20 marca w sali widowiskowej Gminnego Centrum Kultury w Gogolinie odbyły się Kreatywne Warsztaty „Wiosenne wianki”. Wydarzenie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem mieszkanek gminy i regionu, o czym najlepiej świadczy frekwencja – w warsztatach uczestniczyło aż 50 osób.

W Gminnym Centrum Kultury w Gogolinie odbył się Gminny Konkurs Kroszonkarski i Zdobienia Jaj Wielkanocnych im. Jerzego Lipki. Tegoroczna edycja wydarzenia cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem uczestników, co potwierdza niesłabnącą popularność tradycji kroszonkarskich wśród mieszkańców gminy.

W piątkowy wieczór w sali Gogolińskiego Ośrodka Kultury odbył się koncert walentynkowy „Kulturalna randka ze Studiem Piosenki”, zorganizowany pod patronatem Burmistrza Gogolina Krzysztofa Reinerta. Wydarzenie zgromadziło licznie przybyłą publiczność, która miała okazję przeżyć wyjątkowy wieczór pełen muzyki, emocji i artystycznych wzruszeń.

W dniu 12 lutego 2026 roku w Gminnym Centrum Kultury w Gogolinie odbyła się wyjątkowa biesiada z okazji Tłustego Czwartku, która zgromadziła mieszkańców gminy oraz gości. Wydarzenie połączyło wspólne świętowanie, integrację i pielęgnowanie regionalnych tradycji muzycznych, tworząc niezapomnianą atmosferę śląskiej biesiady.

30 stycznia 2026 roku w Gminnym Centrum Kultury w Gogolinie odbył się Babski Comber – wydarzenie, które po raz kolejny zgromadziło liczne grono pań gotowych do wspólnej zabawy i świętowania w wyjątkowej atmosferze. Organizowana przez Gminny Ośrodek Kultury impreza okazała się prawdziwym sukcesem, dostarczając uczestniczkom wielu niezapomnianych wrażeń.

24 stycznia 2026 r. w Gminnym Centrum Kultury w Gogolinie odbył się Koncert Noworoczny „Viva Wiedeń”, który był wyjątkowym wydarzeniem artystycznym, stanowiącym uroczyste i eleganckie rozpoczęcie nowego roku kulturalnego. Wypełniona publicznością sala stała się przestrzenią spotkania z muzyką najwyższej próby, inspirowaną tradycją wiedeńskich koncertów noworocznych.

26 stycznia 2026 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Gogolinie rozpoczął się cykl BALI PRZEDSZKOLAKA, inaugurujący tegoroczny karnawał. Jako pierwsi w karnawałowej zabawie udział wzięli podopieczni Publicznego Przedszkola nr 1 w Gogolinie oraz Oddziału Przedszkolnego w Górażdżach.

25 stycznia 2026 roku Gminny Ośrodek Kultury w Gogolinie stał się centrum wspólnego świętowania, integracji i pomagania podczas 34. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tegoroczne wydarzenie odbywało się pod hasłem „A my? Robimy swoje”, a mieszkańcy gminy po raz kolejny udowodnili, że potrafią jednoczyć się wokół szczytnego celu.

W dniu 18 stycznia 2026 roku w Gminnym Centrum Kultury w Gogolinie odbyła się Gala Karnawałowa 2026, oficjalnie inaugurująca karnawał w gminie Gogolin. W wydarzeniu wzięli udział mieszkańcy gminy oraz zaproszeni goście, którzy wspólnie rozpoczęli okres karnawałowych spotkań i wydarzeń kulturalnych.

9 stycznia 2026 r. pracowników Gminnego Ośrodka Kultury w Gogolinie odwiedziła Grupa Wodzenia Niedźwiedzia z Górażdży, wprowadzając do instytucji atmosferę tradycyjnego, śląskiego karnawału. Zgodnie z obyczajem nie obyło się bez symbolicznego „mandatu”, który został uregulowany, dając tym samym oficjalny sygnał do rozpoczęcia karnawałowej zabawy.