcą prawnym mec. Joanną Dzisiewicz na wykładzie „ Rozporządzenie majątkiem w drodze testamentu oraz darowizny”. Temat bardzo zainteresował zebranych. Pani mecenas ciekawie przekazywała informacje posługując się przykładami. Było wiele pytań i wyczerpujących odpowiedzi. Po wykładzie przyszedł czas na zabawę. W karnawałowy nastrój wprowadziła nas „Wędrująca Kapela”. Zabawę rozpoczęto muzycznym upominkiem dla Jubilata p. Eryka ( 80lat).A potem wszyscy świetnie się bawili. Zebrani chętnie brali udział w różnego rodzaju zabawach i konkursach karnawałowych. Były kotyliony, świetna muzyka, cudowna atmosfera, pyszne słodkości i oczywiście tańce.

WIELOPOKOLENIOWE SPOTKANIE

W ramach integracji pokoleń, 12 stycznia słuchacze gogolińskiej Akademii Trzeciego Wieku uczestniczyli w spotkaniu kolędowym w Publicznym Przedszkolu nr 3 w Gogolinie .Przedszkolaki zaprezentowały swoje umiejętności, a jednocześnie wprowadziły członków ATW w magiczny nastrój Mali aktorzy we wspaniałych strojach z dumą prezentowali się na tle bożonarodzeniowej szopki. Uroku inscenizacji dopełnił wspólny śpiew pięknych polskich kolęd.