Sierpień w Kamieniu Śląskim

Wakacyjny sierpień w Kamieniu Śląskim

Sierpniowy czas spędzony razem, to przede wszystkim wakacyjne wycieczki. Została zorganizowana wycieczka do:

- Parku Przygód i Atrakcji oraz Parku Linowego w Wilkowicach;

- Muzeum Polskiej Piosenki w Opulu;

- Cementowni Górażdże.

W Wilkowicach była okazja zobaczyć różne zwierzątka, pobawić się na bardzo zróżnicowanych placach zabaw oraz skorzystać z parku linowego

Wycieczka do Opola to wizyta w Muzeum Polskiej Piosenki oraz rejs statkiem po Odrze. Muzeum Polskiej Piosenki zaskoczyło swą nowoczesnością niejednego uczestnika wycieczki. Braliśmy również udział w „muzycznych kalamburach”. Potem udaliśmy się na rejs do Odrze, w czasie którego dowiedzieliśmy się wielu ciekawych informacji/opowieści na temat rzeki Odry i kanałów Opola oraz opolskich wysp.

Wyprawa do Cementowni Górażdże, to wycieczka rowerowa i przeprawa przez Kopalnię Górażdże. Po drodze do naszej wycieczki dołączyli podopieczni z Kamionka. Zwiedzanie centralnej części Cementowni Górażdże poprzedzona była wizytą w sąsiadującym Centrum Technologicznym BetoTech, czyli Laboratorium Materiałów Budowlanych w Choruli. Wizyta w tym miejscu bardzo zaskoczyła wszystkich i pozwoliła chociaż troszkę przybliżyć pracę w laboratorium z prawdziwego zdarzenia. Następnie udaliśmy się do centralnej części cementowni, gdzie odwiedziliśmy wszystkie najważniejsze miejsca. Nasza rowerowa wyprawa zakończyła się szczęśliwym powrotem do Kamienia Śląskiego. Ten kto nie wybrał się z nami – niech żałuje, bo z całą pewnością cementownia jest miejscem wartym odwiedzin.

Wakacje zakończyły się bardzo artystycznie, twórczo i kreatywnie. Odbyły się warsztaty manualne dla małych i dużych, gdzie wykonywano własnoręcznie ozdobiony „słoik na słodkości”. Zdobienia wykonywane były z gliny polimerowej. Warsztaty cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Organizacja zajęć była możliwa dzięki realizowanemu projektowi „Integracja dawniej i dziś”.

W czasie wakacji nie zabrakło również innych prac plastyczno – manualnych.

 

Opiekun świetlicy

Ewa Kremer