24 maja 2013 roku w Gogolinie odbyło się uroczyste przekazanie Gminnego Centrum Kultury im. Jerzego Lipki do użytku po przeprowadzonej modernizacji budynku, który będzie służyć naszej społeczności jako centrum kreowania życia kulturalnego. Podczas uroczystości RADIO Opole wręczyło honorowe odznaczenia Złotych Spinek. W tym roku także Orkiestra Dęta Górażdże Cement SA obchodzi jubileusz 55-lecia działalności artystycznej. Z tej okazji uświetnili koncertem otwarcie GCK.

Po zakończeniu części oficjalnej wszyscy goście mieli możliwość obejrzenia obiektu, w którym
na dwóch kondygnacjach mieszczą się następujące pomieszczenia: > sala widowiskowa na 250 miejsc wyposażona w scenę, profesjonalną aparaturą nagłaśniającą i oświetleniową, > pięć pracowni artystycznych, > ekofoniczna sala muzyczna przeznaczona do prób muzyczno-wokalnych wyposażona w tablicę interaktywną i instrumenty, > sale techniczne, kawiarenka oraz > toalety. Całość obiekty wyposażona została w nowoczesne meble służące
do różnorodnej działalności kulturalnej. Biskup Alfons Nossol poświęcił budynek, pomieszczenia biurowe i pracownie, w których gogolińskie talenty zaprezentowały wystawę prac artystów działających w ramach amatorskiego ruchu artystycznego.