Letnie Igrzyska Świetlicowe


W dniu 15 lipca każda świetlica młodzieżowa oddelegowała reprezentacyjne siedmioosobowe drużyny, by te stoczyły walkę o Puchar Burmistrza Gogolina, który corocznie stanowić będzie najważniejszą nagrodę dla dzieci i młodzieży uczęszczających do naszych świetlic. Puchar będzie zatem przechodził do kolejnych zwycięzców, bądź pozostanie w świetlicy, która zdoła obronić tytuł mistrza.

Igrzyska odbyły się na stadionie w Kamionku. Mimo iż pogoda trochę kaprysiła dzieci bawiły się przednio. Mogły zaprezentować swoje zdolności fizyczne, psychiczne oraz manualne. Wyobraźnia, spryt i refleks odgrywały niebagatelną rolę w walce o trofeum. Opiekunowie świetlic zadbali o mnogość i różnorodność konkurencji, wśród których znalazły się sprawnościowe, na czas, na „myślenie”. Pośród ogólnych okrzyków zadowolenia i radości nie zabrakło dopingu osób z drużyny oraz tych kibicujących.

 

 

 

 

 

 

 

 

a

 

a

 

a

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Po emocjonujących rozgrywkach nadszedł czas na regenerację organizmu dzięki kiełbasce z grilla i innym smakołykom oraz napojom zapewnionym przez sponsorów.

 


Kiedy dzieci napełniły głodne brzuszki Jury zdecydowało ogłosić wyniki Letnich Igrzysk Świetlicowych. Trzeba przyznać, że sędziowie byli bardzo skrupulatni i rzetelni w przyznawaniu punktów i wyłonieniu zwycięzcy.

 

 


Wpierw jednak reprezentanci wszystkich drużyn otrzymali nagrody – sprzęt sportowy – na wyposażenie świetlic, do ogólnego użytku, za trud włożony w przygotowanie i uczestnictwo w Konkursie.

 

 

a

 

a

 

a

 

a

 

a

 

a


Zaszczytne miejsce I, tym samym Puchar Burmistrza Gogolina, zdobyła drużyna z Świetlicy Młodzieżowej w Kamieniu Śląskim.

 

s

 

a


Po wręczeniu nagród i gratulacji nadszedł czas na spektakl teatralny pt. „Rubinowy Książę”, który zaprezentowała grupa teatralna z Krakowa Art – Re.

 

 

 

 


Po dniu pełnym wrażeń wszyscy z nową energia i zapałem wrócili do wakacyjnych zabaw.

 


 

Dzieci, młodzież oraz organizatorzy imprezy pragną serdecznie podziękować sponsorom za okazana pomoc i wparcie.

Za sfinansowanie poczęstunku i udostępnienie restauracji w celu realizacji teatrzyku dziękujemy firmie PRZEDSIĘBIORSTWO HANDLOWO – USŁUGOWE Józef Fesser z Kamionka, za bezpieczny przejazd naszych dzielnych zawodników z świetlic do Kamionka i z powrotem dziękujemy firmie USŁUGI PRZEWOZOWE „JULIA” Stefan Porada z Gogolina.