W ramach projektu działania Grupy LGD odbył się Koncert Galowy XVIII Opolskiego Święta Pieśni Ludowej. Jest to cykliczny przegląd twórczości ludowej organizowany co dwa lata od ponad 30 lat.

Na początku uroczystości odśpiewano pieśń „Poszła Karolinka do Gogolina" przy pomniku Karolinki i Karliczka przy akompaniamencie Młodzieżowej Orkiestry Dętej, następnie Pan Burmistrz Joachim Wojtala zaprosił wszystkich na koncert, który odbył się w sali widowiskowej Gminnego Centrum Kultury. Na tę okoliczność wystąpił Dziecięcy Zespół wokalno-muzyczny „Aksamitki" z Malni, Chór Mieszany z Gogolina, Zespół Folklorystyczny z Kamienia Śląskiego, Chór Parafialny z Gogolina, Zespół Folklorystyczny „Szwarne Dziołchy" z Górażdży, Chór „Viva La Musica" ze Strzelec Opolskich, Zespół Pieśni i Tańca „KOMES" z Kędzierzyna- Koźla oraz Zespół wokalno-instrumentalny „Silesia" z Łubnian.

W parku przy ulicy Ligonia w Gogolinie umieszczono namiot gdzie w/w zespoły umilały czas swoimi występami mieszkańcom w niedzielne popołudnie.
Organizatorem imprez było Gminny Ośrodek Kultury w Gogolinie i Urząd Miejski w Gogolinie, patronat medialny sprawowali: TVP Opole, Radio Opole, Nowa Trybuna Opolska i Tygodnik Krapkowicki.

opolskie swieto 2013