Czerwiec

Słuchacze licznie i czynnie uczestniczyli w projekcie przygotowanym przez Gminną Radę Seniorów„ Aktywni Seniorzy – kulinarnie i kulturalnie” od 30 maja do 3 lipca
„ Jak zadbać o siebie od wewnątrz” spotkanie z dietetykiem I cz. prelekcja o zdrowym żywieniu. II cz. warsztaty polegające na przygotowaniu zdrowych potraw i ich degustacja.

Warsztaty poświęcone sztuce carwing’u rzeźbieniu w warzywach i owocach z mistrzem Polski. Dzięki tej sztuce przygotowane dekoracje idealnie nadają się na przystrojenie stołów i potraw.
„Redukcja masy ciała dla zdrowia” – wykład Centrum Dietetyczne Naturhause w Krapkowicach. Na spotkaniu oprócz wiedzy jak prawidłowo dbać o zdrowie, słuchacze mogli popróbować zdrowych napojów m.in. z pokrzywy, mięty, cytryny i jabłek przygotowanych przez nasze panie.
„ Naturalny sposób na urodę” prowadzone przez mgr biologii i technika farmacji ,
I cz. Wykład o uzdrawiającym działaniu domowych produktów, II cz przygotowanie przez uczestników naturalnych kosmetyków z ogródka( mydełko lawendowe, tonik, maseczka itp.

Zakończeniem projektu była SENIORIADA – czterodniowe święto seniorów. W programie wiele atrakcji m.in. wykład prof. Doroty Simonides, wieczór ”Słowo, poezja i taniec”, parada seniorów, pokaz tańca towarzyskiego, koncert Wojciecha Gąsowskiego itp.

Maj

07 maja  50 osobowa grupa uczestniczyła w IV ogólnopolskim  marszu nordic  wal king . Trasa marszu  przebiegała   ścieżką  przyrodniczą Parku  Krajoznawczego Góra św. Anny do kapliczki św. Tereski.

Druga wyprawa  jeszcze liczniejsza odbyła się 19 maja do  miejsca  nauki i wielkiej przygody  do wrocławskiego  Afrykarium.  W unikatowym na europejską skalę obiekcie oglądaliśmy  przepiękną faunę i florę Czarnego Lądu.  Spacer przepięknymi alejami  „Ogrodu  Japońskiego „był dopełnieniem naszych doznań.

„Święto Matki” – uczta literacko – muzyczna z udziałem „ Wędrującej Kapeli” oraz naszej kol. Stasi. Było cudownie – było lirycznie, kabaretowo i biesiadnie
Dom Spokojnej Starości „Św. Barbara” w Kamionku obchodził Jubileusz 10–lecia działalności. Z tej okazji pracownicy placówki wspólnie z sołtysem wsi Kamionek, radą sołecką oraz Stowarzyszeniem na Rzecz Rozwoju Wsi Kamionek zorganizowali dwudniowy „Festyn w Ogrodzie” w którym licznie uczestniczyliśmy.

Już po raz siódmy wielu naszych słuchaczy uczestniczyło w Diecezjalnej Pielgrzymce Nordic Walking  z Gogolina na Górę Św. Anny.

Kwiecień
            Bóle kręgosłupa plagą współczesnego społeczeństwa”- wykład dr Dawid   Bączkowski  z Politechniki Opolskiej.