IMG 2085 SmallDrugi, wakacyjny weekend rozpoczął się już w piątkowe popołudnie. Dzieci z naszej gminy wraz z rodzicami mogli bawić się wspólnie na „Letnim festynie", który odbył się w gogolińskim parku przy ulicy Ligonia.

Początek uświetnił występ naszych dziewczyn z zespołu Mażoretek. Dziewczyny zaprezentowały układ taneczny, po którym można było porozmawiać z nimi i sprawdzić swoje umiejętności np. kręcąc pałką. Mażoretki bardzo chętnie podchodziły do widowni i opowiadały o zespole.

Ochotnicza Straż Pożarna dała pokaz jak otworzyć zakleszczony samochód. Wodna kurtyna, którą włączyli strażacy dała ukojenie niejednemu maluchowi podczas tego upalnego dnia.
Komisariat Policji w Gogolinie udostępnił wóz policyjny, aby każdy mógł wsiąść i poczuć się jak prawdziwy policjant. Chętnych nie brakowało.
Podczas pokazów służb trwały liczne gry i zabawy. Pracownice naszych świetlic przygotowały warsztaty . Przy stoliku z pracami ręcznymi dzieci wykonywały przeróżne ciekawostki z papieru, bibuły, sznurka, kleju itp.....
Na stanowisku Gminnego Ośrodka Zdrowia postawiono stół do masażu, gdzie dzieci chętnie korzystały z usług pana masażysty. Obok ustawiła się długa kolejka (głównie dziewczynek) aby upiększyć sobie swoje dłonie i paznokcie całkowicie z darmo.
Punkt gastronomiczny zachęcał na kiełbaski z grilla, a dla naszych spragnionych milusińskich były przygotowane darmowe napoje, ciastka i oczywiście lody.

Organizatorem tej imprezy był:

• Ośrodek Pomocy Społecznej w Gogolinie
  • Gminny Ośrodek Kultury w Gogolinie