Kamień Śl. : Wieńce adwentowe

W piątkowe popołudnie 25 listopada 2022 r. zorganizowano w świetlicy w Kamieniu Śląskim warsztaty wieńców adwentowych. Uczestnikami zajęć byli przedstawiciele wszystkich grup wiekowych. Było w czym wybierać: kora, gałązki, orzechy, szyszki i tradycyjne ozdoby - to wszystko czekało na wszystkich przybyłych. Każdy uczestnik zabrał do domu piękny wieniec. 

Kamień Śl. : Kluski Śląskie

W świetlicy wiejskiej w Kamieniu Śląskim dnia 7 października odbyły się warsztaty kulinarne, gdzie wykonano tradycyjne kluski śląskie. Działanie odbyło się w ramach realizowanego przez Gminny Ośrodek Kultury w Gogolinie projektu pt. „Integracja dawniej i dziś” w ramach działań „Edukacja kulturowa Opolszczyzny – Eduko" – edycja 2022. "Kulaniu" klusek towarzyszyła krótka pogadanka na temat ziemniaka. Wszyscy ze smakiem zajadali się kluskami podanymi w wersji na słodko - z masełkiem i cukrem.

Sierpień w Kamieniu Śląskim

Wakacyjny sierpień w Kamieniu Śląskim

Sierpniowy czas spędzony razem, to przede wszystkim wakacyjne wycieczki. Została zorganizowana wycieczka do:

- Parku Przygód i Atrakcji oraz Parku Linowego w Wilkowicach;

- Muzeum Polskiej Piosenki w Opulu;

- Cementowni Górażdże.

W Wilkowicach była okazja zobaczyć różne zwierzątka, pobawić się na bardzo zróżnicowanych placach zabaw oraz skorzystać z parku linowego

Wycieczka do Opola to wizyta w Muzeum Polskiej Piosenki oraz rejs statkiem po Odrze. Muzeum Polskiej Piosenki zaskoczyło swą nowoczesnością niejednego uczestnika wycieczki. Braliśmy również udział w „muzycznych kalamburach”. Potem udaliśmy się na rejs do Odrze, w czasie którego dowiedzieliśmy się wielu ciekawych informacji/opowieści na temat rzeki Odry i kanałów Opola oraz opolskich wysp.

Wyprawa do Cementowni Górażdże, to wycieczka rowerowa i przeprawa przez Kopalnię Górażdże. Po drodze do naszej wycieczki dołączyli podopieczni z Kamionka. Zwiedzanie centralnej części Cementowni Górażdże poprzedzona była wizytą w sąsiadującym Centrum Technologicznym BetoTech, czyli Laboratorium Materiałów Budowlanych w Choruli. Wizyta w tym miejscu bardzo zaskoczyła wszystkich i pozwoliła chociaż troszkę przybliżyć pracę w laboratorium z prawdziwego zdarzenia. Następnie udaliśmy się do centralnej części cementowni, gdzie odwiedziliśmy wszystkie najważniejsze miejsca. Nasza rowerowa wyprawa zakończyła się szczęśliwym powrotem do Kamienia Śląskiego. Ten kto nie wybrał się z nami – niech żałuje, bo z całą pewnością cementownia jest miejscem wartym odwiedzin.

Wakacje zakończyły się bardzo artystycznie, twórczo i kreatywnie. Odbyły się warsztaty manualne dla małych i dużych, gdzie wykonywano własnoręcznie ozdobiony „słoik na słodkości”. Zdobienia wykonywane były z gliny polimerowej. Warsztaty cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Organizacja zajęć była możliwa dzięki realizowanemu projektowi „Integracja dawniej i dziś”.

W czasie wakacji nie zabrakło również innych prac plastyczno – manualnych.

 

Opiekun świetlicy

Ewa Kremer

 

Wakacje w Kamieniu Śląskim

W czasie zajęć wakacyjnych w świetlicy w Kamieniu Śląskim odbyło się wiele ciekawych inicjatyw. Czas spędziliśmy głównie przy glinie, modelinie, chrupkach kreatywnych PlayMais. Najprzyjemniejszy czas okazał się jednak przy grach planszowych, zabawach terenowych oraz zorganizowanych wycieczkach do kina i Sztolni Królowa Luiza.

Kamień Śląski: Warsztaty wiosenno - wielkanocne

W okresie wiosenno - wielkanocnym w świetlicy w Kamieniu Śląskim odbyło się wiele ciekawych inicjatyw, m. in. : warsztaty tworzenia kwiatów z bibuły, które wykorzystano do tworzenia palm wielkanocnych; warsztaty florystyczne i tworzenia zająców z siana. Serdeczne podziękowania za współpracę dla p. Ireny z miejscowej filii bibliotecznej, która wzbogaca zorganizowane zajęcia różnymi ciekawymi informacjami, ciekawostkami, a także przygotowuje wiele zagadek i rebusów dla dzieci.