W świetlicy wiejskiej w Zakrzowie podczas spotkania seniorki nadziewały na miedziane druty namoczone ziarna jęczmienia z których następnie tworzyły kwiaty ,które zostaną wykorzystane w ludowej plastyce obrzędowej podczas dożynek gminnych. Kwiaty tworzone tą techniką są niesłychanie pracochłonne i wymagają staranności, Panie doskonale wywiązały się z zadania i powstały piękne dekoracje.

W przedświątecznej atmosferze świetlicy wiejskiej w Zakrzowie panie wzięły udział w warsztatach florystycznych. Tworzyły wiosenne i wielkanocne stroiki, które miały ozdobić ich domy, dodając pozytywnej energii oczekiwaniu na wiosnę i święta. Podczas warsztatów, pełnych rozmów i śmiechu, panie dzieliły się pomysłami i inspiracjami. Po kilku godzinach pełnych skupienia i radości, świetlica zapełniła się pięknymi ozdobami emanującymi pozytywną energią. Zakończenie warsztatów było momentem wdzięczności i radości, a panie opuszczały miejsce z uśmiechami na twarzach i pięknymi dekoracjami w dłoniach, gotowe powitać wiosnę i święta w swoich domach.

W świetlicy wiejskiej w Zakrzowie zorganizowano warsztaty dla pań, podczas których przygotowywano palmy wielkanocne na niedzielę palmową. Pomimo braku bukszpanu, zastąpionego tują z powodu ćmy bukszpanowej, panie skupiły się na tworzeniu palm z wierzbowych baz. Ręcznie wykonane różyczki z kolorowej krepiny dodawały im uroku. Warsztaty nie tylko pozwoliły na stworzenie pięknych dekoracji, ale także zintegrowały lokalną społeczność w duchu tradycji i współpracy.

W świetlicy wiejskiej w Zakrzowie seniorki spotkały się na warsztatach plastycznych podczas których tworzyły ozdoby świąteczne z butelek ,światełek led oraz ozdób świątecznych .Dzieła stworzone podczas warsztatów panie zabrały do domu,aby cieszyć się ich pięknem w okresie świątecznym .

27.10.2023 W świetlicy wiejskiej w Zakrzowie zorganizowano jesienne warsztaty florystyczne dla seniorów.

Na bazie wianków ze słomy panie tworzyły za pomocą różnych jesiennych dekoracji ciepłe, energetyczne ozdoby do upiększenia mieszkania.