W dniu 13 marca 2024 roku, w Gminnym Ośrodku Kultury w Gogolinie wystąpiły starszaki z grupy „Sówki” Publicznego Przedszkola nr 1 w Gogolinie. Dzieci wzięły udział w spektaklu pt. "Szewczyk Dratewka".

Pod czujnym okiem Pani Izabeli Gollomb, dzieci przygotowały się do swojej roli z wielkim zaangażowaniem i entuzjazmem. Spektakl oparty był na klasycznej baśni o ubogim szewczyku, który wyrusza w podróż w poszukiwaniu lepszego życia. Dratewka, bohater przedstawienia, cechuje się wielkim sercem i gotowością do niesienia pomocy potrzebującym. Gdy napotyka zniszczone mrowisko, nie zastanawia się długo i postanawia pomóc mrówkom w odbudowie ich domu. Ta prosta, ale przesycona morałem historia, stanowiła idealną bazę dla wyrazistych kreacji dzieci.

Na scenie dzieci błyszczały swoim talentem i zaangażowaniem. Ich ekspresyjne gesty, klarowna dykcja i naturalność w grze sprawiały, że publiczność była wciągnięta w magię przedstawienia od pierwszych chwil. Każdy maluch wkładał ogrom serca w swoją rolę, co sprawiło, że każdy moment spektaklu był pełen emocji i niespodzianek.

W środę, 10 kwietnia 2024 roku, Gminne Centrum Kultury w Gogolinie tętniło życiem, gdyż odbył się tam Gminny Konkurs Gawędziarski "Śląskie Beranie". To wydarzenie zgromadziło blisko 50 utalentowanych uczniów, którzy walczyli o uznanie swoich umiejętności w sztuce opowiadania.

zdjęcie w tle Wielkanoc życzenia

W dniu 23 marca, w ramach cyklu teatralnego "Witajcie w naszej bajce", publiczność miała okazję doświadczyć niezwykłego spektaklu przygotowanego przez młodych aktorów z klasy 3a i 5b Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Gogolinie. Wyczekiwany przez wiele osób występ, zatytułowany "Przyjaciele Kornela", był hołdem dla twórczości Kornela Makuszyńskiego, patrona szkoły.

Setki mieszkańców i gości odwiedziły gogoliński Jarmark Wielkanocny (17 marca 2024 r.) przyciągani atrakcyjnymi stoiskami, interesującym programem artystycznym i piękną pogodą. Uczestników Jarmarku powitały przepięknie udekorowane stoiska, wielkanocne stoły oraz wiosennie ozdobiona Hala Sportowa im. B. i Z. Blautów, gdzie odbywała się impreza.

Dzień Kobiet i Mężczyzny w Gogolinie stał się niezapomnianym wydarzeniem, które obfitowało w muzyczne emocje oraz talent artystyczny na międzynarodową skalę.

Dnia 24 lutego w Gminnym Ośrodku Kultury w Gogolinie odbyło się niezwykłe przedstawienie teatralne "Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków", przygotowane przez utalentowanych uczniów z klasy szóstej Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Gogolinie.

W dniu poprzedzającym Walentynki, Gminny Ośrodek Kultury w Gogolinie stał się miejscem magicznym, gdzie serca zatańczyły w rytm najpiękniejszych melodii miłosnych. Koncert "Usta Milczą Dusza śpiewa" przeniósł wszystkich obecnych w świat emocji, dźwięków i piękna.

W dniu 10.02.2024 r. odbyła się trzecia edycja Babskiego Combru w Gogolinie.Ten wieczór był wyjątkowym przeżyciem, gdzie panie przejęły kontrolę nad imprezą! W sobotni wieczór Gminny Ośrodek Kultury rozbrzmiewał śmiechem, tańcem i radością, gdy ponad 100 uczestniczek bawiło się do białego rana przy dźwiękach Grupy Muzycznej EXTREME.

Dzień 8 lutego był pełen radości, śmiechu i pyszności – wszystko za sprawą tradycyjnej biesiady z okazji Tłustego Czwartku! Jak mówi przysłowie, kto w tym dniu pofolgował jedzeniu, ten ma nadzieję na łaskę Bożą w sprawie grzechu obżarstwa, ale u nas obżarstwo było wyjątkowo przyjemne i kulturalne!