W marcowe popołudnie, kiedy pierwsze oznaki wiosny zaczynały przeganiać zimowy chłód, mieszkańcy Choruli i Strzebniowa zgromadzili się w świetlicach, by wziąć udział w warsztatach przygotowujących ich na nadchodzące święta Wielkanocne. W tych przytulnych przestrzeniach, wypełnionych zapachem świeżych kwiatów i barwami wiosennych ozdób, odbywały się spotkania, które nie tylko rozbudzały kreatywność, ale też przypominały o bogatej tradycji okołoświątecznych obrzędów.

Podczas warsztatów pod okiem pani Ani z miejscowej biblioteki, uczestnicy wspólnie tworzyli różnorodne dekoracje wielkanocne. Stoły były obłożone koszami pełnymi jasnych wstążek, kolorowych jajek, gałązek wierzby i innych materiałów potrzebnych do wykonania ozdób. Każdy mógł wybrać swoje ulubione elementy i pod okiem fachowej instruktorki stworzyć niepowtarzalne dzieło, które ozdobi dom w świątecznym klimacie.

Nie zabrakło także chwil spędzonych na wspomnieniach i opowieściach o dawnym zwyczajach wielkanocnych. Pani Ania przypominała uczestnikom o tradycji pisanki, króliczka wielkanocnego, czy palm wielkanocnych, które kiedyś ozdabiały polskie domostwa w te radosne dni. W miłej atmosferze rozmów i uśmiechów wszyscy zgłębiali tajniki dawnych obrzędów, czerpiąc radość z odkrywania piękna tradycji.

W trakcie spotkania nawet zajączek postanowił dołączyć do uczestników, rozdając uśmiechy i podkradając się do koszyczków z jajkami. Ta niespodziewana wizyta tylko dodatkowo wzmocniła atmosferę radości i wspólnoty, jaka panowała wśród wszystkich obecnych. Po zakończeniu warsztatów uczestnicy opuszczali świetlice z uśmiechem na twarzy i pełnymi rękami pięknych dekoracji, gotowi cieszyć się zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi. Ta wspólna aktywność nie tylko umiliła czas mieszkańcom, ale też sprawiła, że poczuli się jeszcze bardziej związani z tradycją i swoją społecznością.

 

 

Zimowe Zajęcia Artystyczne w Choruli przeszły do historii, był to bardzo kreatywnie spędzony czas.

 „Coś białego” było tematem pierwszego spotkania. Oj, ile rzeczy kryje się pod tym hasłem! Śnieg, bałwanki, a nawet coś pysznego. Poza zabawami, eksperymentami, stworzyliśmy także zimowe okna metodą decoupagu.

W środowe przedpołudnie wybraliśmy się do Gminnego Centrum Kultury w Gogolinie na spektakl pt „Pchła Szachrajka”.

Ostatnie zajęcia poświęciliśmy na „Coś Twórczego”, kolorową glinką zdobiliśmy kubki, wazoniki, słoiki, ugniatanie pochłonęło nas bez reszty.

Nasze spotkania umiliła nam Pani Ania z naszej biblioteki. Opowiadaniami wprowadziła nas w zimowy nastrój. Dziękujemy !!!

W czwartek 18 stycznia gościliśmy uczniów z zimowiska w PSP w Malni, którzy spacerkiem przywędrowali do Świetlicy w Choruli na warsztaty artystyczne. W przemiłej atmosferze  z przeróżnych skrawków tworzyliśmy zimowy krajobraz za oknem.

 

Na piątkowych zajęciach było bardzo pysznie i kolorowo, a to za sprawą tradycyjnego, "świątecznego pierniczenia" - czyli malowania i zdobienia pierniczków. Lukier , kolorowe posypki i mnóstwo kreatywności zamieniły zwykłe pierniki w małe dzieła sztuki, a jakie pyszne! Wiedzieliście, że z piernikowego ludka może powstać renifer??? Z serduszka mikołaj?? My już wiemy, opanowaliśmy również różne sztuczki polecane w internecie. To była super zabawa!

25.10.2023

W świetlicy nie ma czasu na nudę! Najpierw przyzdobiliśmy salę w jesienne barwy i dekoracje. Ale się zrobiło pięknie i przytulnie. W takiej atmosferze aż miło zabrać się do pracy, z darów jesieni powstają grzybki, dynie, jeżyki i wiele innych pięknych ozdób.... ale to sprawdźcie sami, zapraszamy!