We wtorkowe przedpołudnie 25 czerwca w świetlicy wiejskiej w Górażdżach zorganizowano warsztaty rękodzieła „kwiaty z ziaren”. Do wykonywania używano ziaren i pestek różnego rodzaju. Uczestnicy od razu zabrali się do precyzyjnej rękodzielniczej pracy, tak aby już za kilka chwil można było podziwiać piękne kwiaty w różnych odsłonach. Z zajęć skorzystali seniorzy, osoby dorosłe oraz dzieci.  

W minionych dniach pracownik Gminnego Ośrodka Kultury w Gogolinie – Ewa Kremer przeprowadziła dla ponad 90 podopiecznych ze szkoły, przedszkola i świetlicy w Górażdżach zajęcia w temacie „ziołowym”. W tym celu przygotowano: wysuszone zioła, grę terenową, rebusy, zagadki i krzyżówki.  Dzieci miały okazję poznać nazwy i jak wyglądają zioła z najbliższego ich otoczenia wokół szkoły. Praca w grupach, a potem w terenie przyniosła uczestnikom wiele satysfakcji i zadowolenia. Każdy z podopiecznych wykonał również zakładkę do książki z wysuszonymi ziołami i ich nazewnictwem. Teraz nazwy: tasznik pospolity, krwawnik pospolity, mniszek lekarski, czy też bluszczyk kurdybanek – nie są nam obce…

Przed Wielkanocą odbyły się w świetlicy w Górażdżach warsztaty tworzenia zajączków/króliczków wielkanocnych. Było to bardzo pracowite popołudnie, lecz jakże bardzo owocne i satysfakcjonujące. Krojenie materiałów, szycie, klejenie, ozdabianie nie były nam obce w czasie tego dnia. Nie zabrakło oczywiście wspólnych rozmów przy herbacie…

Przed Niedzielą palmową odbyły się w świetlicy w Górażdżach dwa spotkania, które poświęcone były przygotowaniu palm wielkanocnych. Wykonano piękne kwiaty z krepiny oraz dodając naturalne materiały – wykonano ponad 120 palm. Spotkania sprawiły nam wiele radości, przyjemności i zadowolenia.

 

Ferie w Górażdżach nie pozwoliły na nudę w naszej świetlicy. Podopieczni skorzystali z zajęć głównie w formie warsztatowej. Uczestnicy wykonywali czapeczki z włóczki i tworzyli z modeliny i gliny. Nie zabrakło wspólnych gier i zabaw, a także chwil z farbą i kartką :-)