Palmy Wielkanocne

W świetlicy wiejskiej w Zakrzowie zorganizowano warsztaty florystyczne.
Panie podczas warsztatów miały za zadanie z powierzonych materiałów wykonać palmę wielkanocną, którą w niedzielę palmową poświęcą w kościele. Palmy wykonano z tradycyjnych materiałów, bazi wierzbowych, bukszpanu oraz kwiatów z krepiny. Warsztaty poprowadziła Pani Irena Kilisz.

Zakrzów: Wieńce adwentowe

Przed pierwszą niedzielę adwentu w świetlicy wiejskiej w Zakrzowie panie wzięły udział w warsztatach florystycznych i za zadanie miały wykonać stroik adwentowy, który będzie odmierzał niedziele adwentowe do świąt, wywiązały się z zadania celująco więc wykonane stroiki panie zabrały do domu.

Opiekun świetlicy Kilisz Irena

Zakrzów: Skubanie pierza
Pod koniec listopada, na dawnym Śląsku długie wieczory w wielu domach upływały pod znakiem szkubania, czyli darcia pierza. Nie jest to ciężka praca, ale czasochłonna. Dlatego do domów gospodyń schodziły się licznie znajome, krewne i sąsiadki, aby skubać pierze.
W czwartek 24 listopada 2022 r. panie spotkały się w świetlicy wiejskiej w Zakrzowie, aby kultywować tę powoli zapominaną tradycję.
Wspólnemu szkubaniu towarzyszyły dowcipy oraz wspomnienia z dawnych lat. Zwieńczeniem spotkania był fyjderbal, dawniej pierzasta zabawa, a dziś poczęstunek z kawą i ciastem.

Opiekun świetlicy Kilisz Irena

Zakrzów: Przygotowania do dożynek
W związku z tym, że święto plonów nadchodzi dużymi krokami, w sołectwach prace związane z tworzeniem koron żniwnych przebiegają pełną parą, w świetlicy młodzieżowej w Zakrzowie panie podczas warsztatów plastycznych tworzą kwiaty z liści kukurydzy, które będą ozdobą korony żniwnej z Zakrzowa.
Opiekun świetlicy Kilisz Irena
Zakrzów: Goście z Ukrainy

Sołectwo Zakrzów odwiedziły dzieci z Ukrainy goszczące w naszej gminie na wakacjach. Świetlica młodzieżowa w Zakrzowie przygotowała dla nich warsztaty plastyczne z których ochoczo skorzystały. Podczas tych zajęć dzieci tworzyły breloczki do plecaków oraz gniotki z balonów i mąki ziemniaczanej, które rozładowują stres. Sołtysi Zakrzowa i Dąbrówki przygotowali dla gości wspaniały poczęstunek i wieczorem odbył się meczu piłki nożnej.

Opiekun świetlicy Kilisz Irena