Zimowe Zajęcia Artystyczne w Choruli przeszły do historii, był to bardzo kreatywnie spędzony czas.

 „Coś białego” było tematem pierwszego spotkania. Oj, ile rzeczy kryje się pod tym hasłem! Śnieg, bałwanki, a nawet coś pysznego. Poza zabawami, eksperymentami, stworzyliśmy także zimowe okna metodą decoupagu.

W środowe przedpołudnie wybraliśmy się do Gminnego Centrum Kultury w Gogolinie na spektakl pt „Pchła Szachrajka”.

Ostatnie zajęcia poświęciliśmy na „Coś Twórczego”, kolorową glinką zdobiliśmy kubki, wazoniki, słoiki, ugniatanie pochłonęło nas bez reszty.

Nasze spotkania umiliła nam Pani Ania z naszej biblioteki. Opowiadaniami wprowadziła nas w zimowy nastrój. Dziękujemy !!!

W czwartek 18 stycznia gościliśmy uczniów z zimowiska w PSP w Malni, którzy spacerkiem przywędrowali do Świetlicy w Choruli na warsztaty artystyczne. W przemiłej atmosferze  z przeróżnych skrawków tworzyliśmy zimowy krajobraz za oknem.

 

Na piątkowych zajęciach było bardzo pysznie i kolorowo, a to za sprawą tradycyjnego, "świątecznego pierniczenia" - czyli malowania i zdobienia pierniczków. Lukier , kolorowe posypki i mnóstwo kreatywności zamieniły zwykłe pierniki w małe dzieła sztuki, a jakie pyszne! Wiedzieliście, że z piernikowego ludka może powstać renifer??? Z serduszka mikołaj?? My już wiemy, opanowaliśmy również różne sztuczki polecane w internecie. To była super zabawa!

25.10.2023

W świetlicy nie ma czasu na nudę! Najpierw przyzdobiliśmy salę w jesienne barwy i dekoracje. Ale się zrobiło pięknie i przytulnie. W takiej atmosferze aż miło zabrać się do pracy, z darów jesieni powstają grzybki, dynie, jeżyki i wiele innych pięknych ozdób.... ale to sprawdźcie sami, zapraszamy!

W czasie świetlicowych wakacji dzieci wybrały się w kreatywną podróż dookoła świata. W każdym państwie czekały zadania, ciekawostki, a także zadania kreatywne. Zdobiliśmy piernikowe serca, tworzyliśmy afrykańskie maski, wiązanie turbanu też nie jest problemem. Zgłębialiśmy tajemnice piramid, jedzenie pałeczkami, kaligrafia i chińskie pismo to dla nas pestka! Tkanie też łatwizna! Było dużo śmiechu i zabawy, kreatywny szał no i mniam też było!

Zwiedziliśmy także różne ciekawe miejsca- Zamek Ogrodzieniec w Podzamczu, Park Korzonek w Konopiskach, Park Krajobrazowy Góra Świętej Anny, Sudecką Zagrodę Edukacyjną w Dobkowie, gdzie uczestniczyliśmy w warsztatach geologicznych. Nie obyło się również bez wyjazdu do kina na „Biedronkę i Czarnego Kota”. W firmie Hengst na "własne oczy" zobaczyliśmy jak produkuje się części do samochodów znanych marek.

Na zakończenie wakacji na uczestników czekał escape room, czyli wyprawa dookoła świata w poszukiwaniu tajemniczego talizmanu. Po wykonaniu zadań, każdy otrzymał wakacyjną listę wyzwań do wykonania oraz drobne upominki.