21 lipca 2025 r. rozpoczął się III cykl letnich warsztatów organizowanych w ramach programu „Kreatywne Wakacje z GOK-iem”. Pierwszy dzień zajęć przebiegał pod hasłem „Chemicznie, energicznie”, a jego głównym tematem były eksperymenty i zabawy z zakresu chemii, które poprowadził pan Wojciech – przedstawiciel grupy edukatorów Lab of Life wraz ze swoimi asystentami.
Prowadzący z pasją i zaangażowaniem wprowadził dzieci w fascynujący świat nauki. Uczestnicy mieli okazję poznać praktyczne zastosowanie suchego lodu oraz przekonać się, dlaczego ten wyjątkowy materiał znajduje zastosowanie w codziennym życiu. Zaskoczeniem była prezentacja zjawiska, w którym – w bezpiecznych warunkach – nawet woda może stanąć w płomieniach. Duże emocje wzbudziła także tajemnicza, znikająca piana oraz inne widowiskowe reakcje chemiczne.
Zajęcia były nie tylko efektowne, ale również edukacyjne – każdy eksperyment był szczegółowo omawiany, a dzieci chętnie zadawały pytania i dzieliły się swoimi spostrzeżeniami. To doskonały przykład na to, że nauka może być przystępna, zrozumiała i – co najważniejsze – inspirująca.
Gminny Ośrodek Kultury w Gogolinie dziękuje za obecność i zaangażowanie wszystkim uczestnikom oraz prowadzącemu za pełne pasji i profesjonalizmu spotkanie.