Razem z Radą Młodzieżową Gogolina zorganizowaliśmy 15 lutego spotkanie z posłem Adamem Gomołą. Na spotkaniu byli obecni burmistrz i z-ca burmistrza panowie Joachim Wojtala i Krzysztof Reinert, przewodniczący Rady Gminy Piotr Czok, przewodniczący Rady Seniorów Jan Nadbrzeżny, członkowie UTW , młodzież klas 7 i 8 oraz inni mieszkańcy powiatu krapkowickiego. 
Interesujące spotkanie dotyczące bieżących prac sejmu i problemów zgłaszanych przez uczestników spotkania.

 

 IMG 20240215 WA0011

Zgodnie ze statutem Stowarzyszenia UTW na początku roku , tym razem 31 stycznia 2024 roku odbyło się Walne Zgromadzenie Członków, które poprowadził Eryk Kluge. Sekretarzem  spotkania była Gabriela Hellfeuier. Sprawozdanie z działalności UTW przeczytała prezes Jolanta Matuszek, sprawozdanie finansowe księgowa Grażyna Czok, sprawozdanie komisji rewizyjnej Maria Pollak.
Zarząd otrzymał absolutorium. 
Po skończonym spotkaniu przenieśliśmy się do restauracji " Stacja " na karnawałowe tańce.

 

Dnia 24 stycznia świętowaliśmy Dzień Babci I Dziadka dzieląc się wspomnieniami o niezapomnianym dniu z wnukami, o pytaniu od nich które nas zaskoczyło, o naszych babciach i dziadkach. Konkluzją spotkania było: dbajmy o relacje; bądźmy dobrzy ; kochajmy nasze wnuki.

Jeszcze jedno wydarzenie z życia naszego UTW. Dnia 12 grudnia prezes i z-ca prezesa  uczestniczyły w spotkaniu w Urzędzie Marszałkowskim w Opolu, na którym podsumowano realizacje projektów finansowanych z dotacji Urzędu przez 19 uniwersytetów z całej Opolszczyzny.
Wysłuchaliśmy również wykładu Beaty Kras pt.  "Dobrostan i harmonia w wieku senioralnym - jak dbać o swój CUD (ciało, umysł, dusza)". Wymienialiśmy się doświadczeniami z działań uniwersytetów.

 

 

Tradycyjnie nasz uniwersytecki rok kończy Wigilia. Tym razem 13.12. spotkaliśmy się w restauracji  "Karolinka" w gronie zaproszonych gości : dyrektorów różnych placówek z Gogolina i księży z obu gogolińskich parafii, którzy odczytali Słowo Boże  i pobłogosławili przybyłych. Po pysznej, tradycyjnej kolacji wigilijnej przy akompaniamencie Wędrującej Kapeli śpiewaliśmy wspólnie kolędy.