REGULAMIN PRZEMARSZU KOROWODU DOŻYNKOWEGO DOŻYNKI GMINNE „ŻNIWNIOK Gogolin 2023”

REGULAMIN PRZEMARSZU KOROWODU DOŻYNKOWEGO DOŻYNKI GMINNE „ŻNIWNIOK Gogolin 2023”

 

Wawel Truck wraca do Gogolina!

Już w najbliższą niedzielę, 10 września br. Wawel Truck, interaktywna ciężarówka pełna wyjątkowych słodyczy i dobrej zabawy pojawi się w Gogolinie podczas obchodów Żniwnioka 2023, czyli Gminnych Uroczystości Święta Plonów „Bądź dobry jak chleb”. Wawel Truck będzie stacjonował przy Placu Benedyktyńskim w godzinach 14.00-20.00. Jak zawsze, na odwiedzających czeka wiele niezwykłych atrakcji!

Wizyta w magicznym wnętrzu Wawel Trucka to niezapomniana przygoda! Każde dziecko może spróbować swoich sił w animowanych grach zręcznościowych. Dzięki specjalnym okularom VR, najmłodsi mogą też przejechać się wirtualnym rollercoasterem po fabryce czekolady, gdzie poznają tajniki jej produkcji, a także dowiedzą się więcej o dobrych składnikach w słodyczach z Wawelu. Towarzyszami radosnych gier i zabaw będą Michałki, czyli postacie nawiązujące do kultowego produktu marki. Każdy odwiedzający interaktywną ciężarówkę może zrobić sobie z nimi zdjęcie, a następnie wysłać na swój adres e-mail.

Całość zabawy w Wawel Trucku wieńczy wejście do strefy Królestwa Dobrego Smaku, w której dzieci mogą skomponować mix swoich ulubionych słodyczy, które zabiorą ze sobą.

Wawel Truck travelkuje ze smakiem

W Wawel Trucku na odwiedzających czeka jeszcze jedna słodka niespodzianka! To pyszna nowość od marki Fresh&Fruity – Żelki Travelki w czterech egzotycznych odsłonach: owocowe smaki Afryki, owocowe smaki Azji, owocowe smaki Ameryki oraz wegańskie Żelki Travelki Smaki Świata z międzynarodowym certyfikatem V-label. Najmłodsi będą mogli zabrać ze sobą jeden z czterech wariantów tych łakoci, które będą rozdawane przez hostessy do wyczerpania zapasów.

Informacje o kolejnych wydarzeniach z udziałem Wawel Trucka można śledzić na oficjalnych profilach marki Wawel na Instagramie i Facebooku.

Może być zdjęciem przedstawiającym na świeżym powietrzu i tekst „Spotkajmy się na trasie! 10.09 GODZ. 14:00-20:00 GOGOLIN WAWEL.COM.PL .COM. WAWEL wrwel d1898 KR8EG35”

Gmina Olszanka zaprasza do udziału w XXVII Wojewódzkim Festiwalu Pieśni Patriotycznej „Tobie Polsko”

Karta zgłoszenia

Regulamin festiwalu

 

Regulamin konkursu na najciekawszą artystyczną aranżację dożynkową "Jadą goście jadą".

REGULAMIN KONKURSU "JADĄ GOŚCIE JADĄ"

 

 

Dożynki 2023

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą zajęć artystycznych 2023/2024 w ramach Akademii Kultury w Gogolinie. Zapisy ruszają od 21 sierpnia 2023 r. do wyczerpania miejsc - obowiązuje kolejność zgłoszeń.
O dokładnych terminach rozpoczęcia zajęć poinformujemy po zakończonych zapisach. Do zobaczenia w GOK-u ?
 
 

Serdecznie zapraszamy na Festyn Rodzinny - Pożegnanie wakacji w Owocowym Ogrodzie Miejskim w Gogolinie. W programie Organizatorzy zapewnili wiele atrakcje, pomimo okresu wakacyjnego nie zabraknie również Reprezentacji Gminnego Ośrodka Kultury w Gogolinie! Będzie się działo, liczymy na Waszą obecność! Do zobaczenia

?

Koncert Florian Jurzitza
To nie koniec świętowania 800-lecia Gogolina!
Już w najbliższą niedzielę (2 lipca) samorząd Gminy Gogolin zaprasza Mieszkańców i Gości na niecodzienny koncert światowej klasy harfisty Florian Jurzitza. Koncert odbędzie się w Kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Gogolinie o godz. 15:30, a poprowadzi go znany publiczności gogolińskiej Jacek Woleński. Wstęp wolny.
Florian Jurzitza od najmłodszych lat związany był z muzyką.
W wieku dziesięciu lat rozpoczął lekcje gry na fortepianie, co zaowocowało w kolejnych latach nauką gry na organach w Episkopalnym Instytucie Muzyki Kościelnej diecezji Speyer. W wieku lat 16 wstąpił do Wyższej Szkoły Muzycznej w Karlsruhe, gdzie specjalizował się m.in. w grze na harfie.
Z inicjatywy Emmericha Smoli instrumentalista przez wiele lat był stypendystą Rotary Club Kaiserslautern, gdzie zdobył wiele nagród dla młodych muzyków na szczeblu regionalnym, wojewódzkim i krajowym w akompaniamencie fortepianu i grając na harfie solo.
Obecnie występuje wspólnie z orkiestrami w całej Europie, gdzie gra muzykę kameralną w różnych formacjach, w tym jako solista. Regularnie pełni również rolę organisty w katolickiej wspólnocie parafialnej Otterberg.
 
PLAKAT FLORIAN JURITZ
W niedzielę od godz. 15.00 występy zespołów, kapeli i orkiestr, następnie jubileuszowa parada ulicami Gogolina, bicie rekordu w graniu i śpiewaniu "Karolinki". O godz. 20.00 gwiazda wieczoru Cimbal Brothers.
Dodatkowo, tylko w niedzielę 25 czerwca Burmistrz Gogolina Joachim Wojtala wraz z restauratorami z gminy Gogolin zaprasza na wyjątkowy obiad z muzyką na żywo. Szczegóły i jubileuszowe menu w poszczególnych restauracjach.
Wspólnie ze Stowarzyszeniem Sieradan z Krapkowic zapraszamy do charytatywnej kawiarenki, z której dochód zostanie przeznaczony na pomoc Tomkowi - współzałożycielowi krapkowickiego klubu Sieradan.
 
 
 
 
 
 
 
 
PLAKAT NIEDZIELA 25062023
Już za tydzień - 24 i 25 czerwca - Festiwal Tożsamości i Kultury Regionów oraz Międzynarodowe Dni Partnerstwa połączone z biciem rekordu w graniu i śpiewaniu "Karolinki".
W sobotę od godz. 15.00 - występy zespołów folklorystycznych, biesiada kaszubska na wesoło, stoiska i warsztaty rękodzielnictwa, warsztaty naukowe dla najmłodszych i wiele, wiele innych oraz gwiazda wieczoru: Liber & InoRos.
Ponadto, w sobotę i niedzielę razem ze Stowarzyszeniem Sieradan z Krapkowic zapraszamy do charytatywnej kawiarenki, z której dochód zostanie przeznaczony na pomoc Tomkowi - współzałożycielowi krapkowickiego klubu Sieradan.
 
PLAKAT SOBOTA 24062023
Wakacje 2023
Wakacje w Gminnym Ośrodku Kultury w Gogolinie! Ruszamy z zapisami ?
Telefony rozbrzmiewają od samego rana, kochani rodzice bardzo prosimy o wyrozumiałość ! ☺️
Zajęcia są skierowane dla dzieci od 7-12 roku życia.
Obowiązują zapisy!!!! Pierwszeństwo zapisu mają dzieci z terenu Gminy Gogolin! Ze względu na duże zainteresowanie, można zapisać dziecko tylko na 1 wybrany turnus.
 
wakacje