LATO W MIEŚCIE DLA NAJMŁODSZYCH


Dnia 25 lipca br. w parku przy ulicy Ligonia odbył się festyn dla najmłodszych z naszego miasteczka pt.: „Lato w mieście”. Przyszli rodzice ze swoimi pociechami, chociaż pogoda była pochmurna, humory wszystkim dopisywały, a wszystkie konkursy i zabawy były udane i przynosiły dzieciom wiele radości i uśmiechu na buziach. Całej imprezie przygrywał zespół Electronics Man. Główną atrakcją imprezy miał być występ teatru Włóczykij z Krakowa, który miał dać przedstawienie pt. „Czarnoksiężnik z Krainy Oz”. Niestety, pech chciał, że w drodze do nas artyści mieli wypadek samochodowy i nie mogli dojechać.

Podczas konkursu „Jaka to piosenka?” najłatwiej było dzieciom odgadnąć melodię „Poszła Karolinka do Gogolina”, czyż mogło być inaczej? 

a

 


Podczas rozgrywek, maluchy wykazywały się ogromną pomysłowością i wiedzą, konkurs plastyczny ukazał ogromną wyobraźnię oraz inwencję twórczą dzieci, tematem prac była ulubiona postać z bajki, uzyskaliśmy  jedenaście wspaniałych prac, a jury w składzie Leokadia Fesser oraz Monika Grzywaczyk, wyłoniło 3 pierwsze miejsca, dzieci otrzymały wspaniałe nagrody.

 

 


 


Udaną zabawą były również tańce z rodzicami, wszyscy wyśmienicie się bawili, co świetnie pokazują zdjęcia.

 

 

 

 

 

 

Dzieci bardzo poważnie podeszły do konkursu o ruchu drogowym, pytania nie były łatwe, mimo to dzieci świetnie dały sobie radę. Dużo śmiechu i radości sprawił konkurs z piłką, brały w nim udział 4 pary, każda para musiała jak najdłużej tańczyć z piłką między głowami, oczywiście wyłoniono zwycięzców.

 

 

 

 


 

Dodatkową atrakcją była dmuchana zjeżdżalnia, ponadto dzieci mogły skorzystać z waty cukrowej oraz popcornu.

Zabawa zakończyła się około godziny 20.00, dzieci nie chciały się rozstać ze swoimi rówieśnikami, ale niestety, wszystko co dobre kiedyś się kończy.